621

Odp: Generalny remont

Krzysiek napisał/a:

Z tłokiem nie a problemu bo go po prostu nie ma w sklepie.  Więc kupuję 4 komplety.
chinole z 280 czy polskie za 415?

Krzysiek i jakie kupiłeś zestawy naprawcze chiny czy krotoszyn?

622

Odp: Generalny remont

Krotoszyn.
Facet któremu wiozłem korbowody do osadzenia tulejek jak zobaczył że mam w bagażniku zestawy z krotoszyna stwierdził że chce tylko jeden sworzeń na wzór. Z chinolami jest tak że każdy sworzeń ma inną średnicę co niezbyt dobrze świadczy o jakości wykonania.
Co do zestawów z krotoszyna to 2 uwagi.
Pierwsza jak zamawiasz przez kuriera to możesz mieć niespodziankę w postaci połamanych pierścieni. Jak tak miałem ale nie robili problemu i wysłali całe. Pierścienie w paczce leżą na tulei jak ktoś odwróci paczkę ......
Jak kupujesz w sklepie odbierasz sam to otwieraj paczki i sprawdzaj pierścienie i uwaga tłoki. Z 4 tłoków 1 według mnie był minimalnie za luźny sworzeń nie wchodził tępo na zimno a powinien wleźć albo "młotkiem" albo na gorąco. Założyłem mimo to, gdybym miał blisko sklep to bym leciał i wymieniał. 
Ale jestem dobrej myśli jak się nie rozleci za tydzień będzie latał.
Jedyne to czego nie jestem pewien na 100% to ten tłok oraz pier**l podkładki pod tuleje  dałem takie jakie były tj. miedziane 0,12 0,15 ponad.

623

Odp: Generalny remont

Czyli jednak warto dać więcej za mahle...

624

Odp: Generalny remont

Raczej tak. Dajemy pracę polakom....

625

Odp: Generalny remont

No tak smile

626

Odp: Generalny remont

z tymi pierścieniami miałem krzyśku dokładnie tak samo jeden zestaw był połamany ale przyłali 4 komplety nowe bo stwierdziliśmy ze jak jeden komplet się połamał nie wiadomo jak mogły następne zareagować więc dostaliśmy gratis 4 nowe zestawy dodatkowo

Nie ma to jak FORTSCHRITT

627

Odp: Generalny remont

Raz widziałem jak gość pokazywał tłok ze swożeniem od c 360 tureckie.. bez podgrzewania ani co swożeń wchodził bez problemu wink Taka jakość....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

628

Odp: Generalny remont

Krzysiek napisał/a:

Krotoszyn.
....
Jedyne to czego nie jestem pewien na 100% to ten tłok oraz pier**l podkładki pod tuleje  dałem takie jakie były tj. miedziane 0,12 0,15 ponad.

A byś Krzysiek zadzwonił to dostałbyś i odpowiednie tłoki, i pierścienie, i odpowiednie stalowe podkładki pod tuleje, i wszystko co tylko potrzebowałeś, a nie mogłeś dostać w okolicy, i to może nawet z gratisową podwózką do samego Człuchowa... smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

629

Odp: Generalny remont

Napiszę tutaj ... Panowie jakie powinno być ciśnienie sprężania w 323?  Mierzy się je w jakiś specjalnych warunkach?  Czy normalnie krecimy na zimnym silniku?

630

Odp: Generalny remont

ciśnienie? ja wiem o stopniu sprężania i masz 18:1...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

631

Odp: Generalny remont

ciśnienie mierzysz zegarem, wkręcasz go zamiast wtryskiwacza i kręcisz rozróżnikiem aż do maksymalnego podbicia wskazówki dla diesla to od około30 do 36 bar

632

Odp: Generalny remont

bamreras napisał/a:

ciśnienie? ja wiem o stopniu sprężania i masz 18:1...

18:1 to wiedziałem tylko moja ciężko kapujaca mozgownica nie mogła tego przełożyć na bary  ... wink

633 Ostatnio edytowany przez Tomasz2017 (2017-03-20 05:04:30)

Odp: Generalny remont

Piotrze a jest szansa na zamówienie kompletu panewek (szlif wyszedł na pierwszy nadwymiar) i podkładek metalowych pod osadzenie tulei u Ciebie? + pod półblocza i głowice.

634

Odp: Generalny remont

Pisz do Piotra na PW bo możesz czekać i czekać....

635

Odp: Generalny remont

albo dzwoń na telefon bo piotr ostatnimi czasy mało co tu zagląda

Nie ma to jak FORTSCHRITT

636

Odp: Generalny remont

Już się dodzwoniłem. Dzięki

637

Odp: Generalny remont

Tomasz z której części lubelszczyzny jesteś?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

638

Odp: Generalny remont

Zamość

639

Odp: Generalny remont

Jak to jest z tymi panewkami, zamówiłem na THU niby oryginał DDR i z korbowodowymi wszystko ok a jeśli chodzi o główne to 4 komplety są z rowkiem a jeden nie... Błąd przy pakowaniu czy jak... Stary zestaw miał wszystkie z rowkiem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

640

Odp: Generalny remont

Temat stary jak sama IFA smile To nie błąd w pakowaniu tylko tak właśnie powinno być, a każda panewka ma swoje miejsce. Jak źle je się założy to sinik długo nie pochodzi...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.