Temat: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

Panowie otuż  zaczynam się rozglądać za jakimś głównym koniem, Pasowało by żeby minimalnie miał te 130 koni większą ilością też nie pogardze lepiej mieć zapas mocy. U mnie ma robić wszystko co dotychczas robiły forszaje na 50ha, CZyli orka siew i transport. Chciałbym się zmieścić w budżecie do 40 tys. Co mogli byśćie polecić w takich pieniądzach? A może macie jakiś zaufanych handlarzy co są wstanie coś fajnego ściągnąć. Osobiście Przeglądam najbardziej ogłoszenia z Renault, ale zerkam też na Masseya i Same.

2

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

Ja przez pół roku szukałem i ciężko coś trafić ale jak już to faktycznie w Renault prędzej coś trafić nie skatowanego czasem jeszcze opony były z tego roku co ciągnik.

3

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

Szukaj renówkę 155-54. Koło Wągrowca jest jeden gościu co ściąga z Francji i sprzęty nawet nawet. Byłem kiedyś u gościa co kupił właśnie od niego MF 3075 to maszyna była ok i cena też była dobra. https://www.olx.pl/oferta/155-54-renaul … 0;promoted

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

O czymś takim właśnie mysle maszyna ma byc jak najbardziej mechaniczna bez zbednej elektroniki. Mowisz ze warto do tego gościa podjechać

5

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

rób jak ja. Wyznacz sobie jakies kryteria które ciągnik ma spełnic i przeglądaj codziennie ogłoszenia jak cos sie pojawi to najpóźniej na drugi dzień jedź. Marki i modelu nie szukaj konkretnego bo albo kupisz złoma albo nie doczekasz sie az sie cos pojawi

Rolnik z powołania:-)

6

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

jesli te pieniądze to tylko Renault  od 130 do 155 modele i będzie pan zadowolony

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

ja kupiłem swojego forda 8340 w tych peniądzach i pomimo kilku przygód jestem zadowolony

Rolnik z powołania:-)

8

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

Za 46 tyś kupiłem fastraka i jakże jestem zadowolony

9

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

W Pakości koło Inowrocławia handlują maszynami rolniczymi w tym i ciągnikami. Koleś jakiś czas temu kupił od nich Renówkę i jest zadowolony a braszka kupił od nich Valtre i też jest wszystko OK. Na plus dla nich jest to,że dają półroczną gwarancję.

10

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

Wymieniałem obornik za słomę i kuzyn przyjechał taka mechaniczną renowka 155-54. Wypytałem go bo też mi taki chodził po głowie.W zeszłym roku wymienił  starego JD ok.100km na niego i mówił że tej różnicy mocy wielkiej nie ma (znaczy spodziewał się większej), poza tym mało biegów i części które mimo zamówienia z tabliczki silnika 3 razy wymieniali bo różne rodzaje do tego samego silnika.Wymienił sprzęgło i robił remont w silniku.
W tym roku po siewie rzepaku go sprzedał.

11

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

co użytkownik to inna opinia a zerkałeś moze na CASE 5130 sa dosć zgrabne mocne i w miarę oszczędne nie wiem teraz jak cenowo stoją

Nie ma to jak FORTSCHRITT

12

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

za 40tyś to kup sobie ursusa 1634 albo zetora zts i będziesz zadowolony jak coś się zepsuje to kupisz w agromie nowe nie drogie części. jak kupisz zachodni ciągnik używany i będziesz miał awarie (a na pewno prędzej czy później coś się zepsuje) to kupisz część starą bo nowa może być bardzo droga. mi przy ładowarce skończyły się hamulce koszt naprawy 2500zł wymienione tarczki uszczelnienie tłoka i jakieś tam jeszcze uszczelniacze i olej i to tylko hamulec. jak w zachodnim ciągniku poważnie zepsuje się skrzynia biegów to naprawa na nowych częściach może być nie opłacalna. troche dołóż i kup nowy.

13

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

Mam znajomego co sprzedał zimą pod wpływem emocji 323 i kupił sobie Fiata za 50 tyś. Na wiosnę stwierdził ,że po co mu to było jak ten forsz za 16 tyś robił mu tą samą robotę.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

14

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

pablo721 napisał/a:

Mam znajomego co sprzedał zimą pod wpływem emocji 323 i kupił sobie Fiata za 50 tyś. Na wiosnę stwierdził ,że po co mu to było jak ten forsz za 16 tyś robił mu tą samą robotę.

Tak tylko, że Fiat to chlor na naftę, a części od dealerów NH zabijają cenami - moim zdaniem to zły wybór.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

15

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

co moge powiedziec to na pewno nie kupuj starego same  u  nas koles ma agrome i warsztat i aktualnie stoi u niego 3 sztuki same   sam mowi ze te ciagniki to maskara zwlaszcza ceny czesci zamiennych do nich znajomy ma takiego kolo 80km modelu nie znam  padl mu walek womu to nowa pompa co napedza wal 12 tysi kosztowala a za ciagnik dal 23 tysie wiec jak sam stwierdzil   najgorszy biznes zycia.

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

16

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

kup sobie case 1255 xl  w tych pieniądzach mozna wybierać albo nawet 1455  proste jak młotek i biegów jest

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

No nawet nawet te ciagniki a jak np z dostepnoscia części do takiego case

18

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

Części są i nie tak drogie... Do renault sprzęgło jest droższe niż do Case... Ale wiadomo czasem się zdarzy i coś droższego wypadnie...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

Ciągnik za 40 tys o mocy 130km to pewnie już trup więc najlepiej najprostszy z jak najtańszymi częściami.

20 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2016-10-19 09:18:20)

Odp: Kupno Ciągnika... Tylko Jaki ?

Znajomy kupił https://www.youtube.com/watch?v=CCNItkyRIEo to i takiego byś kupił za te pieniądze..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)