1 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2017-11-23 22:28:05)

Temat: Sampo 2075

Zakładam ten temat by zasięgnąć waszej opinii na temat kombajnu sampo 2075.  Mam możliwość nabyć takowy za 33tys zł. Jest on z 1996r posiada stół do rzepaku sieczkarnia nie sprawna Klime. Z plusów to mogę powiedzieć że trochę go znam bo to kombajn kuzyna. Minusem jest to że zaniedbal go bardzo mianowicie: zespawany na sztywno jest bęben ba chłodnicy z silnika cieknie olej najprawdopodobniej z uszczelniaczy wału, klima niesprawna, koło na osi podajnika pochylego zespawane z osią na sztywno, pierwsza mlocarnia staje bardzo często druga praktycznie wcale trzeba się wlec aby nie stawała dwa sezony wstecz kombajn zasowal ładnie w polu , nie działa elektryczne ustawienie obrotów mlocarni i prędkości motowidel, wskazań obrotów mlocarni i wialni brak. Łańcuch podajnika pochylego już parę razy się rwal tak samo łańcuch ślimaka ziarnowego.  Hudrostat 2 sezony temu miał remont pompa i hydromotor wpakował 12 tysięcy z tego co pamiętam w naprawe, silnik nie grzeje się, nie pobierał oleju teraz oddaje go uszczelnieniami. Wykosil około 40ha kukurydzy przystawka od 2 sezonów z nim współpracuje. Przed wakacjami miał wymienione łożyska na wytrzasaczach. Doradzcie proszę czy może być wart tych pieniędzy?   Odpowiednikiem tego modelu jest deutz fahr 5445 bodajże.

2

Odp: Sampo 2075

Kasa bardzo dobra, ale z tego co piszesz to dużo do zrobienia. Odpowiednikiem jest też MF 25, jest jeden na olx to chyba za 120 tys

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3

Odp: Sampo 2075

a jak z częściami zamiennymi do niego typu podajniki stoły sita wialnie bębny łańcuchy itp.?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

Odp: Sampo 2075

W mojej okolicy części dostępne w Jaskocie  15km odemnie u dealera Deutza na zamówienie,  czas oczekiwania 2-4dni. Ceny części nie małe np wał napędowy podsiewacza wraz z kołem prasowym 4 tysie. Mam dylemat czy reanimowac sampo czy szukać w tych pieniądzach e514.

5 Ostatnio edytowany przez Laszek (2017-11-24 08:32:36)

Odp: Sampo 2075

No a co z 524? No sam wiesz w jakim stanie jest sampo, kombajn fajny ale koszt żeby doprowadzić go do stanu uzywalnosci.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

6

Odp: Sampo 2075

Co do 514 to wiem gdzie stoi za 17 tys na chodzie z tym ze 2 lata temu od rozrusznika troche sie przypaliła

Odp: Sampo 2075

Mówisz o tej która jest na olx?  Szukam sprawnego kombajnu do poprawek, spalony to już troche za dużo zachodu z nim będzie.

8

Odp: Sampo 2075

Nie jest na olx. Ostatnio z nim gadalem i mowił że na sprzedaż ale nigdzie jeszcze nie wystawił.

9

Odp: Sampo 2075

Tadek a co 524 pogodniłeś czy co ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Sampo 2075

Poszła do Wiesia za wiele nerwów mi zjadła.

11

Odp: Sampo 2075

OOO czyli kombajn z Niemiec  po remoncie smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Sampo 2075

Rozbiera ja na części więc nie będzie kombajnu z Niemiec po remoncie :-P

13 Ostatnio edytowany przez Laszek (2017-11-24 15:15:51)

Odp: Sampo 2075

Rozwiałeś moje wątpliwości czy może by 514 wymienić na 524... A w tym sampo to jaką ma przystawkę do kukurydzy?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

14 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2017-11-24 18:18:22)

Odp: Sampo 2075

524 też nie będę polecał nikomu, to dobry kombajn jak jest dobry . Przystawka geringhoff 4, przerobiona z 5 rządowej na 4 zupełnie nie potrzebnie.

15

Odp: Sampo 2075

Ja wręcz odwrotnie będę polecał i sądzę że jest dużo lepszy i wygodniejszy niż 514. Gdyby nie wąskie gminne jakie porobili u nas to na pewno byśmy kosili 524

16 Ostatnio edytowany przez kamil3993 (2017-11-24 19:39:43)

Odp: Sampo 2075

Tadeusz powiedz jaki silnik jest w tym sampo o ile ma koni??
Cena naprawdę kusząca ... Ale usterki dosyć poważne ...
Wiem takie sampo w Czechach ale cena koło 75 tys

17

Odp: Sampo 2075

To naprawdę musiałeś mieć pecha z 524. A tak z ciekawości to co z nim było nie tak ?

18

Odp: Sampo 2075

Fajne te sampo

Odp: Sampo 2075

Ja nikomu nie odradzam 524, poprostu się wyłączyłem z niego.  A co z nim było nie tak to na dzień dobry poszła woda do oleju później walka z podajnikiem pochyłym który nie chciał wciągać na klepisko tylko mielił wszystko i wyrzucał wszystko w heder do końca się z tym nie uporałem. Przekładnie kątowe też się rozlatywały, Piasta koła pękła czy tam półoś jak to niektórzy nazywają i wiele innych awarii które ciężko zapamiętać. Zatarte łożysko na slimaku kłosowym pod kabina kombajn zapłonął.
W sampo siedzi valmet 6 turbo coś około 185Km ale nie jestem pewien ile dokładnie.  Tutaj krotki film z pracy sampo kilka sezonów wcześniej: https://m.youtube.com/watch?v=Cmubvk61zYE

20

Odp: Sampo 2075

To silnik dobry tak jak w MF wychodził . To naprawdę w 5 przystawce  mógł chodzić spokojnie . Tadeusz to zwracam honor i miałeś prawo tak mówić ale powiem co szczerze że jeszcze o tyłu awariach nie słyszałem. .. ile ha skosił u ciebie ??? Z tą woda do oleju to one mają z tym wymiennikiem ciepła ... Ja już u siebie mam dwa na zapas udało mi się od Czecha kupić nówki .