101

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Gęsi lecą na północ. Na polach ciągniki, wapno rozsiewają, talerzują, orzą kukurydziska. Wiosna ?

102

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Poczekamy zobaczymy.
Puki co siedzę w warsztacie. Pracuje nad ferdkiem.
Temat gruby. Za mną hamulce, podnośnik, tulejowanie przodu, po części założone wspomaganie i bardzo mocno przerobiona kabina. W kolejce jeszcze AUS ale to pikuś i ZT teoretycznie tydzień roboty ... Gdzie moja pompa ?
Chyba u Kamila.....
Z garażu lepiej nie wychodzić bo zaraz przychodzą głupie myśli by np sprawdzić cenę pszenicy w Paryżu....

103

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

U nas skupy stoją i nie chcą ziarna przyjmować.

104

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

właśnie sprzedałem dwa auta jęczmienia po 1220, reszta ceny kiepskie

105

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Dobre ceny to już chyba były...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

106

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Okazało się że też jestem za krótki żeby zarobić na tej wojnie.

107

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Z tego co czytam to będą już raczej same spadki.
Chyba że.... Putin zamknie drogę przez morze czarne bądź *** coś grubego.... Atomówka i takie tam.
Choć ten scenariusz jest mało prawdopodobny.
Szybciej wejdzie na Ukrainę od strony Białorusi.
Poza Ukraina nie ma co szukać jakiś bodźców na wzrost ceny.

108

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Mleko z 2,6na 2,05

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

109

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Mimo wszelkim przeciwieństwom pracować póki co trzeba. Na większości pól mokro, azot jednak na wszystkie oziminy udało się rozsiać. Poryłem w wielu miejscach, ale obyło się bez wtopy.

110

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Orze oram czy jak tam się mówi,na polach sucho beton na murszach jak u nas nie popada to będzie kicha.Co do zasiewów to narazie nie mam pomysłów przy tych cenach,zasieję chyba z 1h owsa do palenia i reszte kukuradza.Ma ktoś piec z palnikiem na owies czy palić w ekogroszkowcu z podajnikiem do peletu.Muszę wymienić piec i niewiem co kupić na dotacje chyba tylko pellet i palić owsem.

111

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Azot na pszenicy posypany bez problemów w polu sucho .Wszystkie słabe gleby w tym roku idą w ugorowanie  co dalej czas pokaże

112

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Myślałem że w całej Polsce mokro. Pole które zostawiłem na ugór, obsieje seradelą, nie po mojemu zostawiać nie obsianą ziemię. Wielu u nas rezygnuje z kukurydzy na rzecz owsa, na słabszych działkach.

113

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

sfera napisał/a:

Orze oram czy jak tam się mówi,na polach sucho beton na murszach jak u nas nie popada to będzie kicha.Co do zasiewów to narazie nie mam pomysłów przy tych cenach,zasieję chyba z 1h owsa do palenia i reszte kukuradza.Ma ktoś piec z palnikiem na owies czy palić w ekogroszkowcu z podajnikiem do peletu.Muszę wymienić piec i niewiem co kupić na dotacje chyba tylko pellet i palić owsem.


Mam piec per eko agromulti 12kw od 18roku pale  jęczmieniem  pszenicą czym się da ... rzepak i  kukurydza nie chce iść  polecam dodam że pali się cały rok 300 dni  te resztę  to  wina że zapomniałem o piecu i zgasło ...  na ciepłą wodę  a w zimę  ciepła woda  i CO .  średnia  z roku wychodzi 1kg na godzinę w zimę a w lato  hmm 0.2kg  aby nie zgasło ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

114

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

2 marca rozsiałem azot na żyta na piaskach, wczoraj z przymrozkiem pojechałem na jęczmień i pszenżyto, mimo to w dwóch miejscach osiemdziesiątka się zapadła, dobrze, że mam radialne opony z dobrym bieżnikiem to jakoś złapał i się wygrzebał... Obornika mam w ciul do wywiezienia pod kukurydzę ale narazie nie ma na to większych szans

115

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Widzę że u was nastroje słabe, a u mnie dalej wojna o ziemię. Podbieranie dzierżaw w najlepsze...

Rolnik z powołania:-)

116 Ostatnio edytowany przez Massey (2024-03-11 09:03:28)

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

A niech biorą co im żałujesz. Przy tych nakładach i cenach nie zostanie im nic prócz roboty  garbu i długów w banku na środki do produkcji. Ja dzierżaw na gębę mam już dosyć. Wolę sobie dokupić paszy niż obrabiać i inwestować w czyjąś wyjałowioną ziemię a właściciel sobie weźmie dopłaty, akcyzę i jeszcze na suszowe złoży

117

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Żałuję jak to pole które ja uprawiałem. Jak inne też trochę szkoda jak po sąsiedzku. Muszę zmienić myślenie. Tylko to trudne jak od dziecka wpajano kapitalizm że trzeba coraz więcej i więcej

Rolnik z powołania:-)

118

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Pajej spokojnie ... przetrwaj  ze 2 lata czołgając swoją gospodarkę a  uwierz mi pola będzie w bród ...  tylko wtedy by robić to i nie marudzić  będziesz musiał obrabiać  bardzo dużo ... 

Innymi słowy  selekcji  czas zacząć ... wg mnie .. i nie tylko

małe gospodarstwa  nie wytrzymają   pozostaną tylko duże .... i tacy co  będą robić na etacie i obrabiać będą  do 10ha  dla zabicia czasu ale im się też to znudzi ...  gospodarstw  w przedziale 10-200 może 300ha  takich nie będzie ... bo to gospodarstwa które na rozwój pozaciągały długi ,  podbierały dzierżawy i przebijali   się na wzajem ...   sąsiad ma nowy ciągnik to ja wezmę 2 i jeszcze przyczepę .... a co ,,,,


Niestety  nastąpił  czas gry na wyniszczenie ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

119 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2024-03-11 22:07:18)

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Rzepaki zacząłem skracać

mdw

120

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

W mojej okolicy etatowców namnożyło się jak zaczęło się to szaleństwo na cenę zboża, wtedy tez zaczęli łapać dzierżawy, orać stare łąki, likwidować hodowlę i inne uprawy jak ktoś jeszcze coś tam miał i zboże, do bólu zboże, w większości żyto i trochę pszenicy... Niektórzy mają zboże nie sprzedane z dwóch lat bo jak to mawiali "teraz jest jeszcze za tanie, niedługo ludzie będą się o zboże bić"...