1

Temat: żniwa 2017

http://i63.tinypic.com/29xzvy0.jpg
http://i65.tinypic.com/a9v9nb.jpg
Chyba w tym roku wyprzedziłem wszystkich  :walka:
A tak poważniej nareszcie mogę zakończyć koszenie soji. Dzisiaj ukoszone jakieś 8ton i jak dobrze pójdzie to jutro skończę. Mimo dziwnej pory na żniwa sypie powyżej tony z ha i trochę bujania będzie z dosuszeniem...

2

Odp: żniwa 2017

Gratulacje :brawo::brawo::brawo:

3 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2017-01-27 19:31:31)

Odp: żniwa 2017

Sąsiedzi przecierali oczy big_smile

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

4 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-01-27 19:33:33)

Odp: żniwa 2017

Jak zobaczyłem wątek to myślałem że nabijasz się z tego co założył wiosna 2017.
Ale potem sobie przypominałem że zostałeś z soją na polu.
Gratuluję.
Nówka maszyna pewnie nie marzniesz...

Uważaj żebyś jakiegoś bałwana nie skosił...

5

Odp: żniwa 2017

Bałwana to przełknie, ale przed hederem chyba gałąź leży. No i na szosie uważaj bo kombajnem też można wpaść w poślizg.

6

Odp: żniwa 2017

To ścieżka wydeptana przez szkodniki...

7

Odp: żniwa 2017

Śniegu nie ma to można sprzątnąć jeszcze z pola. U mnie już to nie przeszłoby.  Szkoda zostawić na polu i warto dosuszyć skoro jeszcze tyle leci do zbiornika. Na pierwszym zdjęciu piękna połać pola za kombajnem..

8

Odp: żniwa 2017

to jest rolnik nie odpuszcza do końca

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

9

Odp: żniwa 2017

Marku napisz coś o tym kombajnie szczególnie jakie ma wady smile

10

Odp: żniwa 2017

CENA big_smile  A tak apropo śniegu to w zbiorniku chyba miałeś nie mało ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: żniwa 2017

farmer1 napisał/a:

to jest rolnik nie odpuszcza do końca

https://www.youtube.com/watch?v=PD0UT-KaLu0
co do tc to już mój drugi tc, pierwszy tc56 miałem od 97 i kosiłem do 09 roku  i w ramach prow wymieniłem za niewielką dopłatą na tc5070. Wady to brak blokady mostu, beznadziejny hamulec ręczny i w zasadzie to wszystko co mnie wkurza. Jeśli ktoś się zastanawia nad serią tcto należy brać najszersze koła, rotary separator, i to w zasadzie wszystko co potrzebne. Raczej nie pchać się w poziomowane sita-dużo problemów słyszałem.

12

Odp: żniwa 2017

No ja w pierwszym roku z kukurydzą to zakończyłem 6 grudnia (niektórzy pewnie pamiętają jak pisałem o tym), śniegu już wtedy była cała masa ale w zbiorniku nie wyglądało źle. Co do jazdy kombajnem po śniegu to to kaleka jakich mało. Masę ma nie małą, do tego ciężki cheder z przodu a i tak 516 latała jak chciała, i do tego pamiętam było zimo w kabinie jak diabli

E 516 na części
Telefon 695 076 269

13

Odp: żniwa 2017

No i zaczełem dziś kosić jęczmień wilgotonść 11

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: żniwa 2017

a ja nie wiem kiedy zacznę zniwa, wszystko takie zielone... pszenice, jęczmienie. Chyba dopiero w sierpniu wyjade

Rolnik z powołania:-)

15

Odp: żniwa 2017

Też tak patrzę i wydaje i się że za miesiąc najwcześniej.

16

Odp: żniwa 2017

a jak plonuje? u mnie tez do rzepaku z 20 dni

mdw

17 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2017-07-04 15:08:49)

Odp: żniwa 2017

Moj jęczmień dop na przyszły tydzień.  Grodkow Opole juz kosi a oni wegetacje maja tak jak kolega Wojtas i jego okolice, co najmniej 10 dni do przodu .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

18

Odp: żniwa 2017

Ogólnie  przyznam się że nędza   wyglądał ładnie  sypał badziewnie . 6.3t/ha
ogólnie na nowym nieznanym polu ,  chodź pecha miałem niemiłosiernego ,  wessałem kamienia   łapacz go nie złapał  poszedł dalej  w wyniku czego  rozwaliło klepisko  i wygieło 2 cepy ....  ehh początek sezonu nie ciekawy .

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: żniwa 2017

koledzy zaczeli i już siedzą na tyłkach  15% i bez wyrównania nędza. mój tydzień temu robiony rundapem szczególnie na pszenicę zimową bo sie jej narobiło  zacznę w sobotę jak nie popada. wygląda ładnie Gloria nie hybryda . zobaczymy co da...???

Leszek   dla kolegów'

20

Odp: żniwa 2017

Udało się ogarnąć jęczmień ozimy. Udało, bo burze krążyły, po zakończeniu rozładunku lunęło. Plon słabawy 14,5 zbiornika z 4,3 ha. Kolega pożyczył przyczepę 3 zbiorniki, jutro zważy to będę wiedział ile dokładnie sypnął.