81

Odp: Silnik kilka pytań

Jakim olejem zalewacie swoje silnikiw 323? Co myślicie o Orlen Platinium?  Filtry olejowe i paliwowe z czegoś podpasuje czy zamawiać w internecie?

82 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-03-26 19:26:54)

Odp: Silnik kilka pytań

Turdus/Mobil Delvac 15w40
Filtr oleju to chyba w każdym sklepie zaopatrującym rolnictwo.  Nigdy nie było problemu żeby nie było filtra na stanie.
Z oleju do tego silnika na pewno osobiście NIE polecę Superolu CC ani podobnych.
Solek skąd jesteś ?

Siły na zamiary zmierz....

83

Odp: Silnik kilka pytań

No i kupi chłop byle jaki filtr oleju i mu go pewnego zimnego poranka zaciągnie.......
Ja tak miałem.....

84

Odp: Silnik kilka pytań

Jestem zarówno z podkarpacia jak i lubelszczyzny. Zależy w który dzień tygodnia:-). Superolem nigdy nic nie zalewałem, do tej pory lałem Turdusa SHDP 15w40 do ciągników które mam lub miałem. Kuzyn mówi że Orlen Platinium lepszy i nie wiem czy zostać przy Turdusie czy spróbować Orlenu! Piotr ma dobre filtry?

85

Odp: Silnik kilka pytań

Krzysiek napisał/a:

No i kupi chłop byle jaki filtr oleju i mu go pewnego zimnego poranka zaciągnie.......
Ja tak miałem.....

Asso braliśmy. Nie wiem czy dobre były.

Siły na zamiary zmierz....

86

Odp: Silnik kilka pytań

Krzysiek napisał/a:

No i kupi chłop byle jaki filtr oleju i mu go pewnego zimnego poranka zaciągnie.......
Ja tak miałem.....

i nic się więcej nie wydarzy, to nie problem wkładam zwykłe filtry za 18 zł od cwierć wieku i problemu nie ma,:pa:

Leszek   dla kolegów'

87 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2019-03-26 21:38:22)

Odp: Silnik kilka pytań

https://agromet-monki.pl/filtry-oleju/1 … 74551.html

jedyny prawdziwy filtr oleju do ifki jaki można wsadzić i się nie bać bo jest cały metalowy a olej ja leje turdusa i nic złego się nie dzieje

Nie ma to jak FORTSCHRITT

Odp: Silnik kilka pytań

Tomek to ten z tą jakby spiralą w środku?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

89

Odp: Silnik kilka pytań

20 lat stosujemy filtry z filtrona i nie ma problemu, jedyny filtr który mi zgniotło to kupiony właśnie od Piotra

90

Odp: Silnik kilka pytań

forszaj303 marek napisał/a:

Tomek to ten z tą jakby spiralą w środku?

tak

Nie ma to jak FORTSCHRITT

91

Odp: Silnik kilka pytań

sławek77 napisał/a:

20 lat stosujemy filtry z filtrona i nie ma problemu, jedyny filtr który mi zgniotło to kupiony właśnie od Piotra

A mi właśnie zgniotło 2 razy filtrona...i raz korbowód wyszedłb bokiem... . Na sędziszowie wszystko jest ok od ponad 10 lat. Przypadek? Nie wiem? Myślę, że nie...

92

Odp: Silnik kilka pytań

Mi wciągło sędziszów....
Ale wciągnięcie chyba  nie powinno być przyczyną bokowyjścia korbowodu....

93

Odp: Silnik kilka pytań

Temu wciągło Sędziszów.  Temu wciągło filtrona. Nam Asso służyły dobrze.  Ale i tak duźo zależy od tego jaki olej. Jak silnik traktowany był i co ile zmiany ronione. Po prostu nie ma reguły na to chyba.

Siły na zamiary zmierz....

94

Odp: Silnik kilka pytań

U mojego kumpla w 514 wciąga wszystko, bez szacunku dla firmy i błogosławieństwa. Filtr z SERWISU wytrzymuje 20-30 godzin pracy. Kolega nie protestuje,  bo maszyna robi robotę i te 50 zł to znikomy koszt.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

95 Ostatnio edytowany przez solek01 (2019-03-27 22:42:14)

Odp: Silnik kilka pytań

A co ile mtg wymieniacie olej? Zamówiłem komplet filtrów  Piotra w Grdziądzu

96

Odp: Silnik kilka pytań

Krzysiek napisał/a:

Mi wciągło sędziszów....
Ale wciągnięcie chyba  nie powinno być przyczyną bokowyjścia korbowodu....

Myślę że tak, ponieważ w kanałach olejowych były kawałki tej plastykowej tulejki.

97

Odp: Silnik kilka pytań

Który to jest szlif? Panewka główna z forsza 303

https://i.postimg.cc/2SP4b4hm/IMG-20191017-130406.jpg

98

Odp: Silnik kilka pytań

:hmmm: 39!!!!! big_smilewink

99

Odp: Silnik kilka pytań

Czwarty chyba

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

100 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-10-17 18:05:20)

Odp: Silnik kilka pytań

Czwarty
1.00 to czwarty 0.75 trzeci 0.50 drugi .....