61 Ostatnio edytowany przez sarast (2017-07-22 21:14:35)

Odp: żniwa 2017

a ja z zimy 1700 netto i już czekam na kasiorę .':dance:',  dzis w akcji oglądałem u kolegi nowy nabytek  Claas Lexion 760 TT  z 11 metrowym hederem !!!! o matko i   córko!!!! przy nim w rzepaku lexion 450 w jak by w  miejscu stał . potęga.  próbowałem pszenicę ale deszcz pogonił do domu .taka robota.

Leszek   dla kolegów'

62

Odp: żniwa 2017

A  mi padla dzisiaj przekładnia kątowa od podajnika zbozowego w 525, zastanawiam sie czy wymienić wałki czy kupic całą???

mdw

63

Odp: żniwa 2017

Dzisiaj ciąłem rzepak zostało mi 30 arów pękł pas od młocarni na szczęście mieszkam w zagłębiu części , podjechałem do pszenna telefon, i za 15 min sklep otwarty. Teraz leje.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

64

Odp: żniwa 2017

yokoslaw napisał/a:

A  mi padla dzisiaj przekładnia kątowa od podajnika zbozowego w 525, zastanawiam sie czy wymienić wałki czy kupic całą???

wymienić wałki !!!

Leszek   dla kolegów'

65

Odp: żniwa 2017

Wczoraj wykosiłem 3 ha rzepaku z małymi przygodami a w nocy znowu wlało i niedziela wolna

66

Odp: żniwa 2017

sarast napisał/a:
yokoslaw napisał/a:

A  mi padla dzisiaj przekładnia kątowa od podajnika zbozowego w 525, zastanawiam sie czy wymienić wałki czy kupic całą???

wymienić wałki !!!

I nie sypać na pełnych obrotach tylko na wolnych, zrobić przerwę, napić się browara. Ten typ nie znosi Stachanowców

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

67

Odp: żniwa 2017

Ukosilem 1.5 tony ozimego jęczmienia w czwartek jak miało 14 , padalo w piątek  rano a wczoraj pokropilo. Byłem teraz to ma 17 , oszenica 16.5 a o dziwo owies ma 15.5 .....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

68

Odp: żniwa 2017

Jęczmień ozimy dawno na  skupie , słabo bo słabo , rzepaki  stoją oi czekają na lepsze czasy  mokre , więc wczoraj wstałem rano  o 9 na polu już kosiłem j, jary   wyciełem 12ha do 18 godziny z przejazdami  i przerwą na obiad   jakoś 8t nie przekroczę z ha  słabo   bo są i kawałki gdzie na 1ha trzeba 3-4 razy sypać a są kawałki gdzie się 1 zbiornik nakosi .   Dziś wpadłem na pole ukosiłem 3 zbiorniki  i ulewa że nawet gacie mam mokre , i cały czas pada , a miałem urlop brać  i siedzieć kosić  ehh w sumie  potrzebuje 2 dni pogody i po żniwach

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

69

Odp: żniwa 2017

Jak na Dolnym Śląsku pada to u siebie późnym popołudniem mogę się deszczu spodziewać...

70

Odp: żniwa 2017

Chmury szły w góry  ale dolało solidnie  kombajn ledwo z pola wyszedł

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

71

Odp: żniwa 2017

Jeżeli chodzi o wilgotnościomierz, kupować ten najtańszy ! ten mielony  u nas pokaże 0,1-0,3%  różnicy, na skupach wyjdzie od 1,5 do 2% więcej. Przykład z wczoraj u znajomego. Badanie rzepaku na polu, tańszy 6,9 %, droższy 7,1% na skupie 8,8%. Zboże to każdy rolnik ręką wink powinien wyczuć wilgotność.

72 Ostatnio edytowany przez Massey (2017-07-23 14:48:38)

Odp: żniwa 2017

Wojtas jednak doszło , za mocno w te chmury dmuchałeś w kierunku centrum big_smile

73

Odp: żniwa 2017

wczoraj skosiłem facelie, jestem na etapie zaprzyjaźniania sie z forszajem, puki co doceniam kabine. kurzyło tak ze nie widziałem hederu a ja czysty. zamknąłem drzwi nawiew hulał i było ok. Gorzej ze jak nie widziałem hederu to raz w ziemie raz kłuska zostawały...

Rolnik z powołania:-)

74

Odp: żniwa 2017

Trzeba brać poprawkę ze na skupach mają przesterowane. Ja swój porownywalem z miernikiem jaki mają na suszarni w swoim wewnętrznym użyciu i roznica była 0.2 % a ten mielony sprawdzi całość ziarna a jak niekiedy wewnątrz ziarna jest więcej i po wrzuceniu na magazyn za pół roku sie można zdziwić skąd taka wilgotność

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

75

Odp: żniwa 2017

androl napisał/a:

Udało się ogarnąć jęczmień ozimy. Udało, bo burze krążyły, po zakończeniu rozładunku lunęło. Plon słabawy 14,5 zbiornika z 4,3 ha. Kolega pożyczył przyczepę 3 zbiorniki, jutro zważy to będę wiedział ile dokładnie sypnął.

Nie taki tragiczny ten plon, 3 zbiorniki ważyły 4320, plon więc ponad 4,8 t/ha.

76

Odp: żniwa 2017

czaiłem się cały dzień  w pszenicy i poniżej 15/5 % nie zeszło odpusciłem sobie i czekam na zapowiadane ulewy......

Leszek   dla kolegów'

77

Odp: żniwa 2017

Ja dziś widziałem dwie wioski dalej bizonka w rzepaku a tak poza tym cisza w polu. Jutro drugi pokos na kiche będę zwozić

E 516 na części
Telefon 695 076 269

78

Odp: żniwa 2017

no właśnie leje jak z cebra!!!! pięknie niema co !

Leszek   dla kolegów'

79

Odp: żniwa 2017

Miałem jutro zaczynać rzepak, ale widzę że nici z planów...

80 Ostatnio edytowany przez androl (2017-07-25 06:05:13)

Odp: żniwa 2017

Pawel21990 napisał/a:

Miałem jutro zaczynać rzepak, ale widzę że nici z planów...

Karol już zgolił. Mój też patrzę że na środę byłby gotów.