141

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Patryk3802 napisał/a:

U mnie jeden miał to masakre miał, ludzie mu żyć nie dawali jeśli chodzi o ostropest.
Przy sadzeniaku to trzeba mieć sadzarkę kombajn bądź chociaż kopaczkę. I wcale cudów na sadzeniaku nie płaca a kłopot duzy, to już lepiej przemysłowego sadzić bo zabiorą każdy, w sadzeniaku drobnica i "przerośnięty" odpada fakt tez sprzedaż ale już wtedy musisz szukać klienta do tego sortować trzeba, przemyslówkę walisz na pryzme przyjeżdza tir ładujesz cyklopem itp i gotowe,

Kolego w okolicy duzo robi na przemysł a jeden produkuje sadzeniaka to wystarczy porownac jakimi sprzetami pracuja. Wiadoma sprawa ze caly sprzet trzeba miec i do tego przechowalnia przeciez to oczywiste ale widac ze oplacalne.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

142

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Fakt sadzeniaki drogie ale czy producent sadzeniaków ma takie kokosy to nie wiem , a maszyny musi mieć z górnej półki bo inaczej kwalifikacji nie przejdzie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

143

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Laszek opłacalne owszem tylko teraz policz koszt postawienia przechowalni i zakup najtańszej sadzarki 600zł-1000 i kombajnu ok 4tys do tego sortownika i linii pakującej to ile lat trzeba by się zwróciło? to trzeba wtedy jakiś kredycik i procent jest do tego, więc mozna powiedzieć to napędzanie koniunktóry jest. Co innego jak się "podstawowy" osprzęt ma i gdzie przechować. No nie przeczytałem tez co kolega pawel napisał, no i samo przez sie jego post też mówi.

144

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

pawelg napisał/a:

Fakt sadzeniaki drogie ale czy producent sadzeniaków ma takie kokosy to nie wiem , a maszyny musi mieć z górnej półki bo inaczej kwalifikacji nie przejdzie.

nie prawda ja kupowałem sadzeniaki kwalifikat od goscia co anna kopał

Rolnik z powołania:-)

145

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Akurat owy Maryś sprzęt do sadzenia ma Grimme, w tym roku nowy kombajn też Grimme, sadzi tego koło 50 ha Poza tym reszta sprzętu do zboża i uprawy też nowa. Fakt nikt nie kupuje za gotówkę bo od tego są banki. Tylko gdyby było źle to dawno komornik by go zlicytował a od ładnych paru lat idzie tak konkretnie do przodu. Najlepsze to że gościu ma już koło 70 na karku.  Patryk skoro piszesz o kosztach kilku tysięcy to w jednym roku na kilku hektarach przemysłówki się to spłaci.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

146

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Laszek ale rozmawiamy o przemysłówce czy o sadzeniaku?  Akurat z tym zaciąganiem kredytu to tak do końca nie jest jak piszesz, i to co napisałeś ze gość juz ma ok 70 lat nic Ci nie mówi? Musi ryć zanim spłaci swój dług, na emeryture przejść nie może. U mnie w okolicy też jeden jest co w podobnej sytuacji jest

147

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Pajej napisał/a:
pawelg napisał/a:

Fakt sadzeniaki drogie ale czy producent sadzeniaków ma takie kokosy to nie wiem , a maszyny musi mieć z górnej półki bo inaczej kwalifikacji nie przejdzie.

nie prawda ja kupowałem sadzeniaki kwalifikat od goscia co anna kopał

Może u Ciebie sa inni ludzie , ja chciałem sadzić ziemniaki do zakładów w Głownie [przemysłowe] to zastrzegli sobie żeby nie były kopane anną bo obija , olałem ich i sadzę dla Łomży.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

148

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Gość o którym wspomniałem robi sadzeniaka a ja może spróbuję przemysłowego.  A gościu mimo wieku ma chęci do roboty a część ma już rozpisaną  na synów. Co do kredytów to jak miałbym ich nie brać i odkładać na sprzęt to nigdy bym nie odłożył a tak spłacać kredyt a maszyna już jest i zarabia na siebie. Każdy robi jak uważa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

149

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Ja tam tak odważnie nie podchodzę do brania pożyczek, jednak jakieś pośliżnięcie i jest nie wesoło wtedy ale nie róbmy syfu nie temat o tym;)

150

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Jak jakieś poślizgnięcie to zawsze można go przedłużyć, w końcu to jest dla nich kasa. Im dłużej się koło nich chodzi tym dłużej oni mają z tego kasę.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

151

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

W Głownie zmienił się właściciel. Teraz jest Niemiec, Płaci, ale wymaga.

152

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Trzy wioski koło mnie z sąsiedniej gminy, były za komuny rejonem zamkniętym uprawy ziemniaka sadzeniaka. Kasa była na tym wtedy konkretna, do dziś nie nie wiele potrzebują rozbudowywać gospodarstwa, takie w latach 70-tych i 80-tych zabudowania powystawiali.

153

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Patryk3802 napisał/a:
scoda19 napisał/a:
Patryk3802 napisał/a:

Nie wiem czy Ci się opłaci bo jednak ja przeciwna strona Polski, spróbuj do Małopolskiej Hodowli roślin oni u mnie oddział maja dla nich grykę miałem, a Ty granniczysz z nimi.

Jaką odmianę gryki miałeś.

Tatarkę

Ja podziękowałem mojej centrali za współpracę.

A to czemu?

sarast napisał/a:

To może ostropest plamisty ?

Tez kiedys myslałem ale bardz zaniczyszcza pole i sasiedzi tez do odr moga latać ze rozsiewasz chwasty

Kiedyś miałem też propozycję uprawy pomidorów na nasiona koszt tony nasion to 100tys zł  Dużo tego sadzić nie trzeba bo jakies 25 ar ale niestety bardzo pracochłonne jest. na to ktoś sobie może pozwolić przy nie wielkim areale i obowiazków, niestety ja mam hodowlę i do tego trudnie się też wazywami i ziemi sporo by sie jeszcze tym zawracać głowe,
Bynajmniej teraz mam propozycję siewu kopru na cele nasienne koper jest rośliną mało wymagającą plon ok 2,5t/ha do 3  cena ok 4złkg skupu

Siedziałem i czytałem o tym koprze, i niestety za wiele nie ma wiadomości. Jedynie o uprawie w ekologi. Plon w ekologi wynosi około tony, to  przy nawożeniu będzie aż taka różnica?
Będziesz siał w tym roku?

154

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

tak jest znacząca różnica przy nawozeniu, to jest normalna sprawa tak samo zboża nawozenie dajesz zbierasz 5 + a bez to wiadomo max 2t takze jest normalne. Myślę siac nie wiem jak będzie. to kwestia czy będe miał tą umowe czy nie.

155

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Proso plonuje od 2 do 3,5 max 4 ton. Ja sprzedaję okolicznym rolnikom do siewu na kichę po 1,50/kg a przy kontrakcie 0.80-0.90zł. Słyszałem, że na Amarantusie można wyjść na swoje.

156

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Rozmowa ucichła. Uprawia ktoś z was pszenzyta jare? jak tak to jakie nawożenie stosujecie, ochronę, na jakich glebach i plony jakie osiągacie.
A ziemniaki przemysłówki ktoś ma?

157

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Bardzo tajna sprawa z uprawą kopru? Jakbyś mógł jakiś namiar podrzucić to chętnie spróbowałbym tematu.

158

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Nie czemu. Jak najbrardziej mogę pomóc tzn chodzi ci o cele nasienne? nie wiem tylko czy nie bedzie im zadaleko do Ciebie. Jutro znajdę chwilkę i w notesie poszukam dokładny adres i podam;)

159

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Będę wdzięczny na cele nasienne myślę, a w tej chwili to z transportem nie powinno być problemu, bo kurierzy wiozą wszystko.

160

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Tak tez masz rację jednak to juz zalezy czy CN będzie chciała. Ok jutro dam Ci u namiary bo dzis musze nieco "ochłonąć".