121

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

to lepiej rzodkiew oleistą. Fakt że ta sama grupa co rzepak, ale pola nie zaśmieca tak. Zyski podobne.

122 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2016-12-09 20:15:04)

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

scoda19 napisał/a:
Patryk3802 napisał/a:

Nie wiem czy Ci się opłaci bo jednak ja przeciwna strona Polski, spróbuj do Małopolskiej Hodowli roślin oni u mnie oddział maja dla nich grykę miałem, a Ty granniczysz z nimi.

Jaką odmianę gryki miałeś.

Tatarkę

Ja podziękowałem mojej centrali za współpracę.

A to czemu?

sarast napisał/a:

To może ostropest plamisty ?

Tez kiedys myslałem ale bardz zaniczyszcza pole i sasiedzi tez do odr moga latać ze rozsiewasz chwasty

Kiedyś miałem też propozycję uprawy pomidorów na nasiona koszt tony nasion to 100tys zł  Dużo tego sadzić nie trzeba bo jakies 25 ar ale niestety bardzo pracochłonne jest. na to ktoś sobie może pozwolić przy nie wielkim areale i obowiazków, niestety ja mam hodowlę i do tego trudnie się też wazywami i ziemi sporo by sie jeszcze tym zawracać głowe,
Bynajmniej teraz mam propozycję siewu kopru na cele nasienne koper jest rośliną mało wymagającą plon ok 2,5t/ha do 3  cena ok 4złkg skupu

123

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Powiedz coś więcej o tych pomidorach i koprze. Akurat żonka roboty nie będzie miał od nowego roku szkolnego to można spróbować..

124

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Hmmm o pomidorkach ? no cóż trzeba pierw wysiać w domu  siew od 20 marca do doniczek osiągną ok 10cm trzeba je rozsadzić do inspektu  czy tam do tunelu zalezy kto czym dysponuje pomidor nie lubi zimna wiec bynajmniej ja swoje rozsady mam w ogrzewanym foliaku podlewasz a rozsady nie nawozisz jedynie tyle co ma w ziemi torfowej tzn kupujesz "podłoze warzywne" w tym siejesz i pikujesz rozsade, zanim wysadzisz w grunt trzeba prysnać raz na choroby grzybowe oraz trzeba zastosować regulator wzrostu najzwyklejszy CCC, wysadza się do gruntu po zimnych ogrodnikach czyli po 15 maja, i uprawa tak jak tradycyjne pomidory 80N 80P 120K i pilnować na zaraze ziemniaka, zbiór nasion z najbardziej dolżajszych pomidorów trzeba wydrązyć je z miąszu "przecedzić" z niego i wysuszyć je na zwyklej blaszy na słońcu niestety na suszarni nie można, no i kwestia czy pomidory sa karłowe czy wysokie  wysokie niestety trzeba palikować i podwiązywać przecinać itd. Po prostu pomidory trzeba umieć uprawiać. Co do kopru to raczej robota dla Ciebie wink jeśli chodzi o cele nasienne, wysiewasz normalnie siewnikiem zbożowym i zbiór kombajnem, chyba że chodzi ci rwać na pęczki zielone i z "baldachimami" na kiszenie tak jak ja do tej pory robię tzn bardziej żona.

125

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

No tak ale jak wygląda sprawa sprzedania tego? Ktoś kontraktuje? i JAkie wymagania. Z 25arów wyjdzie aż tona nasion pomidora, wydaje się bardzo lekkie. Kurde dobrze  , że się zarejestrowałeś na Forum zawsze jakieś świeże pomysły big_smile

126

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

No centrala nasienna zeby tone uzbierać to trzeba z 50-60 arów a co do wymagań to podobnie jak z innymi roślinkami przede wszystkim zdolność kiełkowania  trochę źlę zrozumiałeś prędzej tą tone;/  Bedziesz chciał to dam Ci namiary na inspektora z owej centrali oni kontraktują w całej polsce.

127

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

zostaw na forum, na pewno kogoś zainteresuje.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

128

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

mnie bardziej interesuje ten koper

Rolnik z powołania:-)

129

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Centrala śmieszne pieniądzę płaciła. Nie po to kupuję droższy materiał siewny, żeby po tej samej cenie sprzedawać potem im i jeszcze zwalić, potem zawieźć. A tak w podobnej cenie mam zabrane prosto z pola, rozliczam się kiedy chcę i bez stresu i robienia sobie garba przewalaniem towaru...

130

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

A no tak już na swoje przekręciłem tongue Że z tony jest ileś tam grosza i dużo nie trzeba około 25ar ....
Koper jednoroczny normalnie? W sumie to mam zostawione kilka ha na rzodkiewkę żeby zakontraktować trochę i wcisnąć z tego roku, top śmiało ze 3 hektary można byłoby  spróbować.

131

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

jak bedziesz próbował rzotiew kontraktowac to popytaj o facelie

Rolnik z powołania:-)

132

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Ok nie ma sprawy, a jak finansowo w tym roku wypadła?

133

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

jeszcze ja mam i licze na pszczelarzy, oni duzo biorą

Rolnik z powołania:-)

134

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Ja mialem kontrakt 10zł brutto facelię Tak koper jest jedno roczny
Codo cen od centrali to zależy, no i w moich stronach cieżko o skup takich "nowacji" jak to mówia na to co sieję i na żyto tez gorzej czy tam na owies, ale bynajmniej dają cene rynkową + dodatek 10-15% od dobrej siły kiełkowania, poki co jestem zadowolony.

135

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

wracając do ostropestu to dobra roslina na kontrakt a o niego nie aż tak trudno miałem go parę lat temu ale był problem ze zbiorem, suszeniem, rundop zabroniony na dojście a zielony kosić  to mega kombajn trzeba i tak zdychały sąsiedzi sieją po 40 ha co roku koszą na 2 razy pokosówką i borą go z pokosu na kombajn, nikt nie zwraca im uwagi   za zaśmiecanie pól, a ceny od 8 zł za kg a potrafi i 1500 kg dać na 3 klasie i dobrym roku  ,

Leszek   dla kolegów'

136

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Patryk3802 napisał/a:

Ja mialem kontrakt 10zł brutto facelię Tak koper jest jedno roczny
Codo cen od centrali to zależy, no i w moich stronach cieżko o skup takich "nowacji" jak to mówia na to co sieję i na żyto tez gorzej czy tam na owies, ale bynajmniej dają cene rynkową + dodatek 10-15% od dobrej siły kiełkowania, poki co jestem zadowolony.

to super cena jak za facelie. ja w detalu 9 zł nie moge sprzedać

Rolnik z powołania:-)

137

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Dobra kasa też jest na produkcji sadzeniaka ziemniaków. Fakt że firmy chcą kontrahenta z większą ilością ha ale można by spróbować z takim właśnie producentem się dogadać żeby się do niego doczepić

E 516 na części
Telefon 695 076 269

138

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

U mnie jeden miał to masakre miał, ludzie mu żyć nie dawali jeśli chodzi o ostropest.
Przy sadzeniaku to trzeba mieć sadzarkę kombajn bądź chociaż kopaczkę. I wcale cudów na sadzeniaku nie płaca a kłopot duzy, to już lepiej przemysłowego sadzić bo zabiorą każdy, w sadzeniaku drobnica i "przerośnięty" odpada fakt tez sprzedaż ale już wtedy musisz szukać klienta do tego sortować trzeba, przemyslówkę walisz na pryzme przyjeżdza tir ładujesz cyklopem itp i gotowe,

139

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Tak tylko znajomy przemysłówkę kontrakt ma po dobrej cenie to do tej pory nic nie sprzedał i specjalnie go trzymają, że niby nie nadążają przerabiać i cały czas odkładają go

140

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Paweł ,o której firmie mówisz, bo Łomża miała robić tylko do 6 grudnia .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile