41 Ostatnio edytowany przez zorak (2016-12-03 22:58:34)

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

temat jest co uprawiać więc hodowli nie będę proponował wink

owoce miękkie: maliny, truskawki. 10 arów da więcej jak hektar zboża. Miałem to i to. Zostawiłem truskawki. Wszystko robiłem ręcznie. Na tą chwilę kupiłem już sadzarkę i glebogryzarkę do międzyrzędzi. Kolejny zakup to ścielarka do słomy. Niestety zbiór ręczny.

gg 5118068

42

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

co uprawiac hmm chyba trzeba robic co sie robi w tym roku rzepak w  plecy zboza na zero za to ziemniak zarobil jak w tamtym rzepak na + to ziemniaki na zero i tak w kolko niema lekarstwa zeby co roku byl zysk wiec jest bezpieczniej wszystko po trochu. co do szparagi  ja bym sie tam tym nie podniecal rak do pracy brakuje na kobmajn do ziemniakow mialem problem znalesc chetnych w sumie 2 starsze babki co przychodza co roku zostaly i my z ojcem jak co roku ogonic sie nie moglem tak w tym zapomnij wiec jak mowa o pracownikach to ja dziekuje biznes nie dlamnie  i nie na moja okolice. trzeba miec nadzieje ze w przyszlym roku obrodza zboza i rzepak  a cena  nie bedzie gorsza jak w tym to da sie rade. wink

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

43

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Są już pierwsze kombajny do truskawki. O cenę nie pytaj.

44

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

ja mam troche brokułu na przyszły rok bede miał 3ha Fajny pieniądz z tego wychodzi, ale ludzi trzeba. Szukam teraz jeszcze czegos innego. Szparagi to dac te 10 tys i czekać 2 lata hym... a nie wiadomo jak koniunktura za te 2 lata będzie.
Mysle o ogórkach w ekologi cena srednio 5zł/kg ale tu też ludzi trzeba i zbiór zbiega sie ze żniwami

Rolnik z powołania:-)

45

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Młody jesteś i kawaler to siadaj na tira i co miesiąc 6tyś zarobisz , co wekend w innym mieście a tam inne dziewczyny wink

46

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Właśnie myślałem żeby w zimie na busy iść na próbe jak mi sie spodoba to robić CE

Rolnik z powołania:-)

47

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Bus to mordęga w porównaniu do ciężarówki . Chyba że robotę będziesz miał w kolo komina .

48

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

koseś 6 co miesiąc ?? hmm wolne żarty

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Jednej zimy jeżdziłem busem wkoło komina, robota elegancka (rozwożenie artykułów biurowych po firmach itp.) codziennie w domu, kontakt z ludzmi, normalny pracodawca, na reke wtedy brałem 1800pln a 8 godz w domu mnie nie było, rano przed wyjazdem obszatka, po powrocie obiad i do obszatki ale za kierownicą odpoczywałem smile szkoda że to sie skończyło hmm

50

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

ja myslałem raczej o miendzynarodówce

Rolnik z powołania:-)

51

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Najpierw zrób prawo jazdy, a busem to się można za.....bać żywcem.  Natomiast koszt CE to nie małe pieniądze. Będziesz miał za to hektar szparagów, i koło sie zamyka.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

52

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

wojtas napisał/a:

koseś 6 co miesiąc ?? hmm wolne żarty

Siostry mąż i jego dwaj synowie pracują w ARBA  przasnysz , zarobki  6tyś i więcej to normalność .Jak nie wierzysz to szukają kierowców ,możesz się zatrudnić .........

53

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

KASZA napisał/a:

Najpierw zrób prawo jazdy, a busem to się można za.....bać żywcem.  Natomiast koszt CE to nie małe pieniądze. Będziesz miał za to hektar szparagów, i koło sie zamyka.

zrobi prawko a jak okarze sie że ta praca nie dla mnie?

Rolnik z powołania:-)

54

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

wojtas napisał/a:

koseś 6 co miesiąc ?? hmm wolne żarty

Sąsiad jeździ w sieciówce, duża firma DARTOM to od 4,5 do 5,5 w zależności od frachtu i wszystko na konto. Jak się przyjął do pracy dostał auto nowe ze sklepu i tel komórkowy do kontaktu z firmą. 5 dni jazdy i każdy weekend w domu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

55

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

W mojej okolicy dużo kierowców poszło do niemca, gościu terminowo płaci. 3 tygodnie w trasie i 1 tydzień w domu. Pensja 7 tyś zł. Kierowca to nie praca dla każdego, bynajmniej nie dla mnie.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

56

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

To nie jest lekki i łatwy zawód. Sam nie jeżdżę, ale owszem przyznaję że można zarobić. Jeśli są stałe trasy to można tak to ustawić żeby być na weekend w domu lecz nie zawsze się to udaje.

    Jedziesz rozładować w piątek w południe , a biorą cię w sobote rano, zanim rozładują jest 10 zanim ruszysz (bo pauza jeszcze się nie skończyła) jest południe, potem dymasz do domu i poniedzałek o piątej rano  jesteś już na drodze. Czy to jest wolny weekend ?

     Z tym, że drodzy panowie jest wątek o uprawie, w każdym razie w tym czy w przypadku uprawy wolny weekend to pojęcie względne.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

57

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale najlepiej to u siebie i na nic nie zamienię za kawalera robiłem za kierowcę w hucie ale rozdział zamknięty.

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

U nas podobną kasę można zarobić na harvesterach. Robota zmianowa, dniówki i nocki, Facet płaci od metra drzewa i kumpel robił to po zmianie wykończony. Jednak cały czas 8 godzin skupienie i robota jak chcesz zarobić. Ale jak ktoś ma spryt i smykałkę do maszyn to sobie chwalą robotę.

59

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Umnie byl ostatnio tir po zboze kierowca mowil ze maja 5 tysi na reke pracuje od poniedziku do piatku kazdy wieekend w domu za to kuzyn jezdzi beczka wozi paliwo w sumie jest na telefon nie reguralny system pracy ale mow ze  miedzy 7 a 9 tysi  zalezy ile jezdzi.

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

60

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Do mnie jak przywozili paliwo to mówił typ z tira że w poniedziałek wyjazd A w piątek wieczorem już na bazie czasami wychodziło że po północy się przyjezdzalo ale sobota niedziela wolna A święta też zależy jakie. A jak trzeba wolnego to bez problemu... Pytałem się czy 5 jest A on mówi jest ale jak dużo wolnego czy święta...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)