1

Temat: ciekawe, nowe nawozy

Kolega dzis mi polecił ten produkt co w opisie cena tego to podobno 370zł/t brutto co o tym myslicie
Najnowszy produkt naszej firmy - SiarkoPLON ® -Siarczan Wapnia granulowany

SO3 - min. 45%
CaO - min. 30%
Zawartość wody: ok 3%
Granulacja: od 3-6mm

PRODUKT ROZPUSZCZALNY W 100% !!!

Siarczan Wapnia SIARKOPLON Jest nawozem uniwersalnym mineralnym o wysokiej przyswajalności siarki, łatwo dostępnej dla roślin - w postaci jonu siarczanowego. Przeznaczony dla zaspokojenia specyficznych potrzeb roślin wrażliwych na niedobór siarki. Jest szczególnie polecany pod uprawy:
Rzepaku, rzepiku, roślin z rodziny kapustowatych, gorczycy, pszenicy konsumpcyjnej, motylkowatych, pastewnych, strączkowych, kukurydzy.

Można go stosować zarówno w uprawie roślin polowych, jak i w warzywnictwie, sadownictwie oraz na użytkach zielonych.
Nawóz granulowany, dobrze rozsiewający się każdym siewnikiem. Wielkość granul 4-6 mm powyżej 89% w masie nawozu, o równomiernym kształcie. Granule doskonale wysiewa się na każdą szerokość.
Dawkowanie powinno być dobrane zawsze pod konkretną odmianę oraz glebę, po ustaleniu:
zawartości składników pokarmowych w glebie, m.in. siarki, wapnia
określeniu niedoborów i pH gleby
oznaczeniu kategorii agronomicznej gleby
rozkładem opadów w okresie jesienno – zimowym oraz wiosennym.
​SIARKOPLON, to optymalne rozwiązanie dla plantacji wymagających dobrego zaopatrzenia w siarkę. Odpowiednio dobrane nawożenie oddziałuje korzystnie na plonowanie poszczególnych roślin uprawnych poprzez wzrost i rozwój roślin, jakość wytwarzanych plonów i poprawę ich jakości. W nawozie obok siarki występuje wapń, łatwo rozpuszczalny, ułatwiający kiełkowanie oraz wpływający na skuteczne pobieranie składników odżywczych, jak również korzystnie wpływa na strukturę gleby, a to przekłada się na tworzenie lepszego plonu.

Rolnik z powołania:-)

2

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Toc to gips.

3

Odp: ciekawe, nowe nawozy

czyli agrosulka granulowana ( gips ) z odsiarczania spalin z kominow, dobry nawóz siarkowo-wapniowy. cena sypkiego luzem z dostawą do olsztyna około 100pln/tona. Jeśli musisz mieć granulat to trzeba zapłacić więcej albo wziąć 3razy tyle sypkiego i rozsypać pod brokuła i całą resztę...

4

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Już kiedyś szukałem w necie jaka jest przyswajalność gipsu i nic nie znalazłem sad

5

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Szkoda na takie wynalazki kasy...

6

Odp: ciekawe, nowe nawozy

mnie kusi żeby dać pod zboża na przedwiosniu

Rolnik z powołania:-)

7 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2017-11-21 07:41:51)

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Ja to wapno  w formie sypkiej kupowałem po 70 PLN.  W życiu bym nie kupił granulowanego po 370. Sypałem nim pod rzepak w ubiegłym  roku. Wapno najlepiej jest na sciernisko sypać.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

8

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Papej policz sobie czy nie taniej bądź lepiej nie wyjdzie wapmag z siarkopolu.
Ja będę sypał w porzeczki bo mi skład pasuje muszę podać MgO i utrzymać ewentualnie lekko podnieść pH.

Wiadomo że to gips. Wiosna zapowiada się mokra tak że jak grubo dasz to może zrobi się beton wink
Gips nie jest złym nawozem

9

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Krzysiek mi rozchodzi się o siarkę, a w tym siarczanie wapnia jest chyba jako jedyna co nie zakwasza. tu mam ciekawy artykuł na ten temat http://www.gospodarz.pl/aktualnosci/naw … fekty.html

Rolnik z powołania:-)

10

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Jak regularnie stosujesz wapno to jak dasz 50 kg siarki to nic nie będzie wręcz przeciwnie.

11

Odp: ciekawe, nowe nawozy

tylko ja mam niskie ph

Rolnik z powołania:-)

12

Odp: ciekawe, nowe nawozy

http://www.agroenergetyk.pl/siarczan-wapnia/
JA KUPOWAŁEM OD NICH

13 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-11-21 18:27:52)

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Marek 100zł z dowozem do Ciebie?
A jak to szeroko leci w porównaniu do np dolomitu? I co jak zmoknie?
Ja pewnie bym to dostał po 60-70 za tonę bo bliżej.

14

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Sypałem rcw łańcuchowym to ładnie leciał szeroko.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

15

Odp: ciekawe, nowe nawozy

A co z deszczem? Można to zamoczyć?

16

Odp: ciekawe, nowe nawozy

lepiej przykryć folią, ale ogólnie to ciekawy nawóz i najtańsze źródło siarki. Jeśli mocniej zamoknie to tylko rozrzutnik talerzowy do gnoju. Ten rozpirzy wszystko. Rozrzucałem wapno kredowe po całej zimie na deszczu i porozbijał wszystko idealnie

17

Odp: ciekawe, nowe nawozy

a ja kupie to granulowane dam ok 100kg/ha pszenicy to te 40kg siarki wystarczy

Rolnik z powołania:-)

18

Odp: ciekawe, nowe nawozy

Ale tam jest trójtlenek siarki. Czystej siarki będzie ok 15 kg....

19

Odp: ciekawe, nowe nawozy

to trzeba dac nie 100 kg a 200

Rolnik z powołania:-)

20 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-11-22 19:59:34)

Odp: ciekawe, nowe nawozy

To może ktoś mądrzejszy policzy czy nie lepiej zapłacić około 700zł za tonę siarczanu magnezu 23-33 http://www.zchsiarkopol.pl/index.php/pr … elementami

Siarkopol robi też granulowaną siarkę 90% S nie SO czy SO3
1600zł t x 40kg na pszenicę 64zł
Są plusy i minusy nie ma wapna ale jednym rozsiewaczem obskoczysz kupę hektarów.