21

Odp: vaderstad-talerz-siewnika 451371

albo mnie po sylwku jeszcze trzyma albo on nie jest na talerzach

Rolnik z powołania:-)

22

Odp: vaderstad-talerz-siewnika 451371

jest (bo chyba innych rodzaju wysiewu nie było) tylko z przodu ma zamiast agregatu talerzowego ma  zęby spulchniające (czasem handlarze sprzedają z samą włóką) ciekawe jak tyły się prezentują i ile talerza zostało

23

Odp: vaderstad-talerz-siewnika 451371

ale to jest 4 metry Grześ a jak z dojazdami na pole

24

Odp: vaderstad-talerz-siewnika 451371

Właśnie dojazdy byłyby jako tako, choć większość po drogach. Jedynie mam takie rondo gdzie kombajnem na szosie mieszczę się a ma w kołach 3.5m ale na 4m to chyba szosy tyle nie ma i pewnie wyskakiwałby na krawężnik. Boję się, że koła mogłyby nie wytrzymywać. Ogólnie to jakby była konkretna maszyna to i praca konkretna. 4metry to pola ubywa. nie spieszy mi się, aż tak bardzo z kupnem, ale jakby to było sprawne to czemu nie?

25

Odp: vaderstad-talerz-siewnika 451371

Grzesiu tani bo szeroki. Gadałem z gościem co miał 323 z leylandem 150km na sprzedaż, z tyłu bliźniaki i mówił że ciągał nim właśnie 4 metrowego rapida to szału nie było. Mało mocy i przyczepności

E 516 na części
Telefon 695 076 269

26

Odp: vaderstad-talerz-siewnika 451371

Właśnie tak czytałem gdzieniegdzie, że to potrzebuje mocy. Tak samo rozmawiałęm z gościem co sieją kockerlingiem na tych gęsiostopach to 4m i ursus 1634 to mówił, że jak opuści i chce ruszyć to nie da rady, musi opuszczać przy jeździe to jest w miarę.  Na co tam idzie tyle mocy? Na dobrą sprawę grabki podnieść to tylko redlice talerzowe i ciężar siewnika....... Może od razy w orkę byłoby ciężko rzeczywiście,ale po gruberze nie powinno być aż tak ciężko.... Jakby co to kół odjąć zrobić na 3m a skrzynia będzie wystawać... wink

27

Odp: vaderstad-talerz-siewnika 451371

No te sprzęty powinny pracować z dość dużą prędkością więc pewnie do tego potrzebna ta moc

E 516 na części
Telefon 695 076 269

28

Odp: vaderstad-talerz-siewnika 451371

W horszu 3m znajomemu na testach jony 150KM nówka sztuka zdychał

29

Odp: vaderstad-talerz-siewnika 451371

Właśnie nie wiem, czy te konie słabe czy co tam tak trzyma? 3m byłoby jednak dużo praktyczniejsze, do przejazdów, tak pomyślałem...

30

Odp: vaderstad-talerz-siewnika 451371

No a znajomy ma JD 6330 i 6830 to do horscha pronto 3 zakłada właśnie mniejszego bo mówi że w zupełności wystarcza a po co robić przepały i faktycznie radzi sobie z nim bardzo dobrze

E 516 na części
Telefon 695 076 269

31

Odp: vaderstad-talerz-siewnika 451371

Ziemia ziemi nie równa ....  wypłycając uprawę o 5 cm to też opory bardzo maleją o prędkości roboczej nie nie zapominając ...

32

Odp: vaderstad-talerz-siewnika 451371

No właśnie ja myślę, nim siać  nie doprawiać, więc głębiej jak 5-10cm na pewno nie pchałbym. Tak żeby ford dawał radę, a w razie zawału to forszaj ogarnął...