81

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

androl napisał/a:

Paweł sam myślałem już o Twoim koledze z pod Serocka, od którego brałem je 2 lata temu. Pszenicę jarą ma kolega, muszę dopytać jak dużo.

Pszenżyta to chyba już nie ma wcale, a jak już to same resztki...

82

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Kukurydza czeka na przymrozki na polu bagno trochę u nas młócą na suszarnię ale wilgotność około34% tradycyjnie będę sprzedawał w grudniu:stu:

83

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

strefa z skąd jesteś dokładnie

84 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2017-11-12 23:40:51)

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

W opisie ma CMG więc powiat Mogilno kuj-pom . Ja dzisiaj zakończyłem sezon na opryski . Na pszenicę poszedl Bizon 1l a na pszenżyto Expertmet 0.35 kg z Dff 0.25 l .  Rzepak juz do zimy gotowy jeszcze uprawki na zimę i buraki do kopania. Kukurydza ostatni hektar dał  5 ton przy 33 wilg.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

85 Ostatnio edytowany przez androl (2019-11-17 16:52:16)

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

https://imgur.com/1mutG5D
po lewej pszenica, po prawej żyto, siane 18.10 jednak powinno być dobrze. Zastanawiam się czy prysnąć, czy czekać do wiosny. Siane w terminie opryskane pod koniec X

86

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja może jutro skończę pryskać na chwasta. Jest pogoda to będzie mniej roboty na wiosne.

87

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

koniecznie dać coś na miotłę

88

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ile wypiłeś przy sianiu? 😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269

89

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Laszek napisał/a:

Ile wypiłeś przy sianiu? 😁

pewnie jesteś już po whiskaczu i nie widzisz że pole po łuku i żyto rogiem w pszenicę tongue

90 Ostatnio edytowany przez Laszek (2019-11-17 22:44:04)

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

androl napisał/a:
Laszek napisał/a:

Ile wypiłeś przy sianiu? 😁

pewnie jesteś już po whiskaczu i nie widzisz że pole po łuku i żyto rogiem w pszenicę tongue

No no bez takich i ten tego mi tu 😁 byle by w żniwa w zbiorniku było

E 516 na części
Telefon 695 076 269

91

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Laszek napisał/a:
androl napisał/a:
Laszek napisał/a:

Ile wypiłeś przy sianiu? 😁

pewnie jesteś już po whiskaczu i nie widzisz że pole po łuku i żyto rogiem w pszenicę tongue

No no bez takich i ten tego mi tu 😁 byle by w żniwa w zbiorniku było

:beer:

92

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Dobry jest wink https://www.facebook.com/Urząd-Gminy-Dz … 9316641009

93

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Zależy do kąd ma pole. Może nawet do końca nie dojechał.

Ja mam działkę gdzie musiał bym oddać 4 metry na drogę. Póki nie będę robić żadnych prac geodezyjnych jest to moje. I tak drogą ma przewężenie a gdyby zaleli asfalt  bym mógł część przeznaczoną na chodnik zaorać. W gminie wiedzą że jak tylko równolegle do tej drogi wyznaczą kolejną ( zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego)  to podzielę na działki i otrzymają ten kawałek.
Ale że nie mogą 10 lat znaleźć właścicieli jednej z działek i wymusić na nim wydzielenie drogi to będą moje włości mijać.

94

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Mógł krój założyć. big_smile Tutaj faktycznie czasami drogi powstają bez geodetów,i zamiast robić ład to coraz większy bajzel.

95

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ten z następnej działki nie pcha się w szosę, więc ?
Przed żniwami kładli u mnie asfalt, niby droga gminna a nawet w wiosce podrzędna. Geodezyjnie wyznaczone po obu stronach granice działek, wszyscy wiedzieliśmy że jeden mocno pchał się w drogę. Pomiary oczywiście to potwierdziły, nawet wierzb kilkanaście lat temu nasadził że niby na swoim a były 1 m w drodze. Gmina wyrobiła pozwolenie i wycięła, drewno żeby uspokoić trochę furiata dali mu. Kołki pod pastucha nabił jednak tak jak tamten od orał.

96

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

u mnie oranie dgóg gminnych międzypolnych to norma z 8m szerokości zostaje 4 z 6sciu 3m a jeden przekret miał po 2 stronach drogi pole to zaorał i przez kilka lat pomimo ze zgłaszałem do sołtysa to nikt z tym nic nie robi. w tym roku tez orze po skibie a co jak wszyscy to wszyscy

Rolnik z powołania:-)

97

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

I po co? na cmentarzu kiedyś każdy dostanie tej ziemi aż nadto , nie rozumiem tych co tak skrobią ile się da z miedzy drogi czy rowu...

98

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

U nas to samo drogi na potęgę na orane , tara mój Tatkoo tak wuczulony że jak w tym roku brat wyorał skibe sąsiadowi to dopiero dzis od sierpnia w domu sie pokazał  trzecia wojna to mało kabaret jak hu........k

99

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Drogi orzą wszędzie.... 
Afera o jedną skibę? hmmm ja tam mam normalnych sąsiadów kto pierwszy uprawia i sieja ten wyznacza "kurs" jak się wpierdzieli na metr to w przyszłym roku odda swoje ale tak prawdę mówiąc my tak do pół metra się ,mieścimy.  Granic na pół metra  w górę nie ma więc o pomyłkę łatwo szczególnie na górkach gdzie drugiego końca nie widać ....

100

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

ja mam sąsiada co jak orze to zawsze skibę odbieram, bo wiem ze lubi sie wpychać. jak po kilku latach odtworzyłem granice to 1,5m był w moim

Rolnik z powołania:-)