1

Temat: Jaki filtr oleju.

Mam problem z filtrem oleju ponieważ filtr ma mniejszą obudowę niż standardowy, a w środku znajduje się wkład złożony z segmentów zrobionych z siatki (taki jak w cyklopie). Na forum nie znalazłem nic na temat, więc proszę o pomoc, może da się tam wstawić jakiś wkład papierowy, dodam że dwa segmenty są uszkodzone.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

2

Odp: Jaki filtr oleju.

Mam normalną obudowę, jak by co, to możemy pohandlować.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: Jaki filtr oleju.

Masz "stary" typ obudowy filtra, jeżeli chcesz założyć normalny wkład musisz wymienić obudowę

4 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-07-25 21:03:15)

Odp: Jaki filtr oleju.

Kup te krążki! Stare jest najlepsze.
To umyjesz w ropie wkładasz i nie martwisz się że ci filtr zgniecie.
A z tym jest problem sam to przerabiałem.
Chyba mam parę to ci mogę podesłać bo gdzieś widziałem że miały cenę zaporową. Muszę sprawdzić.  W kombajnie właśnie mam takie sitka.
cena powala...

http://sklepthu.home.pl//mysklep/produc … ts_id=6741

5 Ostatnio edytowany przez KASZA (2017-07-25 21:19:09)

Odp: Jaki filtr oleju.

Dzięki Krzysiu i Sławku właśnie byłem u kolegi w sklepie sprzedał mi takie sitka za 25 PLN za sztukę, miałem tylko obawy, że to jakiś patent z PRL-u. Są to filtry oleju do Zetora lub do Cyklopa, z tym że te do cyklopa są mniejsze średnicą i chyba siatka jest grubsza, mam pól takich pół takich . Fakt jest  taki, że tego typu filtr się nigdy nie zapadnie bo najpierw braknie ciśnienia oleju jak się zatka.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

6

Odp: Jaki filtr oleju.

Od deta jak by pasowały to u nas są po 8zł..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

7

Odp: Jaki filtr oleju.

Rusek ma też taki przy skrzyni biegów, mowa o 1025 ze skrzynią smarowana cisnieniowo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

8

Odp: Jaki filtr oleju.

Kup te krążki! Stare jest najlepsze.

Wydaje mi się że obudowa nie będzie pasować

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9

Odp: Jaki filtr oleju.

Jak nie będzie? Przecież ma taki filtr tylko uszkodzony..

10

Odp: Jaki filtr oleju.

Teraz po wymianie silnika w 303 też właśnie jest tam taki filtr rozbieralny

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11

Odp: Jaki filtr oleju.

Właśnie odpaliłem maszynę, każdy krążek wymyłem i wydmuchałem trzykrotnie. Olej turdus 15w40, wirówka uszczelniona, po piętnastu minutach pracy ciśnienie na 3/4 zielonego na wolnych obrotach; przy 1500 obr pełny zegar. Zobaczymy jak pójdzie w robotę.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

12

Odp: Jaki filtr oleju.

Tak apropo tego zegarka. Polecam dla pewności siebie sprawdzić jego działanie, albo od razu zmienić. W forszu swojego czasu też mi ciśnienoe szło na max a po zmianie na nowy zegar wyszło że ma 1,5... Zaraz sprawdziłwm zapasowe z demontażów i każdy co innego.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

13

Odp: Jaki filtr oleju.

sławek77 napisał/a:

Masz "stary" typ obudowy filtra, jeżeli chcesz założyć normalny wkład musisz wymienić obudowę

Stary problem ale warto uzupełnić dla potomnych smile
Te tzw. "stare" obudowy są w dwóch wersjach: starej i bardzo starej, i różnią się generalnie tylko średnicą obudowy, tam gdzie wkłada się już sam wkład filtra. Bardzo stary typ jest wąski i tam nie da się przerobić obudowy na nowszy typ, bo wymienny wkład się nie mieści, ale już stary typ (ten nowszy wink ) ma szerszą obudowę i można go przerobić na nowszy typ, i założyć wkład wymienny. Trzeba wtedy tylko załatwić pokrywkę razem z długimi szpilkami, tulejkę uszczelniająco/prowadzącą, zawór bezpieczeństwa ze sprężyną dociskową i nową uszczelkę. Czy gra warta świeczki? Nie wiem, bo to już zależy od każdego z osobna.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.