121

Odp: problem z rozdzielaczem

W związku że pompa od hydrauliki zaczyna mi umierać chciałem na koniec żywota podłożyć coś pod zawór przelewowy w rozdzielaczu, Pierwszy raz rozbierałem ten zawór i takie coś mi się ukazało
http://images76.fotosik.pl/70/2462422537246ffamed.jpg

http://images76.fotosik.pl/70/5e391f8bad771f57med.jpg

Grubość tych podkładek wynosi prawie 1cm czy wogóle cokolwiek w oryginale powinno się znajdować pod sprężyną ?

122

Odp: problem z rozdzielaczem

Tych podkładek to chyba nie powinno być w ogóle. U mnie była jedna cienka. Zastąpiłem jedną grubszą, ale jak pompa umiera to, to i tak nie pomoże. Z reguły jak zawór się  wyrobi to można wtedy podłożyć to nie puszcza tak oleju. Ja ostatnio rozebrałem i dotarłem ten zawór pastą do docierania zaworów i trochę pomogło.

123

Odp: problem z rozdzielaczem

Panowie, posiadam forszaja zt 323 i mam do tego pług półzawieszany B200 5 skib no i jak wiadomo żeby go podnieść to musze osobno użyć wajchy od podnośnika i wajchy od hydrauliki zewnętrznej żeby go podnieść całego i mam w związku z tym paytanie czy da sie jakoś to przerobic żeby jedna wajchą podnieść  tył pługa i przód ? Macie jakies pomysły?

124

Odp: problem z rozdzielaczem

hmm na upartego wstawiasz trujniki w wyjsciu pierwszej wajchy do podnoszenia ramion w ciagniku i tam wyprowadzasz euro zlącza tylko ciekawe czy wytrzyma rozdzielacz czy coś mu pójdzie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

125

Odp: problem z rozdzielaczem

Też mam taki kąplet tylko ze b201 no i dobrze jest to zrobione bo najpierw podnosisz pierwszy korpus a później ostatni dzięki czemu lepiej się podoruje no i można w czasie orki korygować ustawienie. Można też 2 wajchy na raz wcisnąć i podniesie.

126

Odp: problem z rozdzielaczem

jak tak mocno chcesz podnosić jednocześnie to podłącz się pod rozdzielacz jak byś podłączył siłownik wspomagający i tam cię wysyłam po wiedzę.

127

Odp: problem z rozdzielaczem

to coś takiego jak zaproponowałem ja

Nie ma to jak FORTSCHRITT

128

Odp: problem z rozdzielaczem

Można jeszcze na zawieszany przerobić

129

Odp: problem z rozdzielaczem

Nie przerabiaj na jedną wajchę.  Jak bruzde wyorasz bez poziomowania ? Jak dojeżdżasz do konca to najpierw wyciagasz przód potem tyl i masz równo zakończoną orke. Jak zaczynasz orac to puszczasz pierwszy przód potem tyl i też równo jest. Wychodzi max jeden przejazd ze poprawiasz poprzeczkę po oranym.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

130

Odp: problem z rozdzielaczem

Tak własnie tez myślałem ale nie bylem pewny;) Dzięki chłopaki za porade wink

131

Odp: problem z rozdzielaczem

Na sekcji ztą dźwigienką obojętnie jak ją ustawie działa jak włączona. Co podniosę maszynę to mi opadnoe. Wykręciłemją i okazało się że pierścień blokujący tłoczek był pęknoęty i nie podnosił ltłoczka. Dorobiłem i dalej to samo. Zoworek otwierany przez ten tłoczek też normalnoe sie zachowuje. Miał ktoś tak?co moze btć nie tak?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

132

Odp: problem z rozdzielaczem

Podobny problem miałem w gruberze półzawieszanym wózek opadał na ziemię, puszczenie oleju przez dodatkowy zamek hydrauliczny problem rozwiązało. Gruber jednak wrócił do modelu zawieszanego ze względu na strukturę pól w gospodarstwie.

133

Odp: problem z rozdzielaczem

To szybcoej wyjdzie osobny rozdzielacz. Albo przepiąc pod drugie zlącze. Tylko mo pasuje na tej zaraz od podnosnika. Coś musiało polecieć skoro nie reaguje. W zeszłym roku jeszcze działało a teraz dupa.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

134

Odp: problem z rozdzielaczem

Panowie! Czy ktoś zna wymiary oringów małych dźwigienek rozdzielacza zt 303 bo mi się olej z pod nich leje .
pozdr.z.d!

135

Odp: problem z rozdzielaczem

Witam Panowie co znajduje sié pod tymi zaslepkami na rozdzielaczu zaznaczonymi na czerwono? Leci mi strasznie olej z pod nich od spodu, nie chce ich jeszcze odkrecac zeby jakies sprezynki sié nie wysypaly, a wiec moze lepiej na stól go wyciagnac i rozbierac


http://images83.fotosik.pl/21/ae418ad90432d3a3med.jpg

136

Odp: problem z rozdzielaczem

U mnie ciśnie olej z tej krótkiej rurki co sie bierze na siłowniki wspomagające chyba z dolnego podłączenia... Już wymieniałem podkładki i wgl i ciśnie dalej... Moze już główka przypłaszczona i nie uszczelnia.. nie wiem...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

137

Odp: problem z rozdzielaczem

ta część sekcji rozdzielacza to zamek hydrauliczny tam są elementy zamka hydraulicznego, między innymi sprężyna.

138

Odp: problem z rozdzielaczem

androl napisał/a:

ta część sekcji rozdzielacza to zamek hydrauliczny tam są elementy zamka hydraulicznego, między innymi sprężyna.

i kulka więc jak odkręcisz to na pewno coś wyleci mówię o dolnej ,a jak wykręcisz i nic nie zgubisz to śmiało wymień uszczelkę miedzianą

139

Odp: problem z rozdzielaczem

Czyli najprosciej bedzie wyciąć okienko jak tutaj na fotce i zrobic to na ciagniku bo nie usmiecha mi sie teraz pokoleji sekcji wyciagac zeby jedna na stol polozyc

140

Odp: problem z rozdzielaczem

A gdzie znajduje się zawór przelewowy? Dwa dni z rzędu wywaliło mi układ, raz rurka zaraz przy pompie potem wąż idący od tej rurki. Po zmierzeniu ciśnienia na wyjściu okazało się że ma 210 bar. stawiam na zacięty zawór ale gdzie go szukać?