121

Odp: Generalny remont

kastpy napisał/a:

witam . mam od niedawna 323  i jestem w nim deczko zielony . problem w nim jest taki ze brakuje mu życia. silnik jest po remoncie niby  bo go rozbierałem. głowice dałem do robienia a mino wszystko wydaje sie być bardzo słaby . czy ktoś miał już taki przypadek ? co moze być przyczyną????

jest po prostu przymulony, nie ma w nim mocy , mam wrazenie ze ledwo sam się kula,  nie kopci nie dymi ale mocy w nim nie ma . jadąc samym ciągnikiem nie ma w nim nic przyspieszenia idzie bo idzie na czwórce czuje kazdą górkę .   wczesniej miał uszkodzoną głowicę więc mu naprawiłem poszła do szlifu i do regeneracji ale poprawy nie ma . nie wiem może coś z pompą paliwa ??

122

Odp: Generalny remont

ja bym obstawił właśnie paliwko a jak z zapalaniem

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

123

Odp: Generalny remont

mała dawka paliwa  bo gdyby powietrza niedostawał  to by kopcił

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

124

Odp: Generalny remont

jak jest zimny zapala ciężko muszę trochę pokręcić  tak jak by mu sie paliwo cofało jak już raz odpali to nie jest potem zle nawet dobrze zastanawiam się czy pompa nie jest walnięta ustawiałem mu wtryski ostatnio i po tym ustawieniu  jest jeszcze słabszy . wydaje mi się ze to chyba pompa paliwa szwankuje daje zbyt małe ciśnienie lub zbyt mało paliwa nie wiem ale to tylko jedna z możliwości byc moze wałek rozrządu juz jest zjechany i słabo się zawory otwierają  też tak być może . mam ten cięgnik od niedawna więc za dużo o nim nie wiem . moze ktoś miał już taki przypadek.

125

Odp: Generalny remont

ja stawiam na pompe paliwa najszybciej sprawdzic   bo z walkiem juz troche roboty jest a jak ciezko odpala to raczej pompa paliwa zarznieta

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

126

Odp: Generalny remont

a kąt wtrysku ma poprawnie ustawiony?

127

Odp: Generalny remont

pompa na stół i będzie wiadomo

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

128

Odp: Generalny remont

witam..
mam problem z pompa . była w regeneracji, w warsztacie na maszynie chodzi niby dobrze,
a w ciagniku na poczatku po matarzu jakos tam pracowała, lecz gdy dłuzszy czas ciagnik postał, ciagnik nie palił. odkreciłem przewody doprowadzajace rope do wtrysków i przy kreceniu rozrusznikiem nie widac zadnych objawów podawania ropy.
raz juz taka sytuacja była odwiozłem wtedy pompe z powrotem na warsztat,  tam na wysokich obrotach niby daje, a w ciagniku znów na małych obrotach nie chce dawac paliwa.
ciezko jest ja całkowicie odpowietrzyć, mozna pompowac reczna pompka i pompowac a tam i tak cos bulgocze w tej pompie.

129

Odp: Generalny remont

Zmień pompę lub pompiarza, ze wskazaniem na to drugie.

130

Odp: Generalny remont

Witam!!    Sprawdż zawór utrzymójący ciśnienie w pompie wtryskowej /ok.0,5 atm/,który znajduje się z prawej strony pompy u góry /wkręcony jako pierwszy/- za nim jest podłączony przewód paliwowy na dół do pompy zasilającej i rurka od przelewu.W środku zaworu jest sprężynka i kulka,która utrzymóje ciśnienie w pompie.W przypadku jego niesprawności /uszkodzona sprężynka,lub śmieć pod kulką/paliwo w pompie wpływa do sekcji tłoczących pompy wtryskowej tylko pod własnym ciężarem a nie pod ciśnieniem,czyli w małej ilości i wtedy silnik nie ma mocy.Jest prosty sposób na jego sprawdzenie bez demontarzu-trzeba przepompować układ ręczną pompą zasilającą.Po kilku ruchach powinno być słychać takie jakby "buczenie"/oznaka puszczania nadmiaru  paliwa z pompy wtryskowej  przy wolniejszym ruchu pompki.jeśli nic nie słychać i nie czuć większego oporu przy pompowaniu pozostaje wykręcić zawór i go sprawdzić.

131

Odp: Generalny remont

Ogólnie Kizjan masz rację. Darek powinien sprawdzić zawór przelewowy o ile pompiarz tego nie zrobił. O co moim zadaniem chodzi ?
Układ w którym zbiornik paliwa a szczególnie jego dno, znajduje się powyżej pompy wtryskowej a tym samym zasilającej, nazwał bym prawie opadowym. Do odpalenia wystarczy zwykła grawitacja. Wolne obroty, sekcja zdąży napełnić się paliwem o ile ono tam jest. 0,5 atm potrzebne jest pompie przy wysokich obrotach, kiedy napływ grawitacyjny nie wystarcza.
Nadal twierdzę - zmień pompiarza.

132

Odp: Generalny remont

A sprawdż jeszcze zaworki w pomce zasilającej albo jak masz to wymień pompke bo jak nie to tak jak mówi Sławek zmień pompiarza.

133

Odp: Generalny remont

Hmmm... No w sumie to się cieszę, że moja twórczość już po raz kolejny trafia do internetu, ale uważaj Amigo, bo zahaczyłeś tu już o co najmniej dwa paragrafy. Jak trafisz na kogoś złośliwego, to możesz mieć w takim przypadku kłopoty. Przeczytaj dobrze regulamin, na stronie, z której umieściłeś tego skana - http://www.fothost.pl/rules.php.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

134

Odp: Generalny remont

Lepiej amigo usuń tego posta... cel forum szczytny... ale bez przesady. Niektórym chleb odbierasz wink

135

Odp: Generalny remont

wstawiam inny

136

Odp: Generalny remont

Coś musze wam opowiedziedz chodzi tu o 30 ale silnik to silnik dzisiaj wpaduje do mnie sąsiad i mówi że ciągle wody ubywa mu jak dolewa bo wcześniej poszła mu woda do oleju i rozręcił silnik i wyszło że puściły symeringi na tulej po wymianie symeringów jak sprawdzał szczelność to woda mu gdzieś gineła a nigdzie nie kapało no i wtedy oczywiście jak nikt nie może pomóc przyszedł do mnie żeby mu znaleść przeciek i co się okazało po godzinnej medytacji wyszło że jak wlewał gorącom wode po przegi to wody ubywało bo woda jak się chłodzi to zwiększa gęstość a zmniejsza objętość.

137 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2008-11-10 22:38:53)

Odp: Generalny remont

hmm zaciekawiłeś mnie tym Tomku. Aż postanowiłem zrobić trochę obliczeń. Tablica gęstości dla wody w temp od 0 do 100 st. Troche obliczeń i zabawy z Excell'em ... i zaskoczenie smile

Zakładając że wlewasz 20 dm^3 wody o temp powyżej 70 st, to po wlaniu temp spadnie do ok 60 st.  Poniższy wykres przedstawia spadek objętości przy spadku temp:

http://www.fothost.pl/upload/08/46/2fce9b88.jpg

W temp 10 st mamy już objętość rzędu 19,67 dm^3 a więc ubyło nam ok 0,3 dm^3 !!!

Oczywiście musiałby być dobry mróz, itp itd ... ale ...   masz kurde racje :beer:

138 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2008-11-11 14:39:04)

Odp: Generalny remont

Dzięki za uznanie.Pewnie zauważyłeś że tylko woda ma największą gęstość w temperaturze 4 stopni a przecież powinno być w temperaturze 1 stopnia?

139

Odp: Generalny remont

To pamiętam jeszcze z chemii ze szkoły tongue Największa gęstość powoduje że woda o tej temperaturze ląduje na dnie zbiornika w którym się znajduje. W lato zimna jest na dnie, a ciepła na górze... natomiast zimą woda zamarza u góry a u dołu jest cieplejsza. Dzięki temu ryby przeżywają... smile

140

Odp: Generalny remont

I w tej temperaturze mokra jezdnia jest najbardziej śliska!!! Bardziej śliski jest już tylko lód.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.