41

Odp: Problem z podnośnikiem.

No filtry wyjmowalem z miesiac temu obydwa I duzy I maly I czyscilem je przedmuchiwalem I bylo wszystko dobrze... a jaka jest przyczyna ze olej nie nadaza wrocic skoro jest zimny I podnosi to rozgrzany to powinien szybciej przeplywac

42

Odp: Problem z podnośnikiem.

Nie mieszaj dwóch systemów.
Pompa główna jest padnięta i jak olej się zagrzeje to zwyczajnie nie podnosi, każdy tak miał, ma lub będzie miał.
Drugi Twój problem polega na tym, że pompa wspomagania wyrzuca olej do skrzyni a ma problem wrócić z powrotem do zbiornika, bo np gumowy łącznik rozwarstwił się i ogranicza przepływ oleju.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

43

Odp: Problem z podnośnikiem.

Filtr oleju sprawdziny wyczyszczony to nie to.Dzis spuszczam olej I sprawdzam ten lacznik gumowy...choc wizualnie wydaje sie byc wporzadku

44

Odp: Problem z podnośnikiem.

wyrzuć filtr i bez niego spróbuj bo mycie mu nie pomoże ale bedziesz miał pewnośc ze filtr jest ok.

Leszek   dla kolegów'

45

Odp: Problem z podnośnikiem.

Po wyjeciu filtra i szybkiej probie poziom oleju faktycznie szybciej sie wyrownuje I nie brakuje go na pompe I wspomaganie tylko ja myslalem ze caly olej wraca przez skrzynie I tym lacznikiem gumowym na dole.. poki co wyglada na to ze musze kupic nowy filtr oleju hydr. Koledzy jakies oznaczenie tego filtra macie bo u mnie nic nie pisze ciekawego

46

Odp: Problem z podnośnikiem.

Panowie nie zakładam nowego tematu bo problem podobny.A mianowicie zt 303 słabo podnosi maszyny ,po nagrzaniu wcale prawie nie podnosi,wspomaganie wiem ,że mam osobną pompe ,ale też słabnie po nagrzaniu.Pompe hydrauliki zawiozlem z rok temu do goscia co hydraulike robi cos tam powymieniał wziął pare stów powiedział ze jest ok,żałożylem ale praktycznie żadnej różnicy.

47

Odp: Problem z podnośnikiem.

Po pierwsze zegar i sprawdź ciśnienie jakie masz na zimno i ciepło.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

48 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-02-08 17:47:51)

Odp: Problem z podnośnikiem.

Ale co ci w pompie zrobił bo mi sie wydaje że może pomóc tylko wymiana tulejek i trybów a to chyba jest nie opłacalne

Oj pomyliłem pompe ze wspomaganiem

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

49

Odp: Problem z podnośnikiem.

Przecież to nie jest pompa zębata...

50

Odp: Problem z podnośnikiem.

Grala są 3 możliwości
Słaby olej
Słaba pompa
Słaby rozdzielacz
Podłącz zegar na zimnym pod szybko złącze nowa pompa ma 160.

51

Odp: Problem z podnośnikiem.

Wszyscy wymieniają pompy  albo dają je do regeneracji nie robiąc podstawowej diagnostyki !
Aby dokładnie sprawdzić pompę trzeba sprawdzić filtr ssawny czy jest czysty i czy nie zaciąga lewego powietrza ,następnie odłącza sie wyjście z pompy i podłącza się zawór przelewowy z manometrem .
Po takim badaniu wiemy czy winę za zbyt niskie ciśnienie ponosi pompa czy rozdzielacz z zaworem przelewowym .

52

Odp: Problem z podnośnikiem.

Stan oleju masz dobry ? 300/303 mają to do siebie ,że czasem przepompuje olej ze zbiornika do skrzyni ,być może masz mało oleju w zbiorniku i po chwili pracy Ci się spieni i stąd te problemy.

53

Odp: Problem z podnośnikiem.

stan oleju jest, olej hl 46 zawsze lałem do hydrauliki a do skrzyni hipol,czy pompa jest dobrze zrobiona niemam pewności.Przyczepy tez słabo kipruje .
massey  przeciez olej w skrzyni nie jest  chyba połączony z tym w hydraulice?
koledzy gdzie podłączyc ten zegar i jaki on ma być?

54 Ostatnio edytowany przez Massey (2018-02-07 18:16:13)

Odp: Problem z podnośnikiem.

Nie jest połączony ale czasem przepompuje i wtedy masz niski stan oleju w zbiorniku. Zegar podłączasz pod szybkozłącze.

55 Ostatnio edytowany przez przemo (2018-02-07 14:51:49)

Odp: Problem z podnośnikiem.

Massey napisał/a:

Nie jest połączony ale czasem przepompuje i wtedy masz niski stan oleju w zbiorniku. Zegrał podłączasz pod szybkozłącze.

I jak będzie niskie ciśnienie to w jaki sposób poznasz czy to pompa czy rozdzielacz?

56

Odp: Problem z podnośnikiem.

Podałem najszybszy sposób w który może cokolwiek sprawdzić.

57

Odp: Problem z podnośnikiem.

nierozumiem jak może przepompowac olej z hydrauliki do skrzyni ? jak to osobne oleje.Pod szybkozlącze niemam co podłanczac bo wiem ze na zimnym wykipruje przyczepe a na ciepłym nie to na zimnym jest cisnienie a na ciepłym niema.

58

Odp: Problem z podnośnikiem.

Przez Uszczelniacze na tłoku podnośnika. Ale skoro masz stan oleju to rozgrzej dziada i zrob jak pisałem wcześniej.

59

Odp: Problem z podnośnikiem.

a rozumiem,filtr ssawnyo ten u góry zbiornika? jaki ten manomentr  potrzebny i zawór ,?bo musze chyba kupić zeby sprawdzić.

60

Odp: Problem z podnośnikiem.

zwykły do hydrauliki taki do 300 bar
http://allegro.pl/manometr-wskaznik-cis … 91936.html
ja korzystam z takiego plus przewód i odpowiednie złączki mi potrzebne dobrze mieć euro złączę i wtedy przejściówki i adapterki

Nie ma to jak FORTSCHRITT