Temat: Gruber mig

https://sprzedajemy.pl/gruber-3-3m-bezo … nr53937742
Z żalem ale niestety gruber przerósł forsza. Za duże skosy i za duza mozaika. Nawet z silniem 6vd brakuje powera, a kasa na większy ciągnik to sfera marzeń ( ruszam z budową domu).
Jak ktoś zainteresowany to zapraszam do kontektu. Cena sztywna noe jest, zawsze mozna coś ukruszyć.
Dla tych co ciekawi co dalej: albo miejszy mig albo bardziej konwencjonalen rozwiązania, pług pomijając. Dla mnie pług to ostatecznosć, choć mam około 5ha gdzie musze z pługoem wiechać, ale to inna bajka.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2

Odp: Gruber mig

Jednak brak mocy maszyna piękna 180 km. wymięka

3

Odp: Gruber mig

Sercówki będą zawsze bardziej trzymać, a jeszcze może kąt masz duży.

4

Odp: Gruber mig

Kumpel robił Tigerem 3MT to jak talerzowka zapuszczona głęboko i zęby na 35 to i T7.315 ledwo szło

5

Odp: Gruber mig

Gdzieś ostatnio czytałem, że do fabrycznych agregatów bezorkowych które w jednym przejeździe przygotowuje  pole do siewu trzeba na 1mb szerokości  liczyć 80-100 koni w zależności ja gleba.

6

Odp: Gruber mig

U nas jeździli wcześniej tigerem 4 as z JD 8520 i też potrafiło go trzymać

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7

Odp: Gruber mig

Pietia tym razówki nie zrobisz. No chyba że sie by uparł. Sercówki moalem zwężone, a na mocowaniu kąt natarcia ustawiony na ten bardziej wystawiony do przodu.
Mam około 40% ziemi o spadku powyżej 10%,  na każdym skłonie glina,  i to tęga. Ten rok dla naszego rejonu specyficzny. Od 4października 2016 do końca września wpadało 3x średnia roczna czyli około 1600l/mkw. Jednak nawet jak sucho było to praca na max 7km/h. Przeliczyłem się i tyle. Mój błąd....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

8

Odp: Gruber mig

To 2.5 metra max

9

Odp: Gruber mig

No ja na 11łap co daje koło 3.3m nie narzekam. Fakt, że jakby było ze 30 koni więcej to można byłoby szybciej pojechać, ale zadowolony jestem.

10

Odp: Gruber mig

bamreras napisał/a:

Pietia tym razówki nie zrobisz. No chyba że sie by uparł. Sercówki moalem zwężone, a na mocowaniu kąt natarcia ustawiony na ten bardziej wystawiony do przodu.
Mam około 40% ziemi o spadku powyżej 10%,  na każdym skłonie glina,  i to tęga. Ten rok dla naszego rejonu specyficzny. Od 4października 2016 do końca września wpadało 3x średnia roczna czyli około 1600l/mkw. Jednak nawet jak sucho było to praca na max 7km/h. Przeliczyłem się i tyle. Mój błąd....

Nie myślałeś na dwa razy raz śiernisko zerwać talerzówka później poprawić gruberem na 15 a za 10 na gotowo jechać tylko pytanie jak z paliwem

11

Odp: Gruber mig

Po żniwach idzie u mnie ralerzówka raz na 7 i raz na 12-14cm, więc jest dość ładnie zruszona ziemia.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

12

Odp: Gruber mig

bamreras napisał/a:

Po żniwach idzie u mnie ralerzówka raz na 7 i raz na 12-14cm, więc jest dość ładnie zruszona ziemia.

I mimo to masz tak ciężko to musi być straszna glina innego wytłumaczenia nie ma.

13

Odp: Gruber mig

Górki. U mnie tylko minimalna góreczka i jak glina to od razu ciągnik puchnie i bieg albo dwa w dół. A i na dobrej glinie tak samo gaz w podłogę i jadę 7km/h.

14

Odp: Gruber mig

Dla mnie to super sprawa gruber do bezorkowej. Podpinam go lub pług w zależności co wydaje mi się lepsze na danym polu, przeważnie jest to gruber. Zbyt mokra glina faktycznie trzyma bardziej, pług zresztą też, ciągniki na niej nie mają też dobrej przyczepności.

15

Odp: Gruber mig

miał ktos do czynienia z takim wałem bo chciałem zmienic rure przy gruberze na takiego http://tolmet.pl/waly-doprawiajace/82-w … ujacy.html

16 Ostatnio edytowany przez Pietia (2017-10-29 12:48:16)

Odp: Gruber mig

Mam taki sam przełożyłem z talerzówki do grubera jedyny problem w nim to łożyska, co roku do wymiany, a jeszcze jedno do grubera robiłem mu nowa ramę bo ja miałem z pierwszej  produkcji i był trochę słaby przy talerzówce się już zaczął odkształcać. Ale firma warta plecenia przysłali auto na gwarancji zabrali i za 14 dni wróciły wały już ze wzmocniona rama.

jack po przejechaniu pole wygląda jak jedna wielka wytłaczanka od jajek kolce są na 20 cm u mnie już się trochę utarły z 1,5 cm smile:):):):)

17

Odp: Gruber mig

Tak jak paker robi?rowno jest?musze dowiedziec sie ile kosztuje

18

Odp: Gruber mig

Cena leci osratecznie na 20tysi. Moge w rozliczeniu wziąć, beczke 8-10m³ lub talerzówkę ciężką 3,5-4m, do 10tysi max oraz 4 lub 5 skibowy pług atlas do remontu

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

19

Odp: Gruber mig

Marek ja to widziałem filmy i mimo, że wolno szło to uprawione było chyba ok. Nie szkoda Ci sprzedawać, może za rok czy dwa kupisz większy ciągnik i będzie ładnie chodziło.

20

Odp: Gruber mig

W razie czego mam spawarke, to sobie gruber pospawam nowy smile ciągnik zmienić to marzenia ściętej głowy. Forsz ma u mnie na najbliższe 10lat umowe i jak się z niej nie wywiąże to gospodarka przy obecnej koniunkturze pójdzie w odstawke niestety.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....