1 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-03-27 20:02:44)

Temat: Jaki silnik do forsza

Zacznę od tego że w moim forszu zaczyna padać motor, walczył z pierwszym paleniem- bezskutecznie a dziś doszło spadające ciśnienie jak jest podgrzany o zaczynającym sie klepaniu w silniku nie wspomnę i pewnie jak pójdzie do roboty to padnie.

Moje pytanie jest takie co by tu wrzucić żeby było jak najmniej przeróbek, więcej mocy nie potrzebuje, myślę o starowskim, jest ich kupa blisko mnie, tylko jak jest rozwiązane sprzęgło gumowe- czy pasuje z forsza czy coś trzeba rzeźbić. Z góry dziękuje za pomoc

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2 Ostatnio edytowany przez sarast (2017-03-27 20:49:26)

Odp: Jaki silnik do forsza

napraw ten co masz w ciągniku najtaniej wyjdzie. a to zawsze będzie ZT. jaki byś tam silnik nie wsadził

Leszek   dla kolegów'

3

Odp: Jaki silnik do forsza

Klepanie ciśnienie nagle ci spadło? Jaki masz filtr oleju?.
Wiesz że tego stara możesz też mieć do roboty zaraz po włożeniu...
Kolega założył do kraza leylanda od wójka miał byc pewniak. Yhhhy tydzień porobił i wyzionął ducha...

4

Odp: Jaki silnik do forsza

starowski silnik jest niedość ze paliwożerny to jeszcze delikatny, często dmucha uszczelki pod głowica i lubią pekac wały

5

Odp: Jaki silnik do forsza

ja tez bym robił remont oryginału jednak co oryginał to oryginał zrobisz remont za te dajmy 5 tyś i nic nie przerabiasz dalej jest to co powinno a zmiana silnika to kupisz za te 3.5 tyś plus teraz zmiana silnika ingerencja w konstrukcje zaraz kupa nowych rzeczy po drodze bo to zawsze coś innego potrzebne jeszcze stan silnika będzie ci znny po zmianie jak w pole pójdzie tak jak Krzysiek napisał wyzionie ducha dopiero ci nerwy poszarpie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

6

Odp: Jaki silnik do forsza

5 tys na remont silnika??  samemu trochę popracować to nie jest wymagający bardzo silnik . do czego tam specjalista ??

Leszek   dla kolegów'

7

Odp: Jaki silnik do forsza

Za 5 tyś to dwa silniki kupisz na chodzie

8

Odp: Jaki silnik do forsza

sarast napisał/a:

5 tys na remont silnika??  samemu trochę popracować to nie jest wymagający bardzo silnik . do czego tam specjalista ??

Zgadzam się w 100% zresztą wprawe już masz

9

Odp: Jaki silnik do forsza

oni mają daleko do matecznika koncernu IFA.

Leszek   dla kolegów'

10

Odp: Jaki silnik do forsza

ludzie pchają jeszcze MWM, MAN, Iveco ale to musi być pewniak bo inaczej to jak wyżej koledzy piszą. Ja aktualnie mam remont kapitalny silnika ZT a mam 200 sete ze stara co była po remoncie i 60 tyś nalatane ale to pali myślałem z bizona ale to też nie to.

11

Odp: Jaki silnik do forsza

gelek79 napisał/a:

Zacznę od tego że w moim forszu zaczyna padać motor, walczył z pierwszym paleniem- bezskutecznie a dziś doszło spadające ciśnienie jak jest podgrzany o zaczynającym sie klepaniu w silniku nie wspomnę i pewnie jak pójdzie do roboty to padnie.

Stawiam dolary przeciw złotówkom to jeszcze z 5 lat zanim ostateczna ostateczność go dopadnie, a jak wszdzisz w niego 2,5 tysiaka i kilka dniówek to do emerytury Cię dowiezie wbrew temu co tam koledzy o pralkach i telewizorach w innym wątku pisali.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

12

Odp: Jaki silnik do forsza

Narazie lata ale dobrze radzicie, trzeba go będzie zrobić tylko czasu mało ale coś się wymyśli

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

13

Odp: Jaki silnik do forsza

ciagnik na mojej miniaturce mial leylanda, przy swapie zrobione bylo miejsce na dodatkowy zbiornik jak sie okazlo zbytecznie. Ojciec generalnie byl zadowolony

14

Odp: Jaki silnik do forsza

Wymieniłem dziś sprężyne z kulką i zaślepiłem wirówkę- bąka i ciśnienie na ciepłym tak nie spada tulejka na bąku jest podtarta, postaram się ją w pracy dotoczyć i się zobaczy

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

15

Odp: Jaki silnik do forsza

Traktor poszedł w agregat po uprawie ok 2ha ciśnienie na wolnych ledwo ponad zero, przy 1700 ok 2bary, także pokończe roboty i nie ma przeproś trzeba sie brać za remanent.

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

16

Odp: Jaki silnik do forsza

Na takim cisnieniu swojego meczylem 2 lata w orce i aktywnym na 30 ha

17

Odp: Jaki silnik do forsza

Dolej oleju jak mało, lub może tylko wystarczy podmienić tulejki w pompie.

18

Odp: Jaki silnik do forsza

a doraźna wymiana panewek bez szlifu, nowe pierścienie? dałoby to coś? jak długo by pochodził z takim delikatnym wsparciem?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

19

Odp: Jaki silnik do forsza

Słychać na wysokich obrotach takie klekotanie, tzw. rozklekot trzeba będzie go ogarnąć, a oliwy mam ok 25l. Najważniejsze że przód ciągnie i skrzynia cichutka, a silnik sie ogarnie

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

20

Odp: Jaki silnik do forsza

Mogła panewka korbowodowa się obrócić. Stąd ten klekot, też mi znany.