1 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-03-05 20:05:43)

Temat: Ciężkie pierwsze odpalanie

Słuchajcie nie wiem za co już sie brać, mam taki problem, że pierwsze odpalanie forsza jest do duszy zaczynam go kręcić, łapie i nie łapie w końcu zapala kupa dymu i tak jakby nie łapał na wszystkie gary, po chwili wszystko sie uspokaja chodzi równo, gaszę go i znowu odpalam- pół obrotu i łapie równo na wszystkie gary
Wymieniłem w nim:
Pompa wtryskowa
Końcówki nowe wtryski ustawione
Zawory ustawione
Rozrząd ustawiony, opisywałem w innym poście
Zawór zwrotny w pompie nowy
Traktor postoi godzine i znowu to samo, kręci łapie nie łapie, odpala, gaszę go i następne papenie na pół obrotu,
Jedyne co mi przychodzi jeszcze do głowy to że filtr paliwa jest przed pompką paliwową, może przytrzymuje paliwo, ale to następne palenia też były by ciężkie, już nie wiem za co się brać

Problem występuje w 323, a i palę go ze świecą płomieniową

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

Ciekawe czy świeca płomieniowa nie spala za dużo tlenu i z tąd ten problem

3

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

ten "zawór zwrotny" co jest na przelewie pompy wtryskowej???
Wstaw dodatkowy bezpośrednio przed pompką zasilającą.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

4 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-03-05 20:30:58)

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

No potem pale bez świecy i pali inaczej, spróbuje bez swiecy, a co do zaworu zwrotnego to w którym miejscu go założyć,kolego Bameras, mam na wyjściu z pompy w sumie dwa bo został stary i dołożyłem z 60- tki

I jeszcze jedno pytanie czy wtrysk na pierwszym ma być jak na kole jest znak 30 bo ja ustawiłem na znak na sprzęgiełku na piątym i pompa w łożu jak opisywał Piotr, może jeszcze to sprawdzić

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

5

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

22-23 stopnie i na kapilare

6 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-03-06 07:02:19)

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

A na którym znaku macie ustawione pompy na sprzęgiełku i od której strony liczycie znaki? Jak widzę podziałkę to od góry silnika czy od dołu sie liczy

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

7

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

Grzesiu a jak maszyna postoi trochę tak żeby jak mówisz zapalił licho to próbowałeś podpompować ręczną pompką. Ja tak miałem niby zaworek czysty a później musiałem gwintować na odpowietrznik i gdzieś mi wpadł opiłem mały i podparł zaworek. Ręczną pompką nie szło dobić ciśnienia i zaworek nie bzyczał. Jak stoi nawet tydzień to powinno być tak że przy pierwszym może przy drugim razem kiedy ruszysz pompkę już ma bzyknąć ten zaworek. W tym silniku to naprawdę ważne.

8

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

Jak podpompuje jest to samo

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

9

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

gelek79 napisał/a:

A na którym znaku macie ustawione pompy na sprzęgiełku i od której strony liczycie znaki? Jak widzę podziałkę to od góry silnika czy od dołu sie liczy

Liczenie znaków nic Ci nie da. Zrób sobie rurkę przezroczystą i załóż na pierwszą sekcję. kręć powoli montówką , jak zacznie się ropa w rurce podnosić  to patrz na znaki na kole zamachowym,  przyspiesz ew opóźnij zaplon wg potrzeby zeby bylo  25 stopni . Tyle razy to było przerabianie.... ustawisz dobrze zaplon to daj znać co i jak .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

10

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

Jest ustawiony jak pokazuje sie kropla na 1wszym to znak na kole jest 30

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

11

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

Sposób Piotra jest idealny jesli wszystko jest idealne. Wystarczy że blaszki sprzęgła będą miały  długą historię i otwory lekko owalne....

12

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

30 to za wczesny będzie zimny ciężko palił

13

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

Ale szwung większy...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

14 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-03-08 19:57:16)

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

Przyspieszyłem mu dziś zapłon i zapalił lepiej także jak chwila czasu sie znajdzie to z zapłonem powalcze

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

15

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

ustaw go na 22-23 stopnie i będzie palił ok.

16 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-03-09 11:36:30)

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

Tak zrobie kolego tylko chwila czasu sie znajdzie


Wymieniona pompka zasilająca po ponad godzinie maszyna zapaliła idealnie, jak odkręciłem przewód od pompki do pompy wtryskowej praktycznie nie pociekło paliwo, zobaczymy jutro ale wydaje sie ze temat opanowany

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

17

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

gelek79 napisał/a:

Tak zrobie kolego tylko chwila czasu sie znajdzie


Wymieniona pompka zasilająca po ponad godzinie maszyna zapaliła idealnie, jak odkręciłem przewód od pompki do pompy wtryskowej praktycznie nie pociekło paliwo, zobaczymy jutro ale wydaje sie ze temat opanowany

I w końcu  na ilu stopniach go ustawiles 30? Czy zmniejszyles?  Dziś włożyłem swieza pompę , wtryski ustawione na 30 odpalił ale chyba za twardo chodzi i musze się pobawić  ...

18 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-03-10 22:13:27)

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

Jest na jakieś 20-22 stopni ładnie pracuje, jeszcze z tym pierwszym odpaleniem dzis zapalił ładnie ale to nie jest jeszcze to, powalcze z tym w wolnym czasie.   :beer:



Pytanie z innej beczki: Śruba na wał mocująca koło pasowe to M42 gwint 1.5 ?:stu:

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

19

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

Jaki gwinf to nie pamiętam ale jak co to mam dwie takie...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

20

Odp: Ciężkie pierwsze odpalanie

Mam koło od ciężarówki a śruba łapie jakiś centymetr, na razie ją wkleiłem ale pasowało by dotoczyć dłuższą, przez to pytam nie chce wyciągać swojej

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile