61

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

jakoś nie mogę sobie wyobrazić pryskania 300litrowym opryskiwaczem 80ha pola ...  tosz to pół roku w ciągniku  jedno skończysz i znów zaczynasz  chyba że po 100l na ha lejesz ... to trochę szybciej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

62

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Tak jak napisałes jedno kończe drugie zaczynam, a jeszcze najgorsze w domu pogoda ok bujniesz sie te 15 km a tam kur... wieje i  stoisz jak pipka na polu i czekasz uspokoi się czy nie? stosuje najmniej jak sie da w niektórych schodzę do 180l/ha w innych 200 niestety tak było teraz bedzie ciągany 2000l to mysle ze nieco ułatwi sprawę.

63

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Pola dobiorę big_smile:D:D:dance:

64

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Więc cię podziwiam ....   bo naprawdę się narobisz tym sprzętem co masz ...  tylko przewalic 80ha piachów a 80 ciężkiej ziemi to  2 różne sprawy ... Dla poglądu u  mnie taka ziemia że C360  3 skiby ciągała na 2 lub 1    więc cały rok na polu chyba spędzałeś

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

65

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

No tak ziemie rózne jak optymalne warunki sa to z tymi trzeba 3P szedł i bronę ciągnął, jak juz suszej czy tam mokrzej to juz mozna bylo zapomnieć o 3 na tej tęgiej ziemi mimo ze sypane zawsze wapno ale na 2 sie orało, i tez klękał miejscami,  a w normalnych warunkach to na 3 skibki brona i na 3 biegu się szło a w lekkich to norma. Co spędzania czasu na polu to rano 5 pobótka tankowanie nasmarowanie w razie potrzeby "uzupełnienie płynów" żona zarełko robiła butelka napoju 2l wsiadałem na ciagnik o 6, 6 z hakiem i powrót to zalezy przewaznie 23 0.00 kwestia warunków i roboty jaką wykonywałem, siewów w nocy unikałem bo jednak wolałem za dnia zasiać, a orki czy uprawy to pryszcz, w październiku jak ciemno sie szybciej robi to zjeżdzałem np jak juz się ściemniło z siewnikiem przepinanie do pługa czy tam bron kwestia czy było naorane czy nie i jechałem dalej. z glinami to ciezko było naprzód naorać bo potem tylko płakać można było  do uprawy,  ale tak jak wspominam uprawiałem 3P 50ha jako że orka siew itp 80 to ja mam teraz juz z 323:) a 3P tylko juz wykonuje opryski nawozy i jeszcze jesienia miał okazje zasiać 20ha rzepaku i 10ha jęczmienia teraz przyszedł upr siew aktywny to robota 3x szybciej idzie i 3P tylko wyciąga przyczepę ze zbożem rozsieje nawóz nakosi zielonki dla zwierzaków i obróbka przy warzywach ziemniaku itp to z widlakiem lata  itd.

66

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Patryk patrząc  na twoje filmiki to podziwiam twój kręgosłup   patrząc po  skokach lanc od opryskiwacza to masz  równo jak na pobojowisku dzików  na polu ... kręgosłup ci szybko wysiądzie  ale zdrowia ci życzę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

67

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Uroki "dzikiego zachodu" i terenów zdominowanych przez dziki:P Juz się leczę na kręgosłup nie jeden raz dysk wysunął sie teraz coraz częściej. Ale to raczej od dzwigania worków robót ręcznych przy pyrkach warzywach itp kiedys to nawet sie recznie obornik ładowało na rozrzutnik.

68

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

odciski na łapach gratis big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

69

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Patryk3802 napisał/a:

kiedys to nawet sie recznie obornik ładowało na rozrzutnik.

Kilka lat temu zdechł mi ładowacz i ręcznie załadowałem 14 ruskich gównomiotów. teraz mam 3 rodzaje różnych ładowaczy i do fizykoterapii nie wrócę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

70

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Ja jestem Tego zdania co masz zrobić ręcznie zrób maszyną będziesz miał więcej czasu dla siebie  i nie mów mi że ładowacza nie ma w okolicy  bo nie uwierzę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

71

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Ja? nie mówie napisałem że kiedyś sie ładowało;) teraz pier... i ładuje cyklopem puki co nie swoim ale najmuje i mam w d...  raz ze szybciej a jak trzeba wywieść 20 rozrzutników to dla 2-3 osób jakies 3 dni jeszcze jak jest masło to tragedia.  od jakiś 5 lat najmuje, teraz chcę kupić swój by od razu przejść  na BB

72

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Bb ???

73

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Big Bagi;)

74

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Patryk wysłałem Ci maila, bo skrzynka jest pełna i nie mogłem wysłać, daj znać czy przeczytałeś.

75

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Tak doszło. Odpisałem Ci tam. Masz nr gg może? to prędzej sie porozumiemy

76 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2017-01-09 22:15:21)

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Na Prywatną wiadomość na Forum najwyżej bo gg nie mam. Już zaglądam.
Dzięki za namiary dowiem się co i jak i dam znać.

77

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

No i tak dzwoniłem, i dowiedziałem się tyle, że nie da rady. Jak nigdy w tym nie siedziałem, to nie chcą podejmować nowych  i klapa.

78

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

ciekawość mnie zzerała, ale juz sie domyslam o co chodzi

Rolnik z powołania:-)

79

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

O ten koper nieszczęsny, Będzie więcej rzodkiewki. No dobra bo znowu nie w tym wątku.

80

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

no ja ojcowi powiedziałem że chce len to tez sie wsciek. wszystkie decyzje podejmuje aja jakie odmiany wybrac czym pryskac, bo on nie chce podjąć takich decyzji a jak mam jakis pomysł to zawsze źle... tak to nie ten watek

Rolnik z powołania:-)