41

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

ja tez jeszcze 4 dychy do siania

mdw

42

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Dziś zaorałem 5 ha na glinach ale po wczorajszych deszczach uślizg był spory. miałem części z tego nie orać ale w tym roku w skibie lepiej dosycha po gruberze nie idzie siać.

43

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Wczoraj i dziś posiane 15ha żyta. Jeszcze 10 lezy nie uprawione. Poślizg kilkudniowy przez głupi błąd przy składaniu skrzyni we forszu. Odkręciła się nakrędka dolnego wałka. Tak samo miałem po poprzednim przeglądzie skrzyni,  itak samo było jak ją poerwszy raz rozbierałem. Lekarstwem na to niestety kilka glutów ze spawarki.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

44

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Wczoraj zaorałem 2 hektary pod pszenżyto , pod górkę czasami na blokadach ciężko było podjechać bo się ślizgał. Cóż  trzeba chyba myśleć o nowych laczkach do forszaja  hmm

45

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

U nas na wierzchu czas pryskac
[7]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/60b01c6be33d.jpg[/img]

46

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

mi zostało jeszcze 5 ha pszenicy do siania z czego 2,5 do orania. 3 ha marchwi 2 ha brokuły 5 kuku i orki zimowe

Rolnik z powołania:-)

47

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Byłem wczoraj pod Bydgoszcza, i powiem, ze nie mam co narzekać. Rzepaki nie tęgie i wszędzie pełno wody. Zastoiska na polach okropne i o wejściu w pole można pomarzyć choćby za tydzień.

48

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja tam  muszę jeszcze 10 ha pszenicy posiać i   jak się da trzeba by było opryskac na chwasta  jak coś skiełkuje  i po robocie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-10-08 10:01:22)

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja dziś po obiedzie ładuje pszenicę na handel.
W polach mamałyga, prognozy dają szansę  na ładną pogodę do wtoru wieczorem.
Chyba będę siał to co się ta tj do gliny....
A wczoraj przy drinie obmyślałem plan budowy czegoś takiego do MFa http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc … Id,2190161 Nawozy nie rozwiezione, żyto do pryskania .... poplony nie rozsiane...

50

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

ja dzis byłem na zakładzie z marchewka to po drodze forszaj sie popsół a na zakładzie prawie przyczepe do bunkra wrzuciło. zatrzymała sie na murku, ale 2 koła były w górze dopiero wózkiem mi ja naciagną.
Siewy chyba zakończone

Rolnik z powołania:-)

51

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja w zeszłom niedzielę zasialem na próbę groch zimowy a reszta siewow tragedia od wczoraj wlało 40l na metr.Trzeba będzie pomyśleć o zakupie Rosy

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

52

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Co zasiales?

53

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja mam ponad 30 do zasiania, i jeszcze ze 20 do gruberowania na głęboko. Tydzień pogody i byłoby super, ale nie wiem jak to ugryźć jak pada codzień. Burak też nie zebrany...

54

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Groch ozimy , tak jak wyka , jest ozima i jara. Robili testy i w końcu wyszło.  Niekiedy wydajność nie jest taka jak jarych ale za to w okresach suszy może lepiej sobie radzić przez lepszy system korzeniowy . Owies też juz jest i buraki, z tym ze buraki nie mogą przekroczyc 50 ton z ha

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

55

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

farmer1 napisał/a:

Ja w zeszłom niedzielę zasialem na próbę groch zimowy a reszta siewow tragedia od wczoraj wlało 40l na metr.Trzeba będzie pomyśleć o zakupie Rosy

A ten groch to do kiedy można siać i gdzie? Napisz coś więcej tylko w wątku o tym

56

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Skad ty panie takie cuda bierzesz?

57

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Są ja miałem owies ozimy...  Czytam w góglach  i coś piszą nie jest oto temat nowy.

58

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

12ha zyta posiane, w sobote 7ha QQ machniete, teraz przygotować plug i zaczac orbe na zimę. Ogona nie ma to jakos szybciej prace przebiegaja haha 😁

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

59

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

groch ozimy
https://www.youtube.com/watch?v=J8hbcnRKWUo

gg 5118068

60

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

ja się zastanawiam ile razy nas jeszcze zaleje sad najgorsze są te składki na ubezpieczenie przy terenach zalewowych, dramat sad