Temat: Uproszczenie układu hamulcowego Fortschritta 323

Witam!

Przyszedł czas na naprawę układu hamulcowego, gdyż hamowanie hamulcem ręcznym nie jest korzystne na dłuższą metę. Po wymianie uszczelnień pompy hamulcowej(dwie sekcje) i odpowietrzaniu  brak hamulców. Postanowiłem wywalić zbędne niepotrzebne rzeczy z układu hamulcowego - rozdzielacz lewo-prawo, poodpinałem sterowanie hamulcami przyczepy. Wpiąłem w jedną sekcję tylko przód hamulce, w drugą sekcje tył hamulce. Odpowietrzam i kicha dalej. Za drugim, trzecim razem dopiero zaczyna pedał robić się twardszy.
Rozebrałem ponownie pompe hamulcową, niby jest wszystko dobrze - zworki są ok, sprężynki niby też....

2

Odp: Uproszczenie układu hamulcowego Fortschritta 323

Wymieniałeś wssystkie gumowe elementy w pompce łącznie z zaworkami? Odpowietrzasz na każdym odpowietrzniku po kolei czy tylko na końcach?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3

Odp: Uproszczenie układu hamulcowego Fortschritta 323

Odpowietrzam przy kołach

4

Odp: Uproszczenie układu hamulcowego Fortschritta 323

musisz też pompe odpowietrzyc na początku a jak nie to zapraszam tutaj:
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=3965
ja robiłem całe hamulce więc poczytaj

Nie ma to jak FORTSCHRITT

5

Odp: Uproszczenie układu hamulcowego Fortschritta 323

Pierw daj na pompce bo powietrza nie przepchniesz tak łatwo w dół. Najlepiej jest odpowietrzać podciśnieniowo to wtedy na końcu układu dajesz takie coś https://www.vidaxl.pl/e/8718475831730/o … sgodomkMNg

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

6

Odp: Uproszczenie układu hamulcowego Fortschritta 323

bambreras, mam takie coś. ALe nie wiem gdzie co podłączyć? możesz napisać jakąs instrukcję?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

7

Odp: Uproszczenie układu hamulcowego Fortschritta 323

wężyk do odpowietrznika powietrze do pistoletu i to wszystko

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

8

Odp: Uproszczenie układu hamulcowego Fortschritta 323

tak jak Piotr napisał. Żadna filozofia. Tylko pilnować by nie wyssało na zero ze zbiorniczka bo zabawa od nowa sie zacznie...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....