21 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-04-06 17:30:02)

Odp: Jaki silnik do forsza

Nie znam się to pytam... A jak obróci panewkę to da się godzinami, dniami robić w polu?

Wiadomo wał do wyrzucenia, a nie pier**l po paru dniach roboty?
Wydaje mi się że by nieźle łupało po jakimś czasie a nie klekotało.

22 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-04-06 20:34:42)

Odp: Jaki silnik do forsza

To panewka chyba nie jest tylko ogólnie jest rozklekot, albo ciągnik przyjechał bez silnika, bo skrzynia cichutka, wszystko gra, a silnik na pewno z 300-tki bo sprężarka nie ma smarowania centralnego a tak było w pierwszych 300tkach. Na razie lata, jak padnie to się zrobi
Zastanawiam się nad starowskim s 359, bo ma koleś i ładnie latał w starku, ale co sie zrobi samemu to się jest pewnym z drugiej strony

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

23

Odp: Jaki silnik do forsza

Teraz gdy nie jest jeszcze tak ciepło to i ze 2 dni można robić na obróconej, zanim zacznie porządnie walić. Twój może z innych powodów klekotać. Mechanikiem też nie jestem, ale panewki obrócone miałem w obydwu.

24 Ostatnio edytowany przez pablo721 (2017-04-06 20:48:56)

Odp: Jaki silnik do forsza

Jak słyszysz lekkie stukanie w silniku to może to być tulejka sworznia tłoka na korbowodzie. Miałem tak w kombajnie i ciągniku. Moim zdaniem to wina materiałów rzemieśniczych głównie panewek i tulejek z gumiolitu. Im dłużej na tym jeżdzisz tym gorzej koszt naprawy nie duży ,ale na dłuższy czas skuteczny ,taniej o dużo jak drugi silnik.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

25

Odp: Jaki silnik do forsza

Krzysiek napisał/a:

Nie znam się to pytam... A jak obróci panewkę to da się godzinami, dniami robić w polu?

Wiadomo wał do wyrzucenia, a nie pier**l po paru dniach roboty?
Wydaje mi się że by nieźle łupało po jakimś czasie a nie klekotało.

Nic nie zrobisz bo gejzer z chłodnicy i po chłodzeniu, im szybciej zgasisz motor to niższa cena naprawy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

26

Odp: Jaki silnik do forsza

Marek może na głównych tak się dzieje. W moich forszach po obróceniu panewek na korbach nic poza klekotem z czasem coraz głośniejszym nic się nie działo. Olej rozgrzany lepiej penetruje niż woda, zapewne dostawał się pod panewkę i tam smarował wink . 303 dostał kapitalny w tym drugi wał, 323 po obróceniu panewki dostał 6ct107

27

Odp: Jaki silnik do forsza

Mi na korbie złapał, temp. 100 ciśnienie 0, gejzer z chłodnicy, wał dwa szlify przeskoczył.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

28

Odp: Jaki silnik do forsza

Mnie w ubiegłym roku tez zaczęło wiele pukać w silniku i myślałem że jest wal KO, ale nie byl i mialem uwalniane klinowe koło. Jest dobre jej tu i tam dokręcać. Jest tam wielky sześciokąt, okolo 75mm.

29

Odp: Jaki silnik do forsza

Czy silnik s359 star pasuje w rame a jak tak to jak rozwiązać połączenie silnika ze skrzynią, pasuje sprzęgło gumowe z forsza

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

30

Odp: Jaki silnik do forsza

Da się włożyć. Ale co i jak to chyba nikt Ci nie powie. Na OLX były takie na handel.

31

Odp: Jaki silnik do forsza

https://zapodaj.net/b0b178746e902.jpg.html
i trzeba trochę poczytać

32

Odp: Jaki silnik do forsza

s 359 jest silnikiem paliwożernym i mało wytrzymałym.

33

Odp: Jaki silnik do forsza

Jade w poniedziałek oglądnąć Silnik s 359- star 200 110kw, siedzi jeszcze w samochodzie jak będzie ok to go wezmę i wrzucę do mojej lali, a co do połączenia ze sprzęgłem to podobno połowe sprzęgła gumowego dokręca się bezpośrednio do koła zamachowego
Prosiłbym jak ktoś ma taką przeróbkę o opis i jak z łapami do silnika bo chyba ze stara sie przerabia? Dzięki za pomoc

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

34

Odp: Jaki silnik do forsza

Ja się zdecydowałeś to zobacz jaki ma blok silnika alu czy stalowy, alu odradzam.

35

Odp: Jaki silnik do forsza

ja wlasnie robie remont zt323 zadziwia mnie prostota budowy i wytrzymalosci silnika pracowal na 3 garach z czego wszystkie 3 pozostale wtryski laly paliwo i oral 4 owerami w glinie bez problemu . Polecam ten silnik i nie rozumiem dlaczego chcesz zamienic go na starowski zlom ?

36

Odp: Jaki silnik do forsza

Ja widzialem juz wiele i wiele innych silnikow we Forzajtow i nadal myszle, ze ten silnik Ifa jest na polne roboty idealny. Moj 4VD+turbo ciaga 6skib (6x40cm) Jest prosty, zuzicie paliwa jest optimalne, dobry moment obrotowy, prosty do remontow, itp.
Jest bez wątpienia oczywiste, ze silnik 6zylidrow ma lepszy bieg, i dla tego mam juz dwa przygotowane do montazu, i znowu silniky Ifa. Mogłem miec za zlom wiele innych silnikow od Liaz,Zetor 16145, od ciezarowek Volvo,Daf, Man, no czego dusza zapragnie, ale nadal myszle, ze to niemcy dobrze zrobili.
Wiem, ze wiele forszajtow maja te wasze silniky Leyland, Star itp. i maja wiele zadowolonych użytkowników.
Dla nas sa mówi: "Każda lisa zachwala swoj ogon" i jest to tak wszędzie :-D

Za mnie silniki Ifa maja dla rolniczne roboty wielke +

37

Odp: Jaki silnik do forsza

S359. Leży nedalek za 1,5tyś ze skrzynią, na złomoe kilka czeka po 1zł/kg. Wszysstkie stan db nawet bdb. Silniki stara mają poważny mankament, poniżej 1700obr mają cholernego doła i przez to w naług picia wpada. A nie powie mi nikt że w polu cały czas się na wyższych obrotach pracuje.
Gelek jak masz blisko na cpn to nie powstrzymuje. Jak zależy ci na paliwie to odpuść go sobie.
Przy okazji moich poczynań z forszem oglądałem taką przeróbkę. Gość jak pług chaczy to nie odchacza puki nie zaorze. W żniwa chaczy 3przyczepy żeby była ekonomia. Jego słowa, a noe moje domysły.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

38 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-04-09 13:18:47)

Odp: Jaki silnik do forsza

Decyduje sie na wymiane bo nie mam czasu na robienie starego a i mechaniorów w mojej okolicy nie ma, jak jednemu wspomniałem czy mi ogarnie to się przestraszył, a i koszt zakupu jest tańszy niż robienie, o czasie poświęconym nie wspomne a czas tu gra wielką rolę ja pracuję a gospodarstwo to dodatek

Mam za 1,5tyś w samochodzie jeszcze siedzi jutro go obejrze i zobacze, dajcie mi forszajowski za 2tyś. to wsadzę ifoski i stary oddam

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

39 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2017-04-09 14:07:05)

Odp: Jaki silnik do forsza

Nie myśl sobie ze szybciej wsadzisz inny silnik niż wyremontujesz stary.  Po drugie jezeli boisz się naprawiać od podstaw ife sam to powiedz w jaki sposób sam wsadzisz tam silnik od stara.  Mi zajęło 3 tyg adaptacja 6 SRL gdzie nie musiałem się przejmować mocowaniem chłodnicy wody ....

Masz tu gotowca http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 31#p186131

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

40

Odp: Jaki silnik do forsza

Andrew ja sie już motorów narobiłem bac sie nie ma czego silnik prosty jak budowa cepa ale ja na prawde nie mam czasu i szczerze chęci więc kombinuje

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile