Temat: 12 volt !

Siema panowie pytanie następujące ! Gdzie w traktorze znajdę 12v wiem że moge pociągnąć z jednego aku ale chciałbym znaleźć w instalacji ! Tak mi sie wydaje że jest 12v i z skąd wychodzi ! Prosił bym o zdjęcia booo u mnie wielki pająk kabli i wiecie rozumiecie ciężko coś znaleść smile
Pozdrawiam

2

Odp: 12 volt !

tam gdzie jest ten mniejszy pakiet bezpieczników.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3

Odp: 12 volt !

http://images83.fotosik.pl/260/c73e665561b96b11.jpg
a proszę cie bardzo kolego to są te 4 bezpieczniki po lewej stronie na obrazku w rogu tak jak Fenol pisał wcześniej

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4

Odp: 12 volt !

Macie u siebie te bezpieczniki podłączone przez przetwornice 12/24? Ja mam poprowadzone od jednego aku.....

5

Odp: 12 volt !

ja też od aku z lewej strony

Nie ma to jak FORTSCHRITT

6

Odp: 12 volt !

Nie mogę zrozumieć czemu niemiaszki nie dawali koszulek?

7

Odp: 12 volt !

jakich koszulek?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

8

Odp: 12 volt !

Przy konektorach nie ma izolacji, wszystkie wsuwki gołe, łatwo o zwarcie jak się przegnie przewód.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

9

Odp: 12 volt !

no to fakt ja juz jak coś poprawiam to odrazu zakładam koszulki termokurczliwe

Nie ma to jak FORTSCHRITT

10

Odp: 12 volt !

Gołe wsuwki  to pikuś , gorzej mnie drażnią  te  papierowe oznaczenia raz  mi je przy fajczyło  !

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

11

Odp: 12 volt !

u mnie wgl te papierki pogniły i nie mam ich jak by ktoś mi je xerował bym był wdzięczny. Dziś byłem z miernikiem prądu na tych bezpiecznikach i wgl tam mi prąd nie odchodzi yikes Chciałem radio założyć i pociągnąć z bezpieczników a nie z aku prąd ale na to wychodzi że pociągne z aku przewód bo moja elektryka to ohoho kłębek kabli i nic więcej sad

12

Odp: 12 volt !

sprawdz pierw czy idzie dodatkowy kabel z pluss od aku z lewej strony. Jak go nie ma to  i prądu na tych bezpiecznikach nie uświadczysz. Kabelek ten łączy się z tymi czerwonymi ugóry skrzynki bezpieczników. Instalacja w forszu nie jest taka straszna.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

13

Odp: 12 volt !

dokładnie tak jak marek pisze
schęcia bym ci to ogarnął ale daleko od siebie jestesmy

Nie ma to jak FORTSCHRITT

14

Odp: 12 volt !

a ja jednak wolę odtwarzać instalacje tak jak była zaprojektowana

Nie ma to jak FORTSCHRITT

15

Odp: 12 volt !

Marek323 napisał/a:

Instalacja w forszu to była dobra ale 20 lat temu ,teraz to bierze się szczypce i tnie się wszystko co wystaje.

a potem na sprzedaż bo nic nie działa i w ogłoszeniu " do niewielkich poprawek elektryki"
. Jak ma się podstawy wiedzy w elektryce to instalacja forsza nie jest straszna, zwłaszcza z podpowiedziami kolegów z forum smile

16

Odp: 12 volt !

Po jaki gwint cyna? Robiłem kilka instalacji i cyna była dosłownie kilka razy użyta. Konektory sie zaciska.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

17

Odp: 12 volt !

Powodzenia

18

Odp: 12 volt !

ja tak samo jak lutuje to jakieś nietypowe kostki staram sie reaktywować i jak potrzeba a tak to tylko konektory oczka i wszelakiego rodzaju złączki kupuje całe opakowania nie rozdrabniam sie na sztuki bo potem zawsze  brakuje i do roboty kable jak są ok to zostaja jak nie to biore kupuje nowe na metry i dorabiam na wzór starych aby instalacja nie zmianiała profilu

Nie ma to jak FORTSCHRITT

19

Odp: 12 volt !

Cyna jest potrzebna jak ktoś zębami zaciska z wybitną jedynką.😁

20

Odp: 12 volt !

Marek323 napisał/a:

Powodzenia

Fabryczne instalacje też nie są lutowane, a zaciskane. Kup sobie pożądną zaciskarke i zapomiesz o lutownicy.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....