161

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Patryk3802 napisał/a:

Rozmowa ucichła. Uprawia ktoś z was pszenzyta jare? jak tak to jakie nawożenie stosujecie, ochronę, na jakich glebach i plony jakie osiągacie.
A ziemniaki przemysłówki ktoś ma?

witam ja siałem pszenżyto jare DUBLET pod centrale ziemia słaba 3 -4 plon ponad 6,5 t/h

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

162

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

3-4 słaba ziemia?? Chłopie Ty chyba nie wiesz co mówisz:D ja własnie mam tez zamiart pod centralę i tez dubelta. Tylko ze na glebach IVb V i przepaleniska VI    III IVa IVb to u mnie uprawia sie rzepaki pszenicę jeczmienie.... lepszych ziem u mnie nie ma...

163

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

dubleta miałem w 2012.dał plon nie gorszy jak pszenzyto ozime.ziemia tak jak u ciebie ale rok był specyficzny-mokre zniwa.pszenzyto jare z racji poznego dojrzewania najbardziej odczuwa susze poznowiosenn(maj-czerwiec) ale jesli idzie o dobor stanowiska zniesie wiecej niz owies jeczmień i pszenica

164

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

No własnie z ta suszą.... Ja tam nie celuję w plon wysoki bo wiem jak z jarymi jest... Jakie nawozenie stosujecie? i ochrone?

165

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Jak panowie z siewami u was?? bo temat od stycznia ucichł. U mnie w tym roku z siewu facelii nici, jedynie posiać mam dla siebie by mieć na poplony tak samo gorczyce i łubin, jutro mam zamiar zasiać z "ekspresywnych" upraw jedynie bedę miał grykę tak to standardowo jęczmień pszenica owies i QQ

166

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

No wlasnie co uprawiac. Za pewne zmniejszymy ilosc bydla bo poprostu po co sie meczyc a mleczarnia robi co chce to po co rwac wlosy z glowy ze znowu cos nie tak idzie... Gleb by bylo pod takie uprawy ok 50ha. Gryka? Ostropest? Na pewno bym bel sprzedał czesc czy QQ z pnia...wiadomo kl 5-6 ziemi. Moze by doszlo sporo 4kl ale to juz wtedy pod pszenice... Nie wiem wlasnie czy nie sprzedac 10 krow a w to miejsce miesnych pare kupić... Tak " dodatkowo "

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

167

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Będę próbował konopie na nasiona. przez zimę muszę zrobić sprzęty i spróbuję jak to wyjdzie pieniądz z tego jest tylko maszyn brak bo zbiór bardzo trudny. Lub nie trudny ale trzeba mieć mnóstwo rąk do pracy.

168 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2017-05-06 23:17:17)

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Moi rodzice na konopiach kręgodłupy powykończali. Ja zeby nie kusiło to maszyny sprzedałem i od tamtej pory sieje facelie. Kasa ta sama, bo konopii to najwiecej co zebrali to tone z hektara po 7 zl. Facelia jak sie uda to da 800kg po 8 zl a roboty przy hektarze konopii to tydzień lekko jeszcze mam gdzieś filmik z młócenia jakbyś chciał

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

169

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

tylko teraz cena faceli poleciała i zbytu nie ma

Rolnik z powołania:-)

170

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Andrew to dawaj. Z tym zbytem to faktycznie jest tak, że jak się człowiek nastawi to za 5minut opłacalność spada do zera nieraz....
Ja chcę temat konopia tak zrobić, żeby zbierać same kwiatostany z nasionami, i później w domu to młócić pod dachem. Wtedy nie będzie przenoszenia tych snopków... Szkoda że sprzedałeś te maszyny, bo teraz to one nabierają wartości.

171

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

https://youtu.be/oNcASDMJgS0    nie żałuje ze maszyny sprzedane. Pojechały na kaszuby. Nasze konopie to byl  przedbazowy II także to co zebraliśmy to był bazowy i to w najlepszym wypadku bylo po 8 zł. Teraz ponoć są po 10.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

172

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

To miałeś lux maszynę jeśli dalej chcieć w snopki robić. Myślę, że już takiej nie kupi w Polsce. Ogólnie to cały ten instytut nasiennictwa, ta cała centrala nasienna to jakieś nieporozumienie jak oni pracują, ale chociaż płacą.

173

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Mak. Tylko u nas musi byc kontraktowany i jakać zgoda na utworzenie plantacji.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

174

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Patryk3802 napisał/a:

Jak panowie z siewami u was?? bo temat od stycznia ucichł. U mnie w tym roku z siewu facelii nici, jedynie posiać mam dla siebie by mieć na poplony tak samo gorczyce i łubin, jutro mam zamiar zasiać z "ekspresywnych" upraw jedynie bedę miał grykę tak to standardowo jęczmień pszenica owies i QQ

dlaczego eksperymentalnie gryka na 4 kl to 3 t za 1000 tak cena jest prawie w każdy rok +/- 200 jedyna dodatkowa robota to ze po zebranie należy przewiać  by na pewno była sucha na to zbyt jest warunek to te 10 15t bez problemu przjadą i kasa do raczki zadnego czekania proszenia

175

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

tak ja jak gryki nasieje to znowu  tania , i terminy płatnosci 120 dni . kiedys mawiali siejesz gryke i proso chodzisz boso , u mnie pasuje.

Leszek   dla kolegów'

176

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

3t?

177

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

3t gryka to ciezko do osiągniecia i ja nie pisałem ze eksperymentalnie tylko ekspresywna uprawa czyli taka "niestandardowa" bo mu mnie tego nie widać ogółem juz nie 1 raz sieje bo miałem na 4 klasie niestety wyrosła ponad 2 m i leżała w dodatku plon słaby na V i na VI była ok ale plon szałowy nie był max1,5t/ha

178

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Może jak by pogoda dopisała i popryskał to regulatorami to kto wie... wink

179

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Patryk3802 napisał/a:

3t gryka to ciezko do osiągniecia i ja nie pisałem ze eksperymentalnie tylko ekspresywna uprawa czyli taka "niestandardowa" bo mu mnie tego nie widać ogółem juz nie 1 raz sieje bo miałem na 4 klasie niestety wyrosła ponad 2 m i leżała w dodatku plon słaby na V i na VI była ok ale plon szałowy nie był max1,5t/ha

Przy obecnej cenie 1,80 to 1,5 tony to fajnie daje zarobić.

180

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

artureekk napisał/a:

gryka na 4 kl to 3 t

Wszystko się zgadza ale z 2 ha

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia