81

Odp: Agregat uprawowo-siewny

chyba kolega vistula albo mazi ma taki https://www.youtube.com/watch?v=VcxW-nZPb78 jego sprzęt.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

82

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Panowie 303 da radę z agregatem uprawowo siewnym talerzowym 3 metry z siewnikiem czy to za dużo będzie?

83

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Bedzie sie meczył ale jak krótka talerzówka i niezbyt ciężki wał to da rade.
Sąsiad ma aresa z pakerem i siewnik stopkowy amazon to sieje.
Ja mam agrotoma z croskilem to przy starym poznaniaku na styk.

84

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Zdrowy z 4 m da radę. Mój po zawale 3m MARSa targał jak pies szmatę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

85

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Marku bajki piszesz..... wpadnij do mnie i podepnij się do mojego 4 metrowego  . Stawiam flaszkę  że  nie oderwiesz  od ziemi zaladowanego  zbożem.

86

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Ja nie piszę o podnoszeniu tylko o ciągnięciu, bo np Mars jest na kołach na długim dyszlu. Generalnie jak się patrzy na maszyny dla forsza to tylko półpodwieszane, bo hydraulika i TUZ są skonstruowane nieproporcjonalnie do możliwości trakcyjnych tego ciągnika.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

87

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Właśnie sobie wyobraziłem jak Marek zapierdziela ciągnikiem  500km na kołach, żeby udowodnić że podniesie tongue

88

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Po tygodniu by wrócił 😂

89 Ostatnio edytowany przez kellyq (2018-06-02 13:34:08)

Odp: Agregat uprawowo-siewny

to może  2.7 metra byłby odpowiedniejszy?

Dokładniej to mowa o agregacie talerzowym i siewnikiem agromasz

90

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Zestaw ze zbożem będzie ważył ok 3 ton to sianie takim zestawem jak się zagrzeje olej będzie koszmarem, zacznie się wymiana pomp itd a jedynym rozwiązaniem będą i tak koła.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

91

Odp: Agregat uprawowo-siewny

gdzie tam 3tony,

wersja 3 metry:
- ok. 400kg pszenicy tj. 550litrów zasypu kosza
- siewnik 620kg
- agregat talerzowy 1200kg
- agregat pazurkowy 740kg

wersja 2.7 metra:
- agregat pazurkowy 680kg
- agregat talerzowy 1040kg
- siewnik 600kg
- pszenica ok. 350kg 480litrów

Czyli najcięższy kombinacja 2220kg, to co nie dźwignię tyle i nie pociągnie?

Jeszcze w grę wchodzi 3m na pazurkach

92

Odp: Agregat uprawowo-siewny

W sąsiedniej wsi na młodego rolnika wziął z agromaszu siewnik  talerzówkę i pług 4 Massey teoretycznie ma coś ok 4.5ton udźwigu a zestawu agregat + siewnik nie podnosi z pługiem po rozgrzaniu też ma problemy wszystko przez to że są to długie maszyny.  W ramach eksperymentu podpięto do tego zestawu ursusa 1224 ( z dwoma siłownikami wspomagającymi) i ten oderwał od ziemi ale podobno nie wyglądał by był ten manewr w stanie powtarzać i nie rozpaść się w międzyczasie.

93

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Kelly a może pomyśl o używce jakimś aktywnym agregacie ze sprzęgiem do siewnika. Cofnij się parę stron wstecz i poczytaj ,tam koledzy mi doradzali aktywny gdy rozmyślałem nad zakupem agregatu.

94

Odp: Agregat uprawowo-siewny

używka nie wchodzi w grę bo to na dotacje a aktywny agregat pochłonąłby dużo za dużo kasy

95

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Ja mialem staltecha brone talerzową plus chydropak   (1400 kg) plus fiona siewnik jak pusty to na złożonym dawal rade a jak juz zboże w bylo to nie dał rady podnieść  z uciagiem nie bylo problemu po zimowej orce ale w świeżą miał co robic

96

Odp: Agregat uprawowo-siewny

https://www.google.pl/search?q=agregat+ … 6cLQe9g0M: może cos w ten deseń?

Rolnik z powołania:-)

97

Odp: Agregat uprawowo-siewny

mam w planach zmianę pompy na ruską, może jeszcze w tym roku, zmieniło by to coś?

98

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Na pewno saldo na koncie.
A o co chodzi z tym oporem przed maszynami na kołach?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: Agregat uprawowo-siewny

Przeróbka cięgien tuz poprawia troche udźwig tzn.dospawanie takich sztabek z otworem bliżej końcówek cięgien i założenie w to miejsce wieszaków.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

100

Odp: Agregat uprawowo-siewny

forszaj303 marek napisał/a:

Przeróbka cięgien tuz poprawia troche udźwig tzn.dospawanie takich sztabek z otworem bliżej końcówek cięgien i założenie w to miejsce wieszaków.

Jeszcze + siłowniki wspomagające i nawet licha pompa tak jak w moim 323 podnosi 2 t na wolnym gazie.