Temat: KOmbajn do zbioru porzeczki

Ha W kombajn do pozostałych jestem pierwszy big_smile

Wczoraj przytaszczyłem takie cudo. Nie wiem jakiej marki wiem że to produkt holenderski bądź duński. Stan określam jako bdb.
Szkoda że nie ma żadnej tabliczki znamionowej po za tymi na silnikach pompach...
Prośba do was maszyna ma napęd hydrauliczy na 4 koła. przy silnikach wystaje taka ośka z otworem który aż się prosi o to by coś w niego wsadzić i obrócić ( przestawić) tą ośkę  co to może być? Zmiana przełożenia? Sugeruję to bo max co mi się udało z niego wyciągnąć to jakieś 5km/h k..a mało. Ludzie od których to brałem za bardzo nie byli wstanie pomóc...

https://images81.fotosik.pl/872/257ed2c29024ecf4med.jpg

https://images81.fotosik.pl/872/ae3e832891bea290med.jpg

2

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Ile takie cudo? I wydaje mi się dość szeroka, zmieści się w rzędy? Daj zdjęcie dokładnie tej ośki.

3

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Ile? 5x e 512 wink
Z transportem nie cale 70tyś.
Szerokość 312 więc wąski.
https://images83.fotosik.pl/871/3b4755fb30bdaeabmed.jpg

https://images83.fotosik.pl/871/2b76904af8ec5c03med.jpg

4

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

KUrde to nie mało grosza, myślałem,że dużo mniej. Krzysiek, a te ośki to nie krecą się jak jedziesz?

5 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-10-25 12:15:08)

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Zaraz sprawdzę

I sprawdziłem nie obraca się w czasie jazdy.
Śrubokrętem obraca się o jakiejś 30 stopni czuć że dochodzi do czegoś.

6

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Gratuluję zakupu, niech dobrze służy.

7

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

To chyba potentat w produkcji chcesz być.

8

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

A może to jakaś blokada do postoju?

9

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

scoda19 napisał/a:

To chyba potentat w produkcji chcesz być.

Czy ja wiem.
Mogłem kupić mały, ciągany ciągnikiem ale do niego musiałbym kupować ciągnik bo mój mały jest za szeroki za szybki. 
Do podjęcia decyzji nakłonił mnie taki jeden dupek co łaził i się chwalił że usługowo zbiera 1,5 zł kg czy nawet 1,7 co dla mnie jest zwykłym skurwy......m  To tak jakby podnieśli wam ceny usług o ponad 200% bo są wysokie ceny w skupie.
Niech mu zabiorę choć jednego klienta będę dumny a jak nie to w 4-5 lat się spłaci.
Ale myslę że będzie ok. Bo Ci który najmują narzekają na terminowość a niektóre odmiany porzeczki szcególnie te nie chronione niszczą się gdy za długo wiszą na krzaku...

10

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

No i nie widać już tych rąk do pracy.

11

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Dobrze zrobiłeś trzeba sie rozwijać maszyna w dechę u mnie też jest taki co kosi porzeczkę i ludzi nie szanuje

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

12

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Grzegorz89 napisał/a:

A może to jakaś blokada do postoju?

Blokada do postoju, zmiana szybko-wolno albo rozłączanie do holowania? E517 miały coś takiego?

13

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Właśnie tak myślę, najlepiej to trzeba się przekonać samemu tongue

14

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Krzysiek kręć, jedź,holuj... big_smile

15

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Powiedz co tam za silnik siedzi? Ile paliw trzeba, zeby hektar obrobić?

16

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Jakiś perkins 4 cyl.
Przeciętna prędkość pracy to 0,5-1,5km/h a na ha wchodzi około 2km. Do tego dochodzi czas na rozładunek. Paliwo hmmm trudno powiedzieć. KOmbajnowałem  MF z zaczepianym kombajnem wypożyczonym od wyżej wymienionego  silnik pracował 1200 obr i nawet się nie zająknoł strzelam że 5-7 na godzinę to max

17

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Przestawiłem te pier**l i mam wrażenie że jest szybszy. Nie jechałem na drogę bo powiedzą że się lansuje. Wstawiłem pod dach niech sobie stoi do wiosny.

18

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

Gratuluje ja w tym roku dokupiłem 2 joanne od weremczuka i pierwszy raz 45h w 5 dni  opierniczyłem ale ten nowy to już inna technika.

19

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

O ja pierdziu! W skrzynki?

20

Odp: KOmbajn do zbioru porzeczki

tak

Krzysiek napisał/a:

O ja pierdziu! W skrzynki?