1 Ostatnio edytowany przez Massey (2017-09-16 23:55:29)

Temat: Agregat uprawowo-siewny

Panowie obecnie jestem na etapie siewów i po wielokrotnych przemyśleniach postanowiłem co innego mniej pilnego w zakupie odłożyć i do wiosny poszukać jakiegoś agregatu uprawowo siewnego bo siew dwuetapowy przy moim ciągłym braku czasu powoli mnie dobija. Gleby mam w większości lekkie ,interesuje mnie maszyna bierna , najlepiej nowa. Co byście polecili w kwocie tak do 8 tys ? bo tych nowych na olx jest tyle różnych ,że idzie zawrotu głowy dostać a niewiadomo który wybrać chciałbym poznać jakieś opinie być może ktoś z was takie agregaty użytkuje.:)

2

Odp: Agregat uprawowo-siewny

W tym pieniądzu nic nowego nie da się kupić, a mi podoba się taki zestawik
https://www.olx.pl/oferta/agregat-upraw … 24d968607f

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Ja szukałem takiego marsa , bo mi się jego robota podoba tyle że z innymi zębami i wał pojedynczy to 8-9 tys trzeba dać. Chodzi mi po głowie takiego samemu zrobić, ale potrzebowałbym spawacza, bo nie umiem spawać. Do tego powiększyć skrzynię w siewniku bo mam Poloneza 430l tak aby z 450-500kg wchodziło. Od biedy to 902 by dał radę z takim zestawem.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

4

Odp: Agregat uprawowo-siewny

andre902 napisał/a:

Od biedy to 902 by dał radę z takim zestawem.

Nie da rady.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Marku mój kuzyn ma taki zestaw tyle że 4 metry i przez kupę lat ciągnął to U 1224 i dawał radę. Obecnie belarus 1523 z tył lata. Massey a jaki masz obecnie siewnik?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

6

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Widziałem marsa za zetorem 60KM....

7

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Farmet k200 mała górka i 10111 w skibie się zagrzebuje tak że ostrożnie z tym marsem no chyba że wstępnie uprawione i dobrze zagęszczona  to w tedy powinien  jakoś chodzić

8

Odp: Agregat uprawowo-siewny

MAREKPE napisał/a:

W tym pieniądzu nic nowego nie da się kupić, a mi podoba się taki zestawik
https://www.olx.pl/oferta/agregat-upraw … 24d968607f

Fajny ale trzeba miec pola normalne, jak ja mam działeczki po 40, 50 arów to tym byłaby mordęga nie robota

Rolnik z powołania:-)

9 Ostatnio edytowany przez Massey (2017-09-17 10:54:17)

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Mi chodzi o agregat takiego typu https://www.olx.pl/oferta/agregat-upraw … 30bf0aced6
Mój siewnik to Poznaniak S043 i póki co nie mam zamiaru go zmieniać. Marku ten agregat z Twojego linku ładny ale narazie nie stać mnie na kupno całego takiego zestawu za średnio <20 tys.Pajej mam podobne działki ,moje największe pole to 4 hektary w jednym kawałku...

10

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Jak chcesz coś lepszego to tolmet robi fajne mocne agregaty. jednak jak chcesz coś naprawdę taniego, to znajdź najtańsze ścierwo, bo i tak się będzie rwało i tak. Niezależnie od nazwy i konstrukcji. Mam na podwórku agromasza, to teraz robią inne wieżyczki, a sam musiałem 2 razy spawać. Teraz jak po swojemu zespawałem, to już z5lat chodzi i nigdzie nie pękło, a naprawdę się nim tyra. Szukałbym używanych markowych. Teraz jestem w trakcie przerabiania agregatu na tuza z 3m do4m składanych z tyłu siewnik i ma wystarczyć

11

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Ja myslałem w dalekiej przyszłości accord talerzowy wrzucic na brone talerzową kompaktowa, co o tym myslicie?

Rolnik z powołania:-)

12

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Papej u mnie na wiosce gościu ma właśnie accorda nadbudowanego na kompaktowej Agro masz, z tym że siewnik na stopce. Ciaga to adresem 116 km

E 516 na części
Telefon 695 076 269

13

Odp: Agregat uprawowo-siewny

MAREKPE napisał/a:
andre902 napisał/a:

Od biedy to 902 by dał radę z takim zestawem.

Nie da rady.

https://www.youtube.com/watch?v=WXhSGyLFdFM

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

14

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Massey a zobacz może na wahadłowe amazone, ja to mam i zadowolony jestem jak najbardziej. Ziemi w pył nie rozbija a na glinie jechać wolniej to ładnie zrobi. Co do takiego agromasza co pokazałeś to sąsiad ma takiego samego i w porównaniu do Amazonki to nie ma co porównywać...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

15

Odp: Agregat uprawowo-siewny

W uszach szum, w oczach łzy, jak by był licznik pokazałby trzy.
Mam sąsiada co robił kiedyś takie testy i 5 litrów oleju do silnika na dzień szło, drugie tyle do skrzyni i co sezon remont silnika i wymiana pompy hydrauliki.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

16

Odp: Agregat uprawowo-siewny

To widać nie miał traktora tylko kupę złomu...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

17

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Agromaszem 3metrowym i z 3ema rzędami zębów znajomek sieje od 15lat i noe narzeka. Ja m talerzowy agromasza i do siewu bajka. Ma 7lat i za sobą jakoeś 1500ha. Powoli talerze się za małe robią.
Najlepiej coś takiego by siewnik nadvudowany był. O wiele sprawniej praca idzie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

18

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Laszek napisał/a:

Papej u mnie na wiosce gościu ma właśnie accorda nadbudowanego na kompaktowej Agro masz, z tym że siewnik na stopce. Ciaga to adresem 116 km

Jak mu to sie sprawuje? ja mysle o talerzowym siewniku żeby poplony siać w sciernisko, a moze i bezorkowej spróbować

Rolnik z powołania:-)

19

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Laszek myślałem o aktywnym ale ja mam na niektórych kawałkach taką glebę ,że po orce zimowej  na raz można doprawić bronami to aktywna maszyna rozpyli mi to całkiem. Dlatego myślę o biernym.

20

Odp: Agregat uprawowo-siewny

jeszcze jedno accord posieje mieszanke poplonowa składajaca sie z faceli gryki i słonecznika?

Rolnik z powołania:-)