Temat: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

Witam od pewnego czasu mam problem w fortschritt zt 300d. Olej ze skrzyni biegów przechodzi do zbiornika oleju hydraulicznego do tego stopnia że raz zaczął wylewać się tym małym filtrem który jest u góry zbiornika oleju. Skrzynia robi się pusta a zbiornik hydrauliki pełen nie dzieje się to bardzo szybko tak po tygodniu pracy musze przelewać olej ze zbiornika do skrzyni. zauważyłem że przeważnie dzieje się to przy włączonym WOM. Kiedyś było na odwrót olej z hydrauliki przechodził do skrzyni biegów. Co może być przyczyną. Pozdrawiam smile

2

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

Uszczelnienie pompy hydraulicznej?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

Dziwna rzecz trochę , jak puści uszczelniacz na pompie to raczej powinna przepychać olej do skrzyni ze zbiornika...

4

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

Właśnie uszczelniacze były kiedyś wymieniane bo właśnie olej przelewał się do skrzyni. Teraz jest na odwrót. Właśnie bardzo dziwne. zbiornik jest przecież wyżej niż skrzynia biegów więc nie ma mowy żeby pod góre się przelewało. Jedynie albo pompa jakoś pobiera ten olej i tłoczy do zbiornika albo wytwarza się jakieś ciśnienie.. czasem nie mogę zapiąć przewodów np. od przyczepy bo gniazda te co są przy ciągniku zapiekają się dopiero jak włoże w nie jakiś pręt i pukne młotkiem dość mocno to pryśnie olej z powietrzem i dopiero mogę dopiąć wąż.

5

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

brak odpowietrzenia ??

6

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

a jest tam gdzieś jakiś odpowietrznik ?

7

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

Pompa wspomagania jest przy skrzyni czy z przodu silnika?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

8

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

pompa wspomagania jest przy skrzyni

9

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

To wszystko jasne pompa do uszczelnienia jest o tym wątek miałem to samo

https://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=291

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

10

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

Tylko u ciebie działo się odwrotnie. olej przelewał się ze zbiornika do skrzyni a u mnie ze skrzyni do zbiornika

11 Ostatnio edytowany przez androl (2017-09-20 21:35:31)

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

Pompa przykręcona jest do skrzyni wiec jak się rozszczelni zasysa z niej olej.

12

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

Ciekawe czy rozszczelniła się ta duża od hydrauliki czy mała od wspomagania. niedługo rozwożenie obornika hydraulika nie będzie potrzebna wyłączę pompę i zobaczę czy nadal olej się przelewa, jak tak to musi zasysać ta mała wspomagania

13

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

Duża.

14

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

trochę się tego obawiałem ją wyjąć to nie prosta sprawa

15

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

W 300 Łatwo bo nie ma przystawki napędu.

16

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

ciężko ją rozpiąć od skrzyni ? są tam jakieś zabezpieczenia ?

17

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

Poł godziny roboty dla sprawnego mechanika, instrukcja jest w zrób to sam . Pamiętaj ośka załączająca pompę jest dzielona na pół , trzeba odkręcić nakrętkę na ramie dopiero wtedy wyjdzie.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

18

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

okej. Dzięki wszystkim za odpowiedzi smile w wolnej chwili się za to zabiorę

19

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

Witam.
Przepraszam że piszę w tym temacie  ale nie wiem jak zakladac nowy temat a szukałem na forum i nie znalazłem
Mam pytanie gdzie się znajduje filter oleju skrzyni bieguw w zt 303

20

Odp: Przechodzący olej ze skrzyni biegów

POd prawym akumulatorem.