41

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Jak nie da rady to pompa do kitu...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

42

Odp: Agregat uprawowo-siewny

przy 2 rzędach odstęp pomiędzy 1 a 2 rzędem jest dużo większy jak pomiędzy 1 a 2 i 2 a 3 w 3 rzędowym przez co resztki lepiej się przeciskają. Niemniej jednak wolał bym mieć 25 łapek w 3 rzędach jak w 2 wink

gg 5118068

43

Odp: Agregat uprawowo-siewny

A ja mówię o maszynie z 3 rzędami która ma odstępy jak ta z 2, bo tak powinno być...

44 Ostatnio edytowany przez zorak (2017-10-10 09:04:31)

Odp: Agregat uprawowo-siewny

powinno ale nie jest, przynajmniej w tych które ja oglądałem przed zakupem.

gg 5118068

45

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Zorak czyli agromasz jest taki sam długi z belką 2 i 3 rzędową? Jeśli tak to można kupić 3 rzędy i jakby co to 1 rząd wykręcić, dobrze myślę? Nie mam możliwości oglądnięcia na żywo przed zakupem.

46

Odp: Agregat uprawowo-siewny

nie, z 3 rzędową będzie dłuższy, nie dużo ale dłuższy. W 3 rzędach po prostu zmniejszają trochę odstępy, być może po to aby nie był zbyt długi. Ja gdybym teraz brał na swoje ziemie to brał bym na 3 rzędach, a gdyby się troszkę zapychało to bym zdjął kilka zębów a resztę porozsuwał na większy odstęp.
Jak chcesz to napisz do użytkownika " marian " ma w konfiguracji strunowy, 3 rzędy, crosskill właśnie od gościa do którego dane podawałem wcześniej.

gg 5118068

47 Ostatnio edytowany przez przemo (2017-10-10 12:25:52)

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Tak patrzę na te 2 zdjęcia i wydaje mi się, że nie będzie dłuższy
https://www.google.pl/search?q=agregat+ … 7630641982

https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt … amp;uact=8

tylko jest wspawany dodatkowy profil w ramie do zębów, wątpię aby robili inną ramę główną na trzeci rząd zębów ale mogę się mylić... Najlepiej jakby to zmierzyć

48

Odp: Agregat uprawowo-siewny

te co ja widziałem to tak miały, dzwoń do producenta niech wyjaśni.

gg 5118068

49

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Jak masz duże resztek  pozniwnych na  wierzchu to 3 rzędy zębów to  masakra ,,, zapchanie murowane ,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

50

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Ja mam 3 rzędy w zwyklym agregacie i o ile na wiosnę sobie radzi to jesienią, kiedy słoma jeszcze miekka to porażka. Mam zamiar go sprzedać bo juz praktycznie nim nie robię.  Rocznik 2012 3m , na ile można go wycenić, tak żeby komuś sie chciało kupić używany a nie nowy. Nowy kosztował mnie okolo 22 tyś.  A wyglądał tak http://allegro.pl/agregat-kultywator-pr … 56911.html

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

51

Odp: Agregat uprawowo-siewny

wojtas napisał/a:

Jak masz duże resztek  pozniwnych na  wierzchu to 3 rzędy zębów to  masakra ,,, zapchanie murowane ,,

Niby nie ma resztek bo wszystko orzę i całą słomę zbieram.

52

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Andrew89 napisał/a:

Ja mam 3 rzędy w zwyklym agregacie i o ile na wiosnę sobie radzi to jesienią, kiedy słoma jeszcze miekka to porażka. Mam zamiar go sprzedać bo juz praktycznie nim nie robię.  Rocznik 2012 3m , na ile można go wycenić, tak żeby komuś sie chciało kupić używany a nie nowy. Nowy kosztował mnie okolo 22 tyś.  A wyglądał tak http://allegro.pl/agregat-kultywator-pr … 56911.html

Maszyna piękna. Nie używasz bo Cię wk..a? Czy nie ma potrzeby?

53

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Robię nim tylko pod buraki i pod jęczmień j. po burakach. Resztę załatwiam talerzówką , jakbym sprzedał kompaktor to kupił bym agregat aktywny. W tym roku z wałów kołeczkowych zrobilem wały posiewne i walowalem rzepak . https://naforum.zapodaj.net/thumbs/359d1b43c559.jpg

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

54

Odp: Agregat uprawowo-siewny

skończyłem dziś siać. Powiem szczerze, ze 4m o jest szalona różnica w szybkości siewu. Kiedyś też sialiśmy 4m ale z przejazdami był problem. Ogólnie dziś zmierzyłem  jak szybko będę siał i 5ha machnąłem w 1.40minut. A powiem szczerze, że dałoby się szybciej. Ziarno ładnie zakryte było, to nie żałowałem niczego. Na następne siewy będę chciał zmienić zagarniacze i jakbym znalazł jakiś nie przesadnie ciężki wał posiewny to doczepię na końcu. Wtedy będę już całkiem zadowolony.

55

Odp: Agregat uprawowo-siewny

forszaj nie miał ciężko z 4m agregatem?

Rolnik z powołania:-)

56

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Ja dziś miałem siać po ziemniakach. Było tylko migowane i się nie da. Jutro szwagier wpadnie z zestawem talerzowym. Ostatni raz dałem chyba pole pod ziemniaki. Za bardzo niszczą  glebę przy zbiorach.

57

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Wrzucałem gdzieś zdjęcia agregat z przodu 4m i z tyłu tylko siewnik. Idzie jak dzik nie ma różnicy w obciązeniu. Wcześniej było 3m i dodatkowo agregat z tyłu. Jakbym dołożył wały za siewnikiem pewnie byłoby nieco ciężej. Robota idzie jak trzeba. Siewnik tona dwieście zasypu to też, trochę idzie zasiać.

58

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Krzysiek ja pamiętam ,że kiedyś jak sadziło się więcej ziemniaków to po wykopaniu ich anną tylko zgrabiało się łęty później bronowanie i siew żyta , bez orki.

59

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Tak kiedyś było. Uwierz jak idzie kombajn obok niego przyczepa i trzeba z błota wyciągnąć 60-80t ziemniaka z hektara to robi się bałagan. Czasami w poprzek pola na odległości 1m różnica w ternie jest 30cm. Niby nie ma błota ale jedna strona przyczepy siada bardziej.  Łęty to jak las. grzyby ich nie zjadły po chemia szła prawie co tydzień. Jak by nie było alternatywy to bym się zaparł i zasiał. Orka tego to też skomplikowana sprawa. cały czas trzeba kombinować z głębokością by jakoś to wyglądało.

60

Odp: Agregat uprawowo-siewny

To u brachola po pyrach poszło idealnie gruberem, łęty były całkowicie zniszczone chemią tak że nic po nich nie zostalo

E 516 na części
Telefon 695 076 269