Temat: MDW 524 - czujniki strat, cofanie hederu itd..

Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem kombajnu fortschritt 524, po trzech sezonach bezawaryjnej pracy pora się wziąć za skompletowanie instalacji elektrycznej, chciałbym zapytać:
- Jakie ma napięcie rozrusznik od cofania hederu i od czego można dopasować taki rozrusznik, ewentualnie jakby ktoś mógł podesłać zdjęcia?
- Jakie są parametry motoreduktora do ustawiania młócarni, tzn, obroty i moment obrotowy, może ktoś ma zdjęcie tabliczki znamionowej takiego motoreduktora?
- Na jakiej zasadzie działa licznik hektarów, czy mam szukać kabla od czujnika opuszczenia hederu, czy bierze sygnał z czujników start ziarna?
- Gdzie mam szukać wiązki od czujników strat ziarna wytrząsaczy i czy te czujniki działają na zmiany napięcia czy na częstotliwość, ponieważ chce zrobić emulator czujników wytrząsaczy, bo mam wyjęte, a mieć odczyt z czujników sit.
Proszę o zdjęcia i schematy, z góry dzięki za pomoc.

Odp: MDW 524 - czujniki strat, cofanie hederu itd..

Witam ponawiam zapytanie niedawno kupiłem mdw 525 i brakuje mi w nim rozrusznika od cofania hedera. przychodzi tam jakiś specjalny rozrusznik czy idzie dopasować jakiś inny.

3

Odp: MDW 524 - czujniki strat, cofanie hederu itd..

Rozrusznik od multicara pasuje, albo ładowarki fortschritt jest co prawda na 12V ale przy akumulatorach trzeba dać cewkę na elektromagnes żeby przejść z 24 na 12V. Jako cewkę założyłem elektrowłącznik od bizona.