21

Odp: Gruber mig

Nie wiem jak to się stało że nie zobaczyłem tego wątku wcześniej...
Marek a nie możesz po prostu zdjąć po jednym pazurze z lewej i prawej?
A co do górek to nie narzekaj jak masz z górki pod górkę możesz się rozpędzić wink

Ostanie Twoje zdanie jest dość dołujące....

22

Odp: Gruber mig

Jak teraz będziesz robić bezorkowo? Sama Talerzowka  zrobi podeszwę pluzna.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

23

Odp: Gruber mig

Mało daje odejmowanie  pazurów. Masa maszyny trzyma.
Czym bede robilł? Głębosz, gruber itp. Talerzówka mi potrzebna bo agromasz uprawowo-siewny ma małe talerze i się w ściernisku zapycha. Pług na usługi , bo kasa ucieka bokiem, a beczka by ograniczyć koszty nawozu. Pobliska świniarnia nie wie co ma z gnojowicą robić....
Dołujące ale prawdziwe. Gospodarka zadłużona na 25% wartości. Dochodzi inwestycja w dom rzędu 150tysi. Nie wygląda to najlepiej.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

24

Odp: Gruber mig

To od razu Ci mówię że beczkę sobie daruj bo pobliska świniarnia w ciągu roku dwóch przestanie produkować świnie. Pytanie czy przestawią się na byki? A czemu tak twierdzę?
Nieoficjalnie ASF jest już w powiecie chojnickim.
a jesli to nawet żart to prędzej czy później będzie to fakt. Już dziś firmy które wstawiały chłopom prosiaki do na tucz usługowy ograniczają się i wycofują z naszego rejonu coś musi być na rzeczy.
Co do tych 25% To na pocieszenie Ci powiem że nie Ty jeden tak jedziesz.

A wracając do miga pewnie gdzieś przedstawiłeś wyliczenia ale 3t?!?! Jak?  Mój waży około tony...

25

Odp: Gruber mig

Robiony z materiałów jakie były dostępne. Rama z ram od b201, jak zabrakło szło ceownik 100,  rura na wałach ze ścianką 10mm, dennice z blachy 25mm.. Jak forsz mia 4gary na wadze wychodziło 6 ton. Z gruberem lekko ponad 9.
Gość od tuczarni ma teren ogrodzony jak nie jedno więzienie, nie lecina kontrakcie z firmami polskimi. Ma umowe na świnie na szynke parmenską i tak 90% pcha. A jeśli nawet padnje za 2 lata to uda się przez te 2 lata troche treści ziemii dostarczyć.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

26

Odp: Gruber mig

Ja byłem zdecydowany na 99% na tucz pod agri plus i całe szczęście że tak długo się wahalem i ostatecznie zrezygnowałem. Chlew już cały miałem w środku porozkuwany i przygotowany pod właśnie tucz ale na szczęście jeszcze nie zacząłem robić wyposażenia pod świnie. Kasę bym utopil i zrobiłbym czasem jeden lot i dupa. A to że chlewnia ma podwójne ogrodzenie to akurat nic nie daje do jak by wykryli u sąsiada to u mnie i tak by była eksterminacja

E 516 na części
Telefon 695 076 269

27 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-02-06 09:37:12)

Odp: Gruber mig

Chciałem wczoraj potwierdzić moją informację przeglądałem fora i nie znalazłem nic.  Ja mam tą informację od przedstawiciela handlowego firmy która skuje zboża , sprzedaje nawozy i chemię. Na forach piszą jedno że w niedługim czasie zostaną tylko ogromne fermy bo tylko one będa wstanie sprostać wymaganiom jakie im postawią pod względem asekuracji. I ogromna ferma to nie taka na 1 tyś tuczników....

28

Odp: Gruber mig

Zapewne takich tekstów szukałeś https://www.topagrar.pl/articles/aktual … przemyslu/

29

Odp: Gruber mig

Jedna tuczarnia jest na 6 w rozbudowie na 9 tysi wsadu, drufa trochu dalej robi 20tysi wsadu.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

30

Odp: Gruber mig

No u mnie po sąsiedzku jest mała bo tylko na 1600 macior ale jak swoje pola w pobliżu mają zajęte to coś się uda. Na jesieni trochę mi wozili, byłoby więcej ale bardzo mokro i drogi się pokonczyly bo pełen zestaw grubo ponad 50 ton...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

31

Odp: Gruber mig

Gruber jakby co aktualny. Do tego na sprzedaż sortownik ziemiaków amazone, zestaw do pasz: śrutownik 7,5kw, zasyp i mieszalnik 500kg...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

32

Odp: Gruber mig

Ten sterownik amazone to za ile? Jaki stan no i może jakieś foto?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

33

Odp: Gruber mig

Laszek poszedł do ciebie mms z fotkami i opisem

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

34

Odp: Gruber mig

Odświeżę trochę. Zestaw do pasz poszedł. Gruber za 19tysi + upust tysiaka dla ludzi z forum. Sortownik do oddania za tysiaka.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

35

Odp: Gruber mig

żeby nie zakładąć nowego wątku się podłacze tu, mam gruber do sprzedania https://www.olx.pl/oferta/gruber-czesci … BdlyM.html

mdw

36

Odp: Gruber mig

Za wał i talerze ile chcesz?

37

Odp: Gruber mig

na olx chyba ci odpisałem smile

mdw

38

Odp: Gruber mig

Tak:) Kupiłem grubera na sprezynie z szyna za 2 ale tą szyna średnio się spisała to zaadaptowalem wałek od kultywatora ale troszkę za delikatny jest

39

Odp: Gruber mig

A za całego ile byś chciał?

40

Odp: Gruber mig

3 tys

mdw