21

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

Kiedyś liczyłem ile obrotów potrzeba, ale nie pamiętam ile, na pewno dużo. Jak poskładałeś na znaki to będzie dobrze.

22

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

Liczyłem na to !!! że wreszcie ktoś napisze że mam rację wink

23

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

Górna koło pośrednie w c 360 ma 51 zębów koła pompy i rozrządu 44 więc potrzeba 102obr by się znaki na kołach zgrały
jak się mierzy koło do stałego elementu (np znaku na obudowie) to musi zgrywać się co 2 obroty

24

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

Dokładnie bo 2 obroty wału to wszystkie 4 cykle.

25

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

Androl chyle czoło, miałeś racje, mam ustawione na znaki jutro spróbuje odpalić, najważniejsze że kręciłem silnikiem i nie ma kolizji

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

26

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

Traktor odpalony, no teraz to co innego ładnie wkręca sie w obroty,jeszcze musze zajrzeć do zaworka zwrotnego w pompie coś mi on nie pasuje. Jak podpompuje pompką to pali od razu a jak bez pompowania to troche trzeba pokręcić motorem.

Duży plus dla arka 323 jak zwykle poratował mnie gratami.

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

witam mam taki problem jak kolega wyżej,odkręciło mi sie koło pasowe,dziwi mnie to że śruba nie była w żaden sposób zabezpieczona,a na wale zaraz za kołem latały jakieś dwie blaszki dystanse,one tam powinny być?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

28

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

U mnie była jedna podkładka jak były u Ciebie dwie to tak je złóż ktoś tak ustawił dystans koła od obudowy rozrządu, chyba że sam ustawisz sobie a śrube to wklej na klej do gwintów, po to jest klin żeby się koło nie przekręcało, a gwint jest prawy czyli takvjak obroty silniki, czyli nie powinna się odkręcić, zobacz dobrze może Ci klin ścieło, jak nie to składaj i ogień

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

właśnie jak silnik bedzie sie kręcić w prawo patrząc od przodu to siła na tą śrube jest przeciwna czyli w lewo dlatego sie odkreciła. klina raczej nie ścieło bo wyjąlem cały,a jaki on jest płaski a nie półksieżycowy?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

30 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-03-24 16:58:40)

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

Silnik się kręci w tą stronę co wkręca się śrubę to jak ona ma się odkręcać, a klin jest płaski ale żeby go wyciągnąć trzeba zbić koło zębate z wału chyba że masz jakoś rzeźbe, może ktoś go podzielił?, zobacz w temacie jest foto

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

klin mam taki jak na zdjęciu,i wylazł sam,a śruba bedzie sie odkręcać jak ma prawy gwint i prawe obroty wału,bo wtedy sie nie kontruje ,jak nie wierzysz to kręć wałem w prawo i trzymaj śrubę kluczem zobaczysz że sie odkręci

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

32 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-03-24 21:08:46)

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

To klin jakiś dorabiany bo wyjść nie powinien ja zbijałem koło zębate, a ty jak wyciągnąłeś ten klin to chyba motorem nie kręciłeś? W moim była rzeźba z jakiegoś szmela ale już powoli ścinał się, niemasz go przesuniętego? A co do śruby to masz racje pokićkałem z moją fronterą bo ostatnio w niej grzebałem, tam jest lewy i śruba sama się dociąga, w forszu wkleiłem na klej do gwintów, ciekawe dlaczego nie zrobili lewego gwintu żeby się nie odkręcała.

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

raczej nie,bardziej prawdopodobne jest że koło zębate sie wyrobiło w miejscu klina,jak to wszystko sobie latało jak chciało

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

34

Odp: Klin głównego koła pasowego silnika

Koło wchodzi za ciasno żeby się wyrobiło pewnie klin jest mniejszy, wkładaj składaj i ogień

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile