101

Odp: problem z rozdzielaczem

Docisk działa ok nawet za bardzo smile A nie wiem  odkąd to ma . Tylko z pługiem  tak się dzieję . Zauważyłem że  z  siłownikiem dodatkowym jest lepiej tylko  że mały mam ten siłownik na razie na próbę jakiś założyłem   .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

102

Odp: problem z rozdzielaczem

Podepnę się pod temat gdyż mój problem dotyczy także rozdzielacza. Rzecz dotyczy 323 a Moje problemy polegają na tym że podpinając agregat z hydropakiem bardzo gwałtownie opuszczany jest siewnik, czy jest jakaś możliwość aby opuszczać go łagodniej? Drugie pytanie dotyczy pokrętła od przepływu oleju, czy działa ono na wszystkich sekcjach i jak powinno działać tzn. u mnie obraca się pokrętło górne i talerzyk pod nim, skutkuje to brakiem widocznej reakcji na jego obracanie. Oprucz wspomnianych nurtuje mnie jeszcze kwestia docisku, mój egzemplarz ma tak że jak ryszę dźwignią to ciągnik uniesie na pługu jednak jej zwolnienie powoduje że ciągnik ponownie opada. To normalne zachowanie czy powinienem gdzieś poszukać przyczyn?

103

Odp: problem z rozdzielaczem

Na pierwszy problem to musisz zastosować dlawik  http://www.sklep-grene.pl/product_info. … s_id/17954   co do tego talerzyka to nie wiem ale z dociskiem to tak powinno być

104

Odp: problem z rozdzielaczem

Wobec powyższego czy połączenie przewód hydrauliczny - szybkozłącze będzie dobrym miejscem na ulokowanie tego dławika? Co do docisku to jeśli ten typ tak ma to czy można stale na pewnych odcinkach trzymać go na docisku stale, w przeciwnym razie efekt docisku jest krótkotrwały bo za moment pług jest ponownie na wierzchu. JUMZ jak dociśnie to trzyma a nawet jedzie dopuki grunt pod kołami.

105

Odp: problem z rozdzielaczem

Jak chcesz mieć pełną kontrolę nad opadaniem siewnika to podłącz się albo załóż rozdzielacz bez drugiej dźwigienki albo załóż ten dławik będzie prościej ,co do pokrętła to ono jest ale od hydrauliki wspomagającej to znaczy od podrywania i dociążania i tam nic nie ruszaj ,co do dociążania to tak ma być( jak trzymasz dźwignie to podnosi się ciągnik a jak pościsz to opadnie)  i właśnie teraz możesz użyć dociążania a żeby to zadziałało musisz wyciągnąć grzybek albo go schować już nie pamiętam bo tego nie używam z resztą zobaczysz bo albo będzie podrywać pług albo go dociążać i teraz możesz pobawić się pokrętłem od siły docisku.

106

Odp: problem z rozdzielaczem

Co do docisku to jeśli ten typ tak ma to czy można stale na pewnych odcinkach trzymać go na docisku stale, w przeciwnym razie efekt docisku jest krótkotrwały bo za moment pług jest ponownie na wierzchu. JUMZ jak dociśnie to trzyma a nawet jedzie dopuki grunt pod kołami.

Wyłącz pozycję pływającą

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

107 Ostatnio edytowany przez korner2 (2013-07-21 00:08:38)

Odp: problem z rozdzielaczem

Panowie praktycznie od kupna mojego klamota miałem problem z szarpaniem przy opuszczaniu podnośnika, no i rozebrałem rozdzielacz i zastałem taki widok

http://imageshack.us/a/img837/4553/8s2j.th.jpg

Zawór znajduje się w tym miejscu
http://imageshack.us/a/img841/1995/0hho.th.jpg

Ma ktoś z was na zbyciu ?

108

Odp: problem z rozdzielaczem

koledzy moj problem wciaz nie rozwiazany a mianowicie przy podnoszeniu przyczepy puszczam wajche a kiper opada najpierw jedna sekcja w rozdzielaczu siadla zamienilem rurki bo jedna sekcie mialem nie uzywana i teraz siadla mi wlasnie ta druga w czym szukac problemu

Fortschritt zt 423 a razy 2

109

Odp: problem z rozdzielaczem

Przełóż wąż od przyczepy na drugą złączkę i napisz co się dzieje.

110

Odp: problem z rozdzielaczem

jak byś chciał to mam kompletny rozdzielacz za 200

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

111

Odp: problem z rozdzielaczem

Jestem zainteresowany, odezwij się do mnie...wysłałem Ci PW

112

Odp: problem z rozdzielaczem

na drugim wyjsciu to samo

Fortschritt zt 423 a razy 2

113 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2013-10-03 21:02:22)

Odp: problem z rozdzielaczem

To masz cosik z zaworkami nie tak ,rozkręć i sprawdź tam gdzie jest taka mała dźwigienka.Od dołu musi być kulka a z góry tłoczek . W środku swobodnie powinien się przesuwać tłoczek na końcach ostro zakończony.

114

Odp: problem z rozdzielaczem

Panowie czy ma ktoś na sprzedaż jedną sekcje od rozdzielacza?

115

Odp: problem z rozdzielaczem

u mnie jest handlarz który tym handluje ja dałem 100zł

116

Odp: problem z rozdzielaczem

Za stówę też Ci sprzedam.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

117

Odp: problem z rozdzielaczem

OK chciałbym kupić sekcję od Ciebie. Czy wysłałbyś mi za pobraniem - czy jak Ci pasuje?

118

Odp: problem z rozdzielaczem

Daj jakiś nr telefonu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

119

Odp: problem z rozdzielaczem

Ok to mój nr  668 794 713

120

Odp: problem z rozdzielaczem

Dzięki za pomoc - duży plus ode mnie.