21

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

kolego nawet nowe maszyny nigdy nie miał tu żadnych osłon jedynie co widzę to jedynom brakujcą ci osłona w tym miejscu to osłona przy kole która według mnie ma za zadanie osłaniania przed błotem

22

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

Moje pytanie dotyczy detektora metalu w E-281C a dokladniej mowiac jak to jest podlaczone (moze ma ktos foto co i gdzie  powinno byc).Mam wszystko co powinno byc (przynajmniej tak sadze) ale nie dziala bo z tego do czego doszedlem to kable sa pourywane.

23

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

witam
mam prosbe posiadam sieczkarnie maral 150 i potrzebny mi jest schemat instalacji elektr. oraz katalog czesci bardzo prosze  o pomoc
z gory dzieki

24

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

detekrot metali to ten dolny walec jak staniesz przed maszyną  ten na dole on powinien byc aluminiowy

25

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

te dolne sa plastikowe a gorne aluminiowe,komputer jest z tylu pod kabina silownik na sprzegle.

26

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

toldisos89 twoja sieczkarka super wygląda z tego co widzę to bebechy maral a reszta normalna E281 a do tego kemper jeżeli dałeś 18tyś to dałeś tanio! a teraz pytanko z tego co czytam to detektor metali jest w wałku plastykowym lub aluminiowym ? czy nie ma obawy że jakiś zbłąkany kamyczek narobi  masakry? co się dzieje gdy maszyna łyka kawałek metalu mieszkam obecnie w wlkp i tu zdarzają się metalowe niespodzianki w łanie od życzliwych sąsiadów:uuuu: nie rozumiem tego... ale cóż...jak to działa czy to tylko informacja dla operatora w postaci alarmu czy automatyczne rozłączenie napędu? jakiej szerokośći jest kemper? pozdrawiam

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

27

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

jesli detektor wykryje metal w gardzieli to automatycznie wszystkie walki podajace urobek zostaja zatrzymane, a co do zyczliwych sasiadow to masz pecha ale tak to jest ale jesli to bedzie lepszy cwaniak i metal zawinie np. w detkie to nie ma szans zeby detektor to wychwycil i to chyba tak jest w kazdej sieczkarni, ale pewien nie jestem a co do kamieni to nie ma sposobu no to zeby go cos wychwycilo tylko zalezy od kamienia jego twardosci budowy i wielkosci i raczej na pewno nie narobi takiej szkody jak kawl osi od woza, u mnie detektor jest w w dolnym plastikowym walku.pozdrawiam!

28

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

witam
potrzebuje nowe lub używane walce do gniotownika do sieczkarni MARAL150 lub informacje kto mógłby mi przefrezować kanałki poniważ w tych które mam wydarły sie kanałki i gniotownik nie wyrzuca kukurydzy tylko sie zapycha

29

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

Kkolego najtaniej to przefrezować a urzywki to ma w dobrej cenie w Sitnie KUjawsko-pomorskie nr.695 897 281 ,ma nawet strone www.maszynyaran.pl Doradzam jednak frezowanie kolega robił do dzona i działa dobrze za niedużą kase. U MIE JEST TOKARZ CO TAKIE RZECZY ROBI.

30

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

U Ciebie toznaczy w jakich okoliczch? Ja jestem sz okolic sieradza i szukam kogos ale narazie nikt nie chce sie podjac. Mógłbyc dac mi jakic bliższy namiar na tego fachowca moze to nie daleko. i dzieki za strone

31

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

j23 u mnie tzn. warmińsko-mazurskie a dokładniej Mrągowo znane z pikniku contry.

32

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

a rowki na walcach masz proste cz skośne?

33

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

przesyłam link gdzie mozesz te walce obejrzeć -
http://www.fotoload.pl/index.php?id=ccf … 01897fd803

34

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

Fenol kemper jest 3 metrowy a tak to nawet to idzie i moja niema detektora niestety jak narazie wyłupałem kawałeczek jednego noża a sasiedzi jeszcze niesa wscibscy ale zobaczymy jak długo

35

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

Witam , mam pytanie jakie stawki są w tym roku za koszenie kukurydzy sieczkarnią e 281 , bo ja w   tamtym roku brałem 300 , a męczą mnie już na sobotę kosić a ja mam jeszcze trochę zboża dokosić . Wedłóg mnie to trochę za młoda do koszenia , ale cóż klijent zawsze ma racje . pozdrawiam

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

36

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

chyba 300 to mało nie w tym roku przy tak wielkiej kukurydzy wuja

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

37

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

Tne po300 może trochę i mało , ale z drugiej strony zkąd ludzie mają brać kasę jak mleko u nas p  o 80 groszy . Porypany ten rok że normalnie szok .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

38

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

też racja, u mnie ludzie zostawiają część na ziarno

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

39

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

to uwas biorą od hektara czy za godziny bo u mnie od przyczep po 45zł

40

Odp: Sieczkarnie fortschrit MARAL 125 i 150

kosicie prawie harytatywnie ja biorę od sztuki to88 200 złotych a z hektara jest 4-5 sztuki