361

Odp: żniwa 2017

Jak wyszedł? Jak woziłem soje to Cholewa cos mówił, że brał czy bierze słonecznik, już sam nie wiem...

362

Odp: żniwa 2017

plon to ok zbiornik forszaja 514 podwyższany z 1ha na kg nie mam pojęcia. Sprzedawac nie mysle, bo na poplony u siebie bede siał a co zoatanie to moze wtedy rozsprzedam tez na poplony, koledzy juz pytali

Rolnik z powołania:-)

363

Odp: żniwa 2017

To zmierz gęstość. Bez dokladek forsz ma 3.5 tys litrów.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

364

Odp: żniwa 2017

Papej to ten z siewu z własnego materiału?

365

Odp: żniwa 2017

tak dokładnie, materiał siewny mój

Rolnik z powołania:-)

366

Odp: żniwa 2017

Na przyczepie co wchodzi ok 21 ton zboża miałem 9 słonecznika

367

Odp: żniwa 2017

Krzysiek napisał/a:

ile go tam naleciało?

Z 2,5ha nakosiłem lekko ponad 2t. Część koszyczków już opadło, część pokiełkowała i przy omłocie rozbijało je, część się położyło że nie szło tego podebrać. Na przyszły rok miałem nie siać ale nie wiem czy nie będę.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

368

Odp: żniwa 2017

Jakimi hederami młócicie? sita trzeba zmienić?

369

Odp: żniwa 2017

Dzisiaj kolejne 3 suszarnie nakoszone. Tylko raz usiadł na glinie. Po ostatniej awarii napędu w przystawce gdzie oberwalo się całe mocowanie tego nieszczesnego walka pośredniego wywaliłem cały napęd prek i zrobiłem wszystko na nowo tak że cały napęd jest tylko z lewej strony i ładnie yo wszystko się kręci. Cały napęd zmieścił się pod osłoną. Jutro ciąg dalszy koszenia a z każdym dniem ktoś dzwoni czy bym przyjechał skosic i najlepiej od razu kupić qq. Znajomy założył do lexa 440 bliźniaki, lepiej szło ale wszystko jest do czasu - półoś się ukrecila z przodu...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

370

Odp: żniwa 2017

Skąd wy macie tyle wilgoci ??   u mnie  jedynie bieżnik w ziemię wejdzie , i tyle

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

371

Odp: żniwa 2017

Top agrar proponuje szybko szukać nasion jarych bo jest nieciekawie. Sporo pól zostało na zimę nie obrobionych  ba nawet nie skoszonych.  Stoją zboża stoi kukurydza...

372

Odp: żniwa 2017

wojtas napisał/a:

Skąd wy macie tyle wilgoci ??   u mnie  jedynie bieżnik w ziemię wejdzie , i tyle

W mojej okolicy masa qq stoi na polach w wodzie. Że nie wspomnę o wodzie w piwnicy pod starym domem.
Wszystko w niej poustawiane na blatach leżących na bloczkach betonowych. Zagłębiona jest na około 70 cm

373

Odp: żniwa 2017

W normalnym roku wodę w piwnicy mam jak są mega roztopy, gdzie dużo śniegu spadło i szybko topnieje. Tej jesieni już 4 razy miałem wodę w piwnicy, ostatni raz tydzień temu w środę. Takiego roku jeszcze jak ojciec żyje nie było (51lat).

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

374

Odp: żniwa 2017

U nas ojciec mówi że woda w piwnicy była z 10 lat temu a w tym roku już z 3 podeszło .

375

Odp: żniwa 2017

Piwnicy nie mam ,naszczęście... Za to moje podwórko zamieniło się całkiem w wodno-błotnistą breje ,miejscami na 30 cm albo i więcej. Błoto miałem zawsze jesienią i wiosną ale takie jak w tym roku to jeszcze nigdy.

376

Odp: żniwa 2017

u mnie nie ma szału z woda od kwietnia do końca listopada spadło cos ponad 600l w polach dość sucho można robić

Rolnik z powołania:-)

377

Odp: żniwa 2017

a u nas gorzej niż armagedon w lasach na górkach topimy się na piaskowych terenach na podwórku masakra o polach nie mówię wylewiska konkretne tutejsi starsi ludzie mówią ze tak nigdy nie było

Nie ma to jak FORTSCHRITT

378

Odp: żniwa 2017

No u mnie całą jesień mam wodę w piwnicy. Już pierwsze owoce pilowania kombajnem w grząskim terenie, wariator odmówił współpracy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

379

Odp: żniwa 2017

pomagałem dziś kolegom obszarnikom w koszeniu kuku Tucano 440 z  tylnym napędem, blizniaki , i z tyłu na holu  teleskopie w chwilach dramatycznych popycha go z tyłu  case magnum 360 km.   i jak ten zestaw ugrzązł to wyciągniecie tego zestawu to prawdziwy  hardkor . off road to zabawka !! wyciągały ten zestaw 2 magnumy i puma 230 ..i wyrwali bez strat własnych ...  pogubiłem buty i musiałem zasuwać na boso !!  ale z 15 wykosili !!! parszywy rok !!

Leszek   dla kolegów'

380

Odp: żniwa 2017

U kumpla Nowaki kosili case na gasienicach i też musieli odpuścić temat bo nie szło, 936 i 926 ledwo co wyciagly go. Czekają na fest mróz. Koło 40 ha jeszcze mu zostało

E 516 na części
Telefon 695 076 269