Temat: Fortschritt323 a kosiarka rotacyjna 1,85

Panowie , mam taka zagwozdkę .. Chcę podpiąć kosiarkę rotacyjna do swojego forsza .. W tamtym roku robiłem testy i urwałem 2 razy wałek ..Problem polega na tym że ten 2gi stopień sprzęgła jest pneuamtyczny i nie da się tak po prostu powoli go puścić jak w c360 ..Zredukowałem nawet otwór w tym zaworku odpowiedzialnym za  łagodne puszczanie sprzęgła przez  siłownik pneumatyczny ..Ale to nie wystarcza  , zbyt duża moc ciągnika jak do kosiarki 1,85 i zawsze jak coś się na patoczy to pozamiatane.. Teraz myślę nad wałkiem ze sprzęgłem przeciążeniowym  do max 524Nm i jednokierunkowym..jednak taka kombinacja będzie mnie kosztować z 700-800zeta ..Takie sprzęgło powinno wytracić mi moc podczas gwałtownego przyspieszania i zbyt gwałtownego puszczania sprzęgła ( ten ciągnik w ogóle się nie dusi przy tej kosiarce), a jedno kierunkowe ochroni inne podzespoły gdy kosiarka będzie rozbujana ...Myślę tez nad tym żeby jeździć z odpowiednio dobranym biegiem na jak najniższych obrotach silnika , ale z włączonym wałkiem na te obroty na 1000,żeby zaoszczędzić na paliwie , bo z włączonym wałkiem na te obroty 500 i piłowanie ciągnika o tej mocy przy kosiarce 1,85 to zużycie potężne będzie ... Co o tym sądzicie ? Czy ciągacie takie kosiarki swoimi forszajami ?

Nie wiedziałem gdzie taki temat przypiąć to wrzucam go do"jakie maszyny ciagacie " jak by było coś nie tak proszę mnie poprawić..
Pozdrawiam..

2

Odp: Fortschritt323 a kosiarka rotacyjna 1,85

Tak zanim kupiłem pokosówke to mściłem się na rotacyjnej. Darkonis ale nie miałem żadnego problemu z wałkiem, wszystko gładko wchodziło. czy sprzęgło masz wyregulowane tip top? Ja puszczałem pedał sprzęgła i kosiarka przejmowała obroty bez problemu. stawiam na sprzęgło w ciągniku.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3

Odp: Fortschritt323 a kosiarka rotacyjna 1,85

Sprzęgło kiepsko wyregulowane. Zawsze mozesz na zgaszonym silniku właczyć wałek a później zapalać na właczonym womie.

4

Odp: Fortschritt323 a kosiarka rotacyjna 1,85

Już to kilka razy opisywałem. Włączasz przycisk preselekcji ,a,potem sprzęgło w podłogę, zapinasz WOM w dowolną pozycję i puszczasz sprzęgło jak w 360. Maszyna się kręci, wyłączasz preselekcję, zapinasz tak obstawiam II-3 i wio bo idzie.
PS. Sprzęgło masz do regeneracji, a mój pomysł to tylko leczenie syfa pudrem

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5

Odp: Fortschritt323 a kosiarka rotacyjna 1,85

Dzięki Panowie za info ..Możliwe że ze sprzęgłem jest nie halo sprawdzę to..Wałek i tak musiałem nowy bo tamten to pospawany w kilku miejscach tak wiec zamówiłem już ze sprzęgłem ciernym to tak sprzęt nie ucierpi najwyżej to sprzęgło  ..Szkoda se załatwić kosiarkę krona tym bardziej że części do niej strasznie drogie są...Pozdrawiam i jeszczeraz dzięki za info...

6

Odp: Fortschritt323 a kosiarka rotacyjna 1,85

No i piz..a za krótki trochę zamówiłem ..Muszę zamówić to sprzęgło jednokierunkowe to długość będzie gitara i myślę że pójdzie wszystko ok..a już wiem też czemu se poukręcałem wałki ..Bo jak wrzuciłem na obroty ponad tysiąc to nawet na połowie obrotów silnika jest to te 500+ dlatego skręcało ..Gdybym najpierw wrzucił na 500 dał w piz..e do 1800 na silniku , sprzęgło zmniejszył obroty na minimum silnika i przerzucił na 1000 to by potem już na wolnych obrotach hulało .. a tak nawet na wolnych obrotach ruszając z 1000 to to jest 500 i nie ma bata na Mariole że coś rozpierpapier przy pneumatycznym sprzęgle  ..aj te testy na własnej kieszeni ...

7 Ostatnio edytowany przez darkonis (2017-07-01 18:36:33)

Odp: Fortschritt323 a kosiarka rotacyjna 1,85

I jeszcze mnie wku..ia ta pompka sprzęgła nie cofa mi płynu z siłownika czasem i zawiesza się siłownik sprzęgła..Rozbierałem tą pompkę i niby wszystko jest ok kulka też jest ...nie wiadomo o co jej kaman ..ale to inny temat i jakoś dojdę do tego na powoli ..