21

Odp: Pompa wtryskowa

Trochę mnie u Was nie było ale to przez nadmiar pracy i obowiązków. Jestem po montażu jednak nowej pompy wtryskowej z WSK Poznań. Po odpowietrzeniu i regulacji kąta wtrysku można powiedzieć, że lekko podymiał ale finalnie nie i nawet milimetrowa korekta kąta wtrysku jest wielką różnicą. Jedyne co mnie zdziwiło to fakt, że po sprawdzeniu wtrysków i włożeniu nowej pompy ma twardą pracę tzn dźwięczną inaczej nie miękką. Przejmować się tym? Po wyjęciu starej pompy dwa tłoki były mokre ale po remoncie kapitalnym 550MTH żadnych śladów zużycia. Nawet honowanie jak było takie jest. Zawory podocierane, wtryski sprawdzone na 170bar każdy, dodam, że z końcówki z Mielca ale ta twarda praca mnie dziwi.

22

Odp: Pompa wtryskowa

U nas mówiono zdrowa praca zdrowe bebechy jak pompa dobrze ustawiona i wtryski to takie wrażenie jest.Jeździłeś nim jak wrażenia lepiej reaguję na gaz.

23

Odp: Pompa wtryskowa

Znajomy Mechanik mówi jak ty!  Ogólnie mocy mu nie brakowało i nie brakuje jak się okazało potem a dokładnie po zdjęciu głowicy  dostawał za dużo paliwa i kopcił jak lokomotywa.  Dwa Tłoki były mokre i nagaru Kupa na kolektorze wydechowym. Jedyne co mnie martwi to to, że jak na zimnym  dasz mu na maks obroty to się dusi tak jakby za mało paliwa dostawą. Po rozgrzaniu tego nie ma no i ta Twarda praca.  Zaprosiłem do siebie mechanika jako oglądacza i słuchacza  bo sam pompę wstawiałem i stwierdził że jest dobrze ale wydaje mi się że Perkins powinien chodzić mięciutko .  Mam koparkę z Perkinsem też trójką I wiem że kompresji to on już nie ma i tylko patrzeć kiedy remont będzie silnika a Iława jak pompę zrobiła też twardo chodzi

24

Odp: Pompa wtryskowa

U mnie 902 tak twardo chodził jak miałem zawory podparte.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

25

Odp: Pompa wtryskowa

Jak podparte?

26

Odp: Pompa wtryskowa

Zawory nie miały luzu i się nie domykały.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

27 Ostatnio edytowany przez Stachu (2017-01-18 08:29:37)

Odp: Pompa wtryskowa

A u mnie luz zaworowy jest Książkowy.  Nie wiem czy to taka Uroda czy taka Pompa. :hmmm:

28

Odp: Pompa wtryskowa

jak perkins to będzie chodził jakby robił wystrzał za każdym uderzeniem tłoka(zapłonem). Nie ma się co martwić, u nas tak samo.

29 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2017-01-18 09:39:48)

Odp: Pompa wtryskowa

Stachu,masz na myśli TIHa? Bo jeżeli tak ,to się mylisz tam silnik jest tylko podobny do perkinsa i to tylko tym że ma pompę rotacyjną.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

30 Ostatnio edytowany przez Stachu (2017-01-18 17:25:44)

Odp: Pompa wtryskowa

Tak tiha jak nie miał pompy robionej to mięciutko pracował a po zrobieniu twardo jak by dzwony w kościele Biły.  Ma ktoś z was namiary na te Gumki uszczelniające pompę wtryskową i filtr paliwa w 3p?  Bo to co u nas mają na sklepach to z węża cięte i dziury nie są na środku jakby dziecko nożyczkami je wycinało  A prawiczek dziurę robił. jakbyście mogli to dajcie namiary na stronach net.

31

Odp: Pompa wtryskowa

W zdrowym perkinsie na małych obrotach ma być słychać każde wtryśnięcie paliwa i jego zapłon. Pracę ify 4vd każdy zna i powie ze klekot ale ifa 3vd chodzi jak perkins a niby ten sam silnik tylko jeden gar mu ucieli

32

Odp: Pompa wtryskowa

Mam 3p  chodzi twardo, sąsiad też ma i chodzi cichutko, tylko że silnik sąsiada po remoncie kopci bardziej niż przed. Z doświadczenia wiem, że przesunięcie "zapłonu" o grubość kreski już dużo zmienia, nie mówiąc już o regulacji pompy, ale w mojej okolicy już nie mam żadnego magika który potarfiłby to dobrze zrobić. Ustawiają coś tam, głowice zmieniają. Jednym słowem próbują i ma być dobrze, kiedyś robiłem silnik od MF i założyłem na próbę oryginalną  pompę (nie WSK) to chodził jak zegarek.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

33

Odp: Pompa wtryskowa

Brakuje mi już pomysłów. Jak postoi mi przez noc to się za powietrza. Hmmm co robić?  Gumki pozmieniałem wszędzie gdzie się da i opaski  ☹

34

Odp: Pompa wtryskowa

Mam takie pytanie, w moim 323 jest przestawiony rozrząd na kołach bo pompa ustawiona jest na ostatnim znaku na sprzęgielku a nie jak powinno być na 5 czy 6stym,

I moje pytanie jak dojść do tego żeby pompe dobrze ustawić i nie rozbierać tego rozrządu, jak jest na ostatnim znaku to dobrze zapali ale jest mułowaty, a jak zrobie na przedostatni to lipnie pali  ale jest żwawszy, powiem szczerze że nie chce mi sie rozbierać połowy ciapka żeby poprawić ten rozrząd

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

35 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2017-02-07 10:56:23)

Odp: Pompa wtryskowa

Skąd masz pewność że masz rozrząd przestawiony? Może sprzęgło masz z klinem w innym miejscu. Ja tak mialem, rozsypalo mi się sprzegielko i nie patrząc na nic wymieniłem na inne i nie mogłem zapalić.
Poza tym temat byl juz wałkowany po sto razy . Zapłon ustawiamy na znakach na kole zamachowym . Ustaw początek podawania paliwa na 20-25 stopniach i powinno być dobrze.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

36

Odp: Pompa wtryskowa

Ściągałem sprzęgiełko jest dobrze. Poczytam o tych znakach i pokombinuje

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

37

Odp: Pompa wtryskowa

poszukuję dwóch kostek pomiędzy pompą wtryskową a przewodem wysokiego ciśnienia pompy do perkinsa. Kostka z otworem w środku na śrubę do przykręcenia do głowiczki pompy i wystającym gwintem na rurkę wysokiego ciśnienia. Nie mogę nigdzie znaleźć jak to się nazywa ew. jaki ma nr katalogowy

38

Odp: Pompa wtryskowa

nie wiem czy cie dobrze zrozumiałem tego szukasz ??

http://attractorparts.com/product/detail_pro/187

http://attractorparts.com/product/detail_pro/188

39

Odp: Pompa wtryskowa

to drugie.

40

Odp: Pompa wtryskowa

to chyba jest jeden numer katalogowy (na zdjęciu 7139-499) tego bo tych drugich to kilka jest w tabeli

http://www.chinahanji.com/a_products.as … tion%20map

po tym numerze katalogowym to polskich stron nie znajdzie
po angielski nazywane jest to "high pressure connector" co znaczy tyle "łącznik wysokiego ciśnienia" wiele to nie pomorze lub też "Banjo fitting" co nie wiem jak przetłumaczyć ale chodzi o oczko (jakie przy przewodach paliwowych, i hydraulicznych występuje) pomierz może jakie to ma gwinty i otwory i można by popatrzyć od czego ewentualnie pasuje (wtedy wymiana wszystkich konieczna) lub poszukaj serwisu pomp Lucas i Delphi to mogą coś takiego mieć