21

Odp: Ursus 1634

Dlatego mówię  o Długim tłumiku i grubym dachu. Tymi ciągnikami da się robić. Wiadomo że nie chciałbym nim obrabiać 150 ha. Nie ukrywałem braku komfortu w wypowiedzi. I dlatego też pytałem w wątku o Fendta 311 ale nikt się nie wypowiedział ;P bo sam myślę nad zmianą jeśli będą ku temu okoliczności

Siły na zamiary zmierz....

22

Odp: Ursus 1634

Laszek napisał/a:
joker-konin napisał/a:

to ja sie dolanczam do tematu jak z ursusem 1634 czu
y to dobra maszyna a moze lepiejferguson 8130

Taki massey to bardzo fajny traktor. Przejedz się jednym i drugim 😁 zobaczysz różnicę. Marcin 1700 mth od 2013 roku? Tosz to wakacje a nie robota

No jest jeszcze fortschritt który wykonuje lżejsze pracę

23 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2019-10-22 19:29:46)

Odp: Ursus 1634

Piotrek1990 napisał/a:

Szczerze to nie wiem. Na silniku skrzyni i moście mam nabite zetor zts. Wiec może jest coś pokombinowane.
Fotel pneumatyczny wrzuciłem od razu taki z amortyzacją wzdłużną. Bo po wiośnie spędzonej na fotelu tym co był pleców nie czułem. Bo tylko podskakiwał.

Co do napisu Zetor na odlewach to tylko takie są. Nie było odlewni w Polsce która z takiego żeliwa robiła tak duże elementy (dlatego też bizony miały skrzynie zastępczą spawaną zamiast odlewanej) i do momentu podziału Czechosłowacji był kupowany odlew Zetor a później zts.


Po obejrzeniu w tym miesiącu 12 sztuk szóstek w cenie do 45 tyś to nic nie znalazłem. Chyba tylko najgorsze wystawiają a to co ma wartość zostaje w gospodarstwie bo sprzedaż nieopłacalna. 30% ma problemy z papierami. 90% z luzami w przednim napędzie na wale i półosiach. Luzy na ramionach podnośnika 80%. 50% ma półbiegi niesprawne. I tyle samo ma problemy z wom.

Chyba muszę zacząć sprawdzać też inne marki. Wie ktoś jak sprawdzić dokładnie case 5150 z szczególnym uwzględnieniem tej pompy hydrauliki ??

24

Odp: Ursus 1634

Na pełnym skręcie (koerownica do oporu podczas jazdy ) przy slabej pompie potrafi wyrzucić bieg. Wtedy pompa kaput.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

25

Odp: Ursus 1634

Rur3k napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:

Szczerze to nie wiem. Na silniku skrzyni i moście mam nabite zetor zts. Wiec może jest coś pokombinowane.
Fotel pneumatyczny wrzuciłem od razu taki z amortyzacją wzdłużną. Bo po wiośnie spędzonej na fotelu tym co był pleców nie czułem. Bo tylko podskakiwał.

Co do napisu Zetor na odlewach to tylko takie są. Nie było odlewni w Polsce która z takiego żeliwa robiła tak duże elementy (dlatego też bizony miały skrzynie zastępczą spawaną zamiast odlewanej) i do momentu podziału Czechosłowacji był kupowany odlew Zetor a później zts.


Po obejrzeniu w tym miesiącu 12 sztuk szóstek w cenie do 45 tyś to nic nie znalazłem. Chyba tylko najgorsze wystawiają a to co ma wartość zostaje w gospodarstwie bo sprzedaż nieopłacalna. 30% ma problemy z papierami. 90% z luzami w przednim napędzie na wale i półosiach. Luzy na ramionach podnośnika 80%. 50% ma półbiegi niesprawne. I tyle samo ma problemy z wom.

Chyba muszę zacząć sprawdzać też inne marki. Wie ktoś jak sprawdzić dokładnie case 5150 z szczególnym uwzględnieniem tej pompy hydrauliki ??

Igły w tej cenie nikt nie sprzeda. To są ciągniki które pracują.  Sam będę w przednim napędzie wymieniać krzyżaki zimą bo wyczuwam juz luzy.

Siły na zamiary zmierz....

26

Odp: Ursus 1634

Wyczuwasz luzy a nie że półosie możesz unieść o 1cm. W takich warunkach występuje wymiana oleju na zewnątrz a piach do zwolnicy. Satelity musiały już łożyska lub zęby stracić skoro ustąpily.Jak rozbierze się przekładnie to zostanie jedynie zewnętrzna obudowa nieuszkodzona. Tulejka ma z 3 mm grubości półosie musiały ją już przetrzeć do żeliwa więc np czop zwrotnicy też już do wymiany lub napawania i wytaczania. Taniej by było pewnie kupić komplet zwolnić od drugiego.

27

Odp: Ursus 1634

Teraz już rozumiem o czym mówisz. Ja jak kupilem go to wymieniłem półosie ale ze względu na to , że wymieniałem simmeringi i w miejscu ich kontaktu z półosiami półosie były wytarte

Siły na zamiary zmierz....

28

Odp: Ursus 1634

Andrew89 napisał/a:

Na pełnym skręcie (koerownica do oporu podczas jazdy ) przy slabej pompie potrafi wyrzucić bieg. Wtedy pompa kaput.

kolega kupił takiego case, musze pojeździc i zobaczyć

Rolnik z powołania:-)

29

Odp: Ursus 1634

https://www.olx.pl/oferta/pompa-hydraul … q651x.html

To trochę odstrasza tych case'ów 😕

Kompletny noob w temacie Fortschitt

30

Odp: Ursus 1634

I tak tanio bo serwis new Holland coś o 15 z VAT mówi. Podobno za 3 można zregenerować we własnym zakresie ale wolał bym tego uniknąć. Case to jeden z niewielu zachodnich co w budżecie mi się mieści i ma odpowiednie moce. Jeszcze Massey Ferguson zostaje ale wszystkie w okolicy miały przejścia więc tak jakoś nie przekonują mnie.
Jeszcze czasu do zimy jest więc muszę chyba jeszcze poczekać na mojego nowego traktorka....

31 Ostatnio edytowany przez przemo (2019-10-23 09:09:17)

Odp: Ursus 1634

Jechałem kiedyś z kumplem takim(5120 albo 5130)-porażka jeśli chodzi o ilość miejsca w kabinie (dwie osoby), wiadomo,że wciąż nie jeździ sie we 2.
https://www.konedata.net/wp-content/upl … hjaamo.jpg

32

Odp: Ursus 1634

Z jednej strony to dobrze, masz wszystko  pod ręką.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

33

Odp: Ursus 1634

Traktor to nie autobus... sąsiad miał kilka takich case na warsztacie, pompy były też robione. Wysyłał je gdzieś na regenerację i mówił że klienci zadowoleni, sprzęty chodzą

E 516 na części
Telefon 695 076 269

34

Odp: Ursus 1634

Jak za mało miejsca to chyba Case 7210 ma większą kabinę. Przynajmniej cały jest większy przy nim polska szóstka z turbo nawet na 20.8 r 38 z tyłu i 14.9 r 29 wygląda na maleństwo a moc mają tą samą.

35

Odp: Ursus 1634

Seria magnum , w TAP był o nich artykuł ze po 20 tys mth bez remontu.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

36 Ostatnio edytowany przez szs (2019-10-26 05:48:14)

Odp: Ursus 1634

Może i te kanciate case pompy mają drogie, ale za to na pewno mają "szwung". Nawet asfalt daje radę zaorac 😁
https://www.farmer.pl/fakty/polska/pija … 89325.html

Kompletny noob w temacie Fortschitt

37

Odp: Ursus 1634

Regeneracja pompy to koszt około 3000 tyś złotych. Nie ma tragedii. To fajne ciągniki jak na swoje lata i cenę. Ja swoim nie jednego zadziwiłem. za 16stke za cholerę bym nie zamienił.

Odp: Ursus 1634

Panowie mam problem z podnośnikiem w 1614. Nie ważne czy pod odciążeniem czy bez jak dam go w pozycji unoszenie , podniesie do zadanej wysokości i zaczyna falować, opada i podnosi kilkanascie centymetrów. Tłok i cylinder nowy bo była rysa przez cały tłok grubości śrubki M5, ale niestety to nie rozwiązało problemu.

39

Odp: Ursus 1634

Na pusto to bez uszczelniacza powinien podnieść...

40

Odp: Ursus 1634

Może być winny siłownik pomocniczy, puszcza wewnątrz olej na drugą stronę. W 902 podnośnik po rozgrzaniu tak falował, po wymianie siłownika jest spokój.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile