Temat: Pługoukładacz

Pługoukładacz - na coś takiego się natknąłem na olx i wydaje mi się że mogło by to pomóc w melioracji. Tam gdzie dryny nie nadają się już do czyszczenia to najprościej położyć od nowa. Czy mają koledzy doświadczenie z takim sprzętem? Zbieram dokumentację zdjęciową i może kiedyś tskie wyspawam ? :nie_wiem:
https://www.olx.pl/oferta/plugoukladacz … onkIU.html

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2

Odp: Pługoukładacz

Coś takiego widziałem w Holandii ale tam było to sterowane pod gps tak żeby spadek zachować. To z olx to wg mnie nadawało by się do układania kabla. Przy melioracji 10 cm odchylenia i dreny nie ciągną...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3

Odp: Pługoukładacz

no ale np. do odpływu wody z niskiego terenu  albo z dołka na polu to nada się tylko trzeba by jakoś wypoziomować linie po której miało by to iśc kiedyś z ojcem też nad tym rozważaliśmy ale teraz juz nie potrzebne

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4

Odp: Pługoukładacz

Na ehr dalo by sie sterowac chyba

5

Odp: Pługoukładacz

takim redłem to układali u nas we wsi kable do telefonów to do 100 czy 110 mógł układać ale det miał tylko siły w porywach na 80cm a i czasem to było za dużo i wypłycali na 60 a może  i mniej bo sąsiad pługiem przerwał kiedyś wiec
na zalanym będzie ciężko układać na naprawdę trudny teren to koparka łańcuchowa przyszła to nawet największe torfowisko we wsi przeszli z kablem

6 Ostatnio edytowany przez Laszek (2017-10-23 23:01:26)

Odp: Pługoukładacz

tomek 323 napisał/a:

no ale np. do odpływu wody z niskiego terenu  albo z dołka na polu to nada się tylko trzeba by jakoś wypoziomować linie po której miało by to iśc kiedyś z ojcem też nad tym rozważaliśmy ale teraz juz nie potrzebne

No właśnie, utrzymać równy spadek... W Holandii jak tym robili to ciągnął to JD 8420T. Efekt był fajny bo cała łąka zdrenowana a na powierzchni tylko kreski.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2017-10-24 08:33:25)

Odp: Pługoukładacz

U mnie teren pagórków a wybija wodę zawsze na zboczu , nigdy w dołku więc spadek będzie.  Co do oporów to wydaje mi się  że można najpierw na pusto przejechać.
https://youtu.be/9XAeq5W3lvw

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

Odp: Pługoukładacz

A jak taka rura się sprawdzi w torfie? Zamuli się od razu czy zawsze coś pomoże?

9

Odp: Pługoukładacz

rurę można kupić w oplocie  włókniną  i po problemie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: Pługoukładacz

Tak jak Wojtas pisze rura w filcu lub jak dawniej szeroki rów i słomą obsypać dreny

11 Ostatnio edytowany przez zorak (2017-10-24 13:59:45)

Odp: Pługoukładacz

taka ciekawostka jak kiedyś drenowano.
Odkąd zacząłem po łąkach jeździć dużymi traktorami to w pewnych miejscach pojawiło się miękko, gdzie wcześniej jak jeździłem c-360 nie było tego problemu. Zamówiłem koparkę i zacząłem kopać i układać rury drenarskie. Co się okazało ? ciężkim sprzętem pozałamywałem poniemiecką meliorację ale to chyba taka poniemiecka sprzed I wojny wink na głębokości ok 60 cm takimi paskami były poukładane jeden na drugim płaskie kamienie przez całą długość łąki. Sprawdzało się za niemca, sprawdzało się za dziadka odkąd zaczął gospodarzyć, sprawdzało się za ojca, a ja popsułem wink

gg 5118068

12

Odp: Pługoukładacz

Były takie rozwiązania że właśnie z kamieni żyłę pod ziemią do odprowadzania wody robili (dziś to się nazywa chyba drenaż francuski) lub też z pęczków gałęzi (faszyny)