21

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Nie no pogratulować takiego parku maszynowego. Niech długo służy bezawaryjnie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

22

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Zorak ta kubota to odpowiednik Exacty Cl ??

23

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Zorak może to Ty od złotego pociągu? tongue

24

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Gut Sprzęt i na lata wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

25

Odp: Moje nowe i stare maszyny

mw_marcin to jest dokładnie Exacta Cl tylko pomalowana na pomarańczowo.
Grzegorz89 chciałbym wink o ile w ogóle on istnieje.

gg 5118068

26

Odp: Moje nowe i stare maszyny

zorak ty już dobrze wiesz z istnieje hahahah

27 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2017-10-10 10:28:13)

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Jak wybierałem rozsiewacz to też mi oferowali tą kubotę. Nie widziałem tej Cl  na żywo i na zdjęciu wygląda dość mała. Wysiew w tych kvernelandach jest fantastyczny, nawóz równo rozłożony i nastawy fajne.

28

Odp: Moje nowe i stare maszyny

właśnie to zdecydowało, że nawóz wysypuje się na talerz a nie uderza na niego od góry.

gg 5118068

29 Ostatnio edytowany przez zorak (2017-10-20 07:36:35)

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Miał przyjść w połowie września aby jeszcze zrobić pod pszenicę, a przyszedł w połowie października i ma pauzę do przyszłego sezonu.
https://zapodaj.net/c8d72fd261083.jpg.html
https://zapodaj.net/0f682a16a2e4c.jpg.html
dlaczego akurat ta maszyna ? bo tylko ona spełniała warunki: zawierzane 3 rzędy, zabezpieczenie przeciw kamieniom, musi to pociągnąć 110 koni, nie za długie i ciężkie co by po górach z tym latać, a i najważniejsze za nie dużą kasę wink Chciałem coś na sprężynie z talerzami i wałem ale nie miał bym tego czym pociągnąć. Mam nadzieję że się sprawdzi.

gg 5118068

30

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Gratulować ...  zorak a jesteś na wacie ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

31

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Zorak to już nudą zawiało ciągle coś przyjeżdża... wink Ogólnie to jestem ciekaw jak ten agregat pracuje i jak te wały się sprawdzają. Na filmach wszystko wygląda dobrze, a w rzeczywistości nie ma z reguły idealnych warunków jak w reklamie. Życzę żeby sie sprawowało.

32

Odp: Moje nowe i stare maszyny

zorak napisał/a:

Miał przyjść w połowie września aby jeszcze zrobić pod pszenicę, a przyszedł w połowie października i ma pauzę do przyszłego sezonu.
https://zapodaj.net/c8d72fd261083.jpg.html
https://zapodaj.net/0f682a16a2e4c.jpg.html
dlaczego akurat ta maszyna ? bo tylko ona spełniała warunki: zawierzane 3 rzędy, zabezpieczenie przeciw kamieniom, musi to pociągnąć 110 koni, nie za długie i ciężkie co by po górach z tym latać, a i najważniejsze za nie dużą kasę wink Chciałem coś na sprężynie z talerzami i wałem ale nie miał bym tego czym pociągnąć. Mam nadzieję że się sprawdzi.

bedziesz tym robił bezorkowa uprawe na głeboko?

Rolnik z powołania:-)

33

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Tak jestem vat-owcem.
Do tej pory robiłem 3 belkowym, 9 łap, zabezpieczenie na śrubę i bez wałów więc mam nadzieję że ten będzie robił lepszą robotę. Pojadę szybciej bo nie ma obawy o kamienie, a wał coś tam doprawi.
Tak będę tym robił na głęboko. Od 5 lat próbuję nie orania i z roku na rok coraz więcej pola nie widzi pługa. Ale czy na stałe ? wszystko zależy od warunków na polu.

gg 5118068

34

Odp: Moje nowe i stare maszyny

jakiej szerokośći ten agregat? jakie zapotrzebowanie mocy, czy jest mozliwość dokręcenia skrzydełem i robienia na płytko i najważniejsze jaka cena o ile to nie tajemnica

Rolnik z powołania:-)

35

Odp: Moje nowe i stare maszyny

9 łap i max 2,2 metra bo taka jest rama. Można odjąć lub dodać łapy - według uznania. Zapotrzebowanie na moc wg producenta 90-115 km ale raczej trzeba przyjąć górną granicę. Teraz ciągam 9 łap bez wałów i 110 koni jest akurat. Jeśli chodzi o cenę to ta szerokość i z tymi wałami na allegro stoi za 9800 brutto ale można się potargować i wyrwać za ok 9 tyś. Co do skrzydełek i płytkiej uprawy. Wystarczy założyć nakładkę z podcinaczami i można robić. Ja nie brałem bo nie będę robił na płytko.

gg 5118068

36

Odp: Moje nowe i stare maszyny

czyli dla mnie na 130km to 10 łap i jakies 2,5m do tego te nakładni do płytkiej uprawy to w 10 tyś sie nie zmieszczę, wiec puki co temat trzeba odpuścić bo mam inne wydatki

Rolnik z powołania:-)

37

Odp: Moje nowe i stare maszyny

zmieścił byś się i to w okolicach 8,5-9 tyś tylko z innym wałem.
2,6m i 11 łap:
- 2 wałki strunowe 8400zł
- 3 wałki strunowe 9400zł
- i takie wały jak u mnie 10800zł
http://allegro.pl/agregat-scierniskowo- … 60611.html

gg 5118068

38

Odp: Moje nowe i stare maszyny

zobaczymy jak u ciebie bedzie sie sprawował i moze za rok cos kupie

Rolnik z powołania:-)

39

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Zorak ile placiles za rozrzutnik i wlasnie dlaczego ten?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

40

Odp: Moje nowe i stare maszyny

zorak napisał/a:

9 łap i max 2,2 metra bo taka jest rama. Można odjąć lub dodać łapy - według uznania. Zapotrzebowanie na moc wg producenta 90-115 km ale raczej trzeba przyjąć górną granicę. Teraz ciągam 9 łap bez wałów i 110 koni jest akurat. Jeśli chodzi o cenę to ta szerokość i z tymi wałami na allegro stoi za 9800 brutto ale można się potargować i wyrwać za ok 9 tyś. Co do skrzydełek i płytkiej uprawy. Wystarczy założyć nakładkę z podcinaczami i można robić. Ja nie brałem bo nie będę robił na płytko.

Gratuluje zakupu. Zasada podobna jak w migu. Przy tej szerokości roboczej i ilości łap, przy uprawie na głęboko daje Ci gwarancje że 115KM będzie tym, co pociągnie na suchej i lekkiej glebie. Podobny agregat testowałem i na 2,6m w glinie 160KM było takim w sam raz, chociaż na tych ciężkich kawałkach i tak porażka..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....