1

Temat: zakup 303

Chciałem zapytać jak to jest z tym 303. Planuję kupić tylko że pewnie są jakieś niuanse związane z tym ciągnikiem. Zresztą jak z każdym i nie chciał bym się czegoś ważnego dowiedzieć po fakcie:) A propos nie chciałby ktoś sprzedać np. z lubelskiego lub okolic?

2

Odp: zakup 303

Na forum masz cały przekrój awarii z którymi koledzy się borykają. Ja nie uprawiam pola więc pojęcia nie mam jak on się w polu sprawuje. W lesie do drewna bardzo fajny chociaż dużo pali. Tani w zakupie. Psuje się jak każdy 25-30 latek. Sztywny i głośny ale ja akurat tak lubię. Co do reszty koledzy się wypowiedzą.

3

Odp: zakup 303

ogółem zależy od operatora jak ktoś nie ma pojęcia to będzie sie wszystko psuło ale jak masz dar do pracy ciagnikiem to będzie robił oglądasz jak każdy ciagnik fajnie zeby był zachowany w oryginale o co trudno ale zdarza sie jeszcze

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4

Odp: zakup 303

303 dużo pali?????  z tym bym polemizował a po za tym jest tani w zakupie i naprawie i wcale czesto się nie psuje oczywiście pojazdy te maja sredno 30 lat wiec ma prawo cos wysiąść

5 Ostatnio edytowany przez Massey (2017-11-19 12:39:03)

Odp: zakup 303

U mnie zt300 pracuje od kilkunastu lat , na początku obrabiał 20 później już ponad 30 ha i awarie żadne poważne się nie zdarzyły. Jak był kupiony to wymienione były pierścienie tłokowe i zrobione głowice (planowanie + zawory). Do skrzyni jeszcze nie zaglądałem,w tym roku zmieniałem tylko uszczelniacze na siłowniku podnośnika ,i wymieniałem pompę od wspomagania. Jedyny mankament który obecnie mi dokucza to już trochę słabo działający serwomechanizm kierowniczy ,ale przez zimę założę mu orbitrol i będzie ok. W 323 jedyna awaria przez którą musiałem zjechać na holu to zerwane gumy na łączeniu silnik-sprzęgło , pozatym sprawuje się równie dobrze jak 300. Ogólnie polecam te traktory tylko obyś dobrego trafił. smile
Ten wizualnie wygląda całkiem całkiem ,ma komplet obciążników tylko ta cena jak na 303 to zdecydowanie za wysoka.
https://www.olx.pl/oferta/fortschritt-z … 4f3738cf32

6

Odp: zakup 303

A ile taki 303 w dobrym stanie powinien kosztować? Nie chciałbym przepłacać. Takie c330 na przykład to 12k cena i nie schodzi. ;p

7

Odp: zakup 303

Jak byś mi dał 15 tyś to bym sprzedał wink

8

Odp: zakup 303

ja za swojego dałem 6500 ale opony łyse i brak elektryki było.

9

Odp: zakup 303

tak myślę że te 9 tyś i pewnie cos bys tam musiał pogrzebać jakieś kable jakies wycieki te ciagniki jak koledzy już mówili mają po 30 lat wiec cos sie znajdzie do poprawy

Nie ma to jak FORTSCHRITT

10

Odp: zakup 303

kellyq napisał/a:

A ile taki 303 w dobrym stanie powinien kosztować? Nie chciałbym przepłacać. Takie c330 na przykład to 12k cena i nie schodzi. ;p

ja dałem 9tyś niby sprawny a dołożyłem 9,5tyś i swojej roboty nie liczę a jak by to robił mechanik ??
https://zapodaj.net/1be32f1444c3b.jpg.html

11

Odp: zakup 303

ja za swojego dałem 11 ale w stanie siadac i w pole jechać

Rolnik z powołania:-)

12

Odp: zakup 303

Ok dobrze wiedzieć, mam przynajmniej jakieś rozeznanie. A jeszcze mnie nurtuje taka rzecz. Czy przedni napęd w forszu jest często wykorzystywany? Na przykład w orce 4x4 robicie czy tylko od święta? Jak to jest? Pytam bo po głowie chodzi mi też zt300 zadbany. U mnie w okolicy są delikatne pofałdowania, żadnych gór itd. A i jeszcze gdzieś wyczytałem że forsz 300 ma udźwig 1800kg czy 303 ma tyle samo czy więcej. Docelowo chciałbym jeździć z agregatem biernym 3m i siewnikiem z zasypem jakieś 600l. Masa ok. 1700kg + zboże. To by oznaczało że nie podniesie, czy podniesie ale będzie trzeba przód doziążyć?

Dzięki

13

Odp: zakup 303

Teraz po tych deszczach to tylko 4 buty. Jak zapomnę załączyć to misiek w miejscu koleiny kopie. Na resztę pytań nie znam odpowiedzi chociaż w sobotę w lesie kłoda pod podnośnik się dostała jak opuszczałem i o dziwo tyłek miśkowi podniosło.

14

Odp: zakup 303

bez przodu do pola zapomnij nie da rady kolega ma zt 320 bez napędu no i tylko złapie miękkiego pod kołami od razu siada napęd musisz mieć a i z tym podnoszeniem jak zapniesz mu agregat i zasypiesz go zbożem tak jak piszesz to na pewno ci go poderwie do przodu szukaj na spokojnie z napędem

Nie ma to jak FORTSCHRITT

15

Odp: zakup 303

Forszowi bez napędu wystarczy do orki bliźniak na lewe koło i idzie jak przecinak.

16

Odp: zakup 303

kellyq napisał/a:

Ok dobrze wiedzieć, mam przynajmniej jakieś rozeznanie. A jeszcze mnie nurtuje taka rzecz. Czy przedni napęd w forszu jest często wykorzystywany? Na przykład w orce 4x4 robicie czy tylko od święta? Jak to jest? Pytam bo po głowie chodzi mi też zt300 zadbany. U mnie w okolicy są delikatne pofałdowania, żadnych gór itd. A i jeszcze gdzieś wyczytałem że forsz 300 ma udźwig 1800kg czy 303 ma tyle samo czy więcej. Docelowo chciałbym jeździć z agregatem biernym 3m i siewnikiem z zasypem jakieś 600l. Masa ok. 1700kg + zboże. To by oznaczało że nie podniesie, czy podniesie ale będzie trzeba przód doziążyć?

Dzięki

Jak szukałem swojego ZT to forum całe w takim kształcie jakie wtedy było, miałem w najmniejszym palcu. Do ciągnika w którym siedziałem pierwszy raz wszedłem i pojechałem do domu, wiedziałem o nim wszystko, ale na wszelki wypadek miałem ze sobą ściągę co i jak i gdzie się włącza. Niebawem nasz związek będzie miał 8 lat.
Pytania które zadajesz potwierdzają, że o technologii ZT nie wiesz nic, potem pojawiają się opinie jakie te fortschritty to złomy itp, nawet jak ktoś dopisuje, że włącza w ZT przedni napęd to oznacza, że przystawka przedniego napędu to tylko wspomnienie po prawidłowo działającym przednim napędzie.
Nie mam pojęcia ile razy załącza się przedni napęd w moim traktorze, ale widzę czasem jak jest mu ciężej to sprzęgło, dopinam blokadę i wio bo idzie.
Teoretycznie ZT 300 możesz zaopatrzyć w koła 23,1-26, lub bliźniaki do oryginału i swoje pola spokojnie obskoczysz, ewentualnie dołożysz siłowniki wspomagające i będzie wszystko działać. ale póki co zacznij od czytania forum w tym temacie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

17

Odp: zakup 303

Poczytałem trochę i już wiem jak to jest z tym napędem;p

Interesuje mnie mnie Wasza opinia o tych sprzętach, może to kogoś z forum?

https://sprzedajemy.pl/fortschritt-zt30 … nr52690062
https://sprzedajemy.pl/fortschritt-zt30 … nr51945767
https://sprzedajemy.pl/ciagnik-rolniczy … nr43453407

18

Odp: zakup 303

Z tych co podałeś najpierw bym się zainteresował tym z pierwszego linku. Cena dosyć wysoka jak na 303 ale za to ma ładne opony. Na minus z tego co widać po zdjęciach to spawana rama z lewej strony obok mocowania przedniej poduszki silnika. No ale zanim nie obejrzysz na żywo to po fotkach nic więcej się nie stwierdzi.

19

Odp: zakup 303

Fotki stanu technicznego nie pokażą. Ciekawy patent w tym drugim z tym pneumatycznym włączaniem blokady.

20

Odp: zakup 303

ten pierwszy nie ma orbitrola a to nie ciekawie...