41

Odp: 12 volt !

pogodzę was prosto- połączyć dwa akumulatory równolegle i macie 12v oraz ciągniecie równo  z dwóch smile

42 Ostatnio edytowany przez Helmut (2018-01-09 21:52:58)

Odp: 12 volt !

50W ciągłego obciążenia to nic, ciągam dwie przyczepy za sobą, 8x5W=40W i nic się nie dzieje. Ale jak zapnę 3 lub 4 wentylatory przewietrzenia kabiny, czyli jakieś 400W na cały dzień, to jeden aku ma 11V , a drugi 16V na postoju, po jakimś czasie napięcia się wyrównają, ale po ponownym załączeniu obciążenia na tym z którego pobieramy zacznie spadać, a na drugim rosnąć (suma napięć musi się równać napięciu na wyjściu alternatora) po uruchomieniu silnika.
Podsumowując, 350W w cyklu powiedzmy 25% aku powinno wytrzymać, co najwyżej będzie spadek z 14.4V do 13.4V, ale po zdjęciu obciążenia napięcia zaczną się wyrównywać i nie będzie to zbyt uciążliwe dla aku.

Akumulatorów nie można tak połączyć.

43

Odp: 12 volt !

O własnie o takie mi pomiary chodziło bo to że będą rożne napięcia a ich suma równa +- 28V to wiedziałem ale ile dokładnie to nie i nie mam jak sprawdzić.
Przy 11V sterowniki nowszych pras (elektroniczne) mogą już wskazywać za niskie napięcie starym elektrycznym sterownikom to zwykle wszystko jedno najwyżej sznurek będzie gęściej.

Pomysł M. Popisa dobry ale chyba są jakieś odbiorniki 24V których usunąć się nie da cewki elektrozaworów czy co coś. Tak by można zrobić jak w ursusie rozruch 24v normalnie 12v.

44

Odp: 12 volt !

ZT 300 miał tak w oryginale ,stycznik 12/24 ,24 na rozruch 12 instalacja ale wywaliłem to i zrobiłem całość na 24 bo gubił mi na tym prąd i wolno kręcił. Mimo nowych akumulatorów i dobrego rozrusznika ,wczesną wiosną lub późną jesienią gdy forszaj musiał stać na dworze a było chłodno to nie odpalił ,zbyt wolno kręcił.

45

Odp: 12 volt !

Co i gdzie mogło się spalić ze zginęło mi 12v na przyczepy, radio zgasło a to co na 24v działa?

46

Odp: 12 volt !

Masz zasilanie 12v na bezpiecznikach?

47

Odp: 12 volt !

Nie, a było

48 Ostatnio edytowany przez androl (2021-02-14 02:26:54)

Odp: 12 volt !

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=84
lewy górny róg bezpieczniki 12 V na przyczepę z jednego akumulatora, post nr 16

49

Odp: 12 volt !

Dzięki jutro sprawdzę

50

Odp: 12 volt !

Kabel się ukruszył.