61

Odp: Silnik kilka pytań

Wez kawalek rury pcv przyłuż z jednej strony do silnika a z drugiej nasłuchuj. Przekładaj co kawałek i powinieneś usłyszeć gdzie bardziej stuka.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

62

Odp: Silnik kilka pytań

co to za czujnik? bo mi z niego cieknie i trzeba wymienić
https://naforum.zapodaj.net/176070e07bd4.jpg.html

63

Odp: Silnik kilka pytań

czujnik ciśnienia oleju nie każdy silnik to miał powinieneś mieć na desce dodatkową kontrolkę oleju jak w ala c-360 tylko uważaj bo jak go wykręcisz to będzie olej się lał

Nie ma to jak FORTSCHRITT

64

Odp: Silnik kilka pytań

Ciśnienia oleju.
W niektórych silnikach są 2 jeden na zegar, kontrolkę drugi na sygnał dźwiękowy...

65

Odp: Silnik kilka pytań

mi to wygląda raczej na czujnik zaniku oleju czyli taki:
https://www.thu.pl/pl/p/Czujnik-zaniku- … x-1%2C0/21
niby to samo co czujnik ciśnienia

https://www.thu.pl/pl/p/Czujnik-cisnien … x-1%2C0/14

podbierze z czegoś naszego?

66

Odp: Silnik kilka pytań

Chodzi Ci o to czy dopasuje z czegoś? Taki gwint (m10) mają wszystkie stare ursusy połowa ciagników zachodnich i volkswageny audi itd. Kwestia tego jakie masz tam ciśnienie przy którym ma podać sygnał i czy ma być typu NC czy NO ten że zdjęcia wygląda na taki sam jak w c360 czyli ciśnienie sygnału 1.5 bar typ NC wykręć stary zobacz co na nim jest wybite dopasuje się coś ( w VW takich czujników jest chyba 16 rodzai na różne ciśnienia)

67

Odp: Silnik kilka pytań

tak chodzi mi czy kupi np w Agromie . Patrząc na stronę THU to powinien mieć zakres roboczy od 1,5 do 4,5 bara. Czyli jak mówisz powinien pasować od 60. Tylko jaki skok gwintu ma on? bo tu powinien być M10x1

68

Odp: Silnik kilka pytań

Mi ciekł i założyłem z malucha za 5 zeta, taki sam występuje w mercedesie i kosztuje 44 zł podobnie do forsza

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

69

Odp: Silnik kilka pytań

Skok ma standardowy czyli m10x1.
A co do cen to widziałem do Deutz'a za 130 czy 160 gdzie przychodzi dokładnie taki jak mam w Sharanie który kosztuje 12 zł

70

Odp: Silnik kilka pytań

Ten sam w specyfikacji idzie do BMW i widziałem nawet za 220.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

71

Odp: Silnik kilka pytań

ja tez wymieniłem na taki z malucha i śmiga i nie cieknie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

72

Odp: Silnik kilka pytań

Kiedyś w MF255 czujnik ciśnienia oleju strachu mi napędził. Zaczęła migać kontrolka, kupiłem nowy czujnik a na nim też miga, o w mordę. Dobra, jadę po zegar do mechanika, wkręciłem a na nim ciśnienie w normie. Okazało się że stary padł a nowy był wadliwy, wymieniłem w sklepie na drugi i oky.

73

Odp: Silnik kilka pytań

I u mnie w MF też jest wskazówka....... gdybym miał czujnik elektryczny to pewnie bym zawału dostał...

74

Odp: Silnik kilka pytań

Pany, jakie powinno być ciśnienie ustawione na wtryskach w Ifie? 😉

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

75

Odp: Silnik kilka pytań

Ile oleju wchodzi do silnika i jakim olejem zalewacie? Oraz ile płynu chłodzącego wchodzi w uklad w 323?

76 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2019-03-23 20:21:01)

Odp: Silnik kilka pytań

Karol od 175 do 185 bar. jak pompa słabsza to ta niższa wartość

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

77

Odp: Silnik kilka pytań

Oleju w 4vd trzeba z 23 litry , ja swoje ifki zalewam turdusem 15w40

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

78

Odp: Silnik kilka pytań

To do Ciągnika wchodzi więcej niż do Kombajnu ? tongue Do 512 zawsze wchodziło nam 20 litrów smile
Też laliśmy Turdus  /Mobil Delvac 15w40

Siły na zamiary zmierz....

79

Odp: Silnik kilka pytań

a płynu chłodzącego ile może wejść? ze 30 l wystarczy?

80

Odp: Silnik kilka pytań

wystarczy i jeszcze na dolewkę się zostanie

Nie ma to jak FORTSCHRITT