21

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Marcino napisał/a:

kukurydza ma sens  w mokrej mało opłacalne jest suszenie małą suszarnią w tym roku plon średni 11-12 ton problemu z 30% nie było a po 400zł firmy podpisywały umowy w czerwcu a ludzie są pazerni i tylko kto rozsądnie myśli to podpisał 12x400=4800+ vat=5184 brutto z hektara lepszy zysk niż z pszenicy i mniejszy nakład

Jeśli się ma swoją suszarnię to na pewno jest to bardziej bezpieczne. Jak jej nie masz to liczysz na łaskę skupujących a kontrakty to zawsze loteria

E 516 na części
Telefon 695 076 269

22

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

U mnie narazie zwierzaki mleczne ale tl zawsze problem, wymiona,choroby, problemy z zacieleniami, zawsze cos:/
Mam plan na najblizszs lata ale to jak ojciec pujdzie na emeryture, powoli schodzic z krow mlecznych przechodzic na opasy a na polu zboza dla opasow i rzepak na handel, jakies uslugi

23

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Ziemniaki skrobiowe... nie mam gdzie tego sprzedac.
Myslałem nad lnem ale problem podobny gdzie siemię pchnąć? Rozmawiałem z okolicznymi olejarniami to nikt nie chce ode mnie

Rolnik z powołania:-)

24

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Ujban napisał/a:

U mnie narazie zwierzaki mleczne ale tl zawsze problem, wymiona,choroby, problemy z zacieleniami, zawsze cos:/
Mam plan na najblizszs lata ale to jak ojciec pujdzie na emeryture, powoli schodzic z krow mlecznych przechodzic na opasy a na polu zboza dla opasow i rzepak na handel, jakies uslugi

U mnie tak samo. Są krowy ale teraz ch* je D mleczarni męczą somatykami... Wychodzi najlepiej nie oddawać mleka... Będę robił żeby było krówek i opasow. I zająć się czymś też na boku....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

25

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

wszystko co wysoce opłacalne to niszowe

brat cioteczny mieszka po sąsiedzku z jakimś producentem drzewek to ten za dzierżawę ziemi na 5 lat potrafi płacić 3-5tys rocznie za hektar ale ziemia co najmniej III klasa i 10 czy 20 lat nie mogą na nim wcześniej rosnąc drzewka owocowe

mimo że dobrze płaci za ziemię i robociznę to podobno mu jeszcze sporo zostaje

26 Ostatnio edytowany przez Pietia (2016-12-02 15:51:52)

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Znajoma za pole pod truskawki płaci po 2- 2,5 koła umowa na 5 lat

27

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Problem w tym że jak się coś opłaci to się wszyscy rzucają i za rok dwa jest kicha...
Trzeba naprawdę wejść w coś niszowego i to z rozmachem z dużą kasą np produkcja nasion dyni od ziarenka do torebki. Widziałem taki film na yt ktoś z forum zapodał.
Potrzebne pole, kombajn i linia technologiczna by oczyścić wysuszyć posegregować i zapakować....  Ale to kasa i jeszcze raz kasa.....  No i chyba jeszcze trzeba mieć wiedzę...

28

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

szparaga !!!!! kuzyn ma  2 ha no to powiem wam .. zainwestował bo to droga rzecz na starcie . sortownik, szokownik ,chłodnia, i trzeba ludzi do roboty,   efekt jest i to bardzo jeśli jeszcze towar idzie na Niemcy.

Leszek   dla kolegów'

29

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

ale zainwestować trzeba gruba kase...

Rolnik z powołania:-)

30

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

jak masz  z kim w domu robić to bym się nie bał . na początek  z 30 a. a potem to  się rozkręci .

Leszek   dla kolegów'

31

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

30a to ze zbytem moze byc problem, wiadomo trzeba miec duzo

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

dokładnie... co z tym zrobić...

33

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Dobra a  co uprawiać  na   15 ha  ornej   tylko ,że swoim staruszkiem  i to legalnie wink  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

34

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Co uprawiać ??? Wydaje mi się że cokolwiek byle dało się to zmechanizować ,bo być zależnym od nabywczej siły roboczej to w czasach 500+ strzał w kolano.....

35

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Pajej napisał/a:

30a to ze zbytem moze byc problem, wiadomo trzeba miec duzo

lokalny rynek u nas polacy też się zajadają , coraz bardziej modne. coś trzeba robić.

Leszek   dla kolegów'

36

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

koseś napisał/a:

Co uprawiać ??? Wydaje mi się że cokolwiek byle dało się to zmechanizować ,bo być zależnym od nabywczej siły roboczej to w czasach 500+ strzał w kolano.....

Nie daleko mnie jest gospodarstwo produkujące kwalifikat ziemniaka. Nie wiem czemu ale sporo zbierają tfuuuuu zbierali ręcznie. Do tego roku mieli 4-5-6-7 autokarów ludzi na polu w tym roku bywały dni że pojawiało się 9-10 ale osób.

Pomijam fakt że farmer "burakiem"

37 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2016-12-02 23:33:57)

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

sarast napisał/a:
Pajej napisał/a:

30a to ze zbytem moze byc problem, wiadomo trzeba miec duzo

lokalny rynek u nas polacy też się zajadają , coraz bardziej modne. coś trzeba robić.

U nas zagłębie szparagowe więc jak ktoś coś chce wiedzieć to spokojnie możecie pytać. Ciotka ma 0,5 ha to sama na spokojnie da radę zebrać, posortować itp co prawda 2 miesiące ma niezły przypał ale kasa całkiem całkiem i jak na razie nie ma pojęcia "za dużo" bo Niemcy zeżrą wszystko a powoli i Polacy się przekonują do tego. Ale fakt trzeba zainwestować i 3 lata czekać. U nas dużo ludzi polikwidowało jak nie było rąk do pracy. Obecnie zakładaja na nowo bo Ukraińcy przyjeżdzają do pracy.

38

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Krzysiek napisał/a:
koseś napisał/a:

Co uprawiać ??? Wydaje mi się że cokolwiek byle dało się to zmechanizować ,bo być zależnym od nabywczej siły roboczej to w czasach 500+ strzał w kolano.....

Nie daleko mnie jest gospodarstwo produkujące kwalifikat ziemniaka. Nie wiem czemu ale sporo zbierają tfuuuuu zbierali ręcznie. Do tego roku mieli 4-5-6-7 autokarów ludzi na polu w tym roku bywały dni że pojawiało się 9-10 ale osób.

Pomijam fakt że farmer "burakiem"

No i dobrze się dzieje !. Ci mniej zaradni ale przyzwoici i pracowici pracy nie rzucą u "dziedzica" i są bardziej szanowani, bo menel mając 500+ ma w głębokim poważaniu "dziedzica" i za jałmużnę pracował nie będzie.

39

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

niewydostanieszsie napisał/a:
sarast napisał/a:
Pajej napisał/a:

30a to ze zbytem moze byc problem, wiadomo trzeba miec duzo

lokalny rynek u nas polacy też się zajadają , coraz bardziej modne. coś trzeba robić.

U nas zagłębie szparagowe więc jak ktoś coś chce wiedzieć to spokojnie możecie pytać. Ciotka ma 0,5 ha to sama na spokojnie da radę zebrać, posortować itp co prawda 2 miesiące ma niezły przypał ale kasa całkiem całkiem i jak na razie nie ma pojęcia "za dużo" bo Niemcy zeżrą wszystko a powoli i Polacy się przekonują do tego. Ale fakt trzeba zainwestować i 3 lata czekać. U nas dużo ludzi polikwidowało jak nie było rąk do pracy. Obecnie zakładaja na nowo bo Ukraińcy przyjeżdzają do pracy.

ja o szparagach nie wiem nic nawet kiedy to sie zbiera. Nakreslisz mi ten temat?

Rolnik z powołania:-)

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Rosnie na piachu. U nas nawet zakładają na VIz. Koszt sadzonek to 10-20 tys/ha zależy czy chcesz dobry materiał czy najtaniej. Sadzisz na wiosnę i 2 lata musisz czekać. W 3 roku możesz próbować krótko zbierać ale nie za dużo żeby nie osłabić. Zbierasz ręcznie 2 razy dziennie bo jak wyjdzie z wału na słońce to odpad