641

Odp: Generalny remont

To chyba zasilanie wału w olej... czy się mylę?

642

Odp: Generalny remont

Nie wału a chłodzenie pulsacyjne cylindrów,  czy ewentualnie smarowanie cylindrów.  Korbowody mają kanały olejowe i te z rowkiem pewnie muszą być na korbowodzie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

643

Odp: Generalny remont

Ostatni na głównej nie podaje dalej i dlatego nie ma rowka.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

644

Odp: Generalny remont

Szkoda że nikt nie odpisał wtedy jak zadałem pytanie... teraz to już sam nie pamiętam jak to złożyłem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

645

Odp: Generalny remont

Jakbyś źle złożył, to silnik sam już by Ci dawno o tym "powiedział" smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

646

Odp: Generalny remont

Hej, silnik w moim zt303 nie jest jest już pierwszej młodości na wiosnę po obrobieniu się pewnie będzie remont generalny. Takie mam pytanko czy duże drgania przenoszone na kabinę to może być zasługa wybitnie silnika czy może coś innego mieć na to wpływ. Oglądałem filmiki na yt Marka19610 i tam nie obserwuje żadnego buczenia telepotania itp. ¬le wyregulowana pompa pewnie  też ma wpływ na drgania (nie zsynchronizowane dawki)?

647

Odp: Generalny remont

Lejące wtryski mogą powodować trzęsienie silnika ale na wolnych obrotach.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

648

Odp: Generalny remont

Dotykając palcami kolejne rurki do wtryskiwaczy możemy ocenić stan końcówek.

649

Odp: Generalny remont

ok dzięki sprawdzę, właśnie na wolnych się trzęsie

650

Odp: Generalny remont

A to nie czasami łożysko na sprzęgle ??  na wolnych wpada w rezonans a przy obrotach  już tego nie czuć

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

651 Ostatnio edytowany przez kellyq (2018-12-30 18:03:02)

Odp: Generalny remont

to oporowe czy które?

a odnośnie sprzęgła to jeszcze mi się tłucze ten wałek wieloklin, czytałem że ktoś go na klej złożył i pomogło

652

Odp: Generalny remont

Wytelepany 323 i tak będzie mniej trząsł niż idealny 303.

653

Odp: Generalny remont

androl napisał/a:

Wytelepany 323 i tak będzie mniej trząsł niż idealny 303.

hmm pytanie czemu :hmmm:

Nie ma to jak FORTSCHRITT

654

Odp: Generalny remont

tomek 323 napisał/a:
androl napisał/a:

Wytelepany 323 i tak będzie mniej trząsł niż idealny 303.

hmm pytanie czemu :hmmm:

Patrząc z zewnątrz silnik i sprzęgło drży tak samo. Siedząc w kabinach różnica kolosalna. Kabina robi różnicę. W 303 wszytko przykręcone do podzespołów,w 323 do kabiny na poduchach. Miałem okazję pojeździć c-362 podobne odczucia względem c-360

655

Odp: Generalny remont

tutaj pełna racja

Nie ma to jak FORTSCHRITT

656

Odp: Generalny remont

Mam podobny problem z dużym hałasem około sprzęgła. A wszystko od tego jak wymieniłem łożyska na wałku sprzęgłowym sprzęgło 1 poduszkę silnika. Na wolnych obrotach duży hałas jak wzrosną trochę to cisza. Zastanawiam się czy to nie sztywna poducha lub nie osiowo ustawiony silnik.

657

Odp: Generalny remont

Na bank wyrobiony wieloklin na zębatce sprzęgła gumowego

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

658

Odp: Generalny remont

gdzieś wyczytałem na tym forum że najlepsze wolne obroty dla ify to 1000 a że się tłucze to nie tylko wina wieloklinów, w 323 mam leylanda na poduszkach od 303 i tłucze o połowę ciszej.

659

Odp: Generalny remont

Jakie kupować tłoki do 303 bo jest tego w ciul, krótkie, długie, na różne wymiary pierścieni co mam wybrać?

660

Odp: Generalny remont

Gdzieś w internecie widziałem oryginały, a jak rozmawiałem z PiotremK to mówił że Mahle są OK i takie stosuje.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia