1

Temat: Rozdzielacz cieknie

Hej

Robię generalny przegląd po zakupie, teraz kolej na rozdzielacz, pociekuje trochę spod tych małych dźwigienek. Wiele by było zachodu żeby wykręcić rozdzielacz. Chciałbym go wytargac razem z podstawą która jest przykręcona do obudowy podnośnika.
Co tam mogło nawalić że cieknie.

a tak przy okazji napiszę ktoś do czego są poszczególne pokrętła i dźwignie, szukałem tego i trafiłem gdzieś na jakiś opis ale zdjęcia były już nie aktualne.
https://s17.postimg.org/uu96frgnf/IMG_20180203_115542_HDR.jpg

2

Odp: Rozdzielacz cieknie

Nie musisz wyciągać rozdzielacza żeby to zrobić, najpierw odkręcasz te małe wajchy kluczem jak pamiętam 27 to jest kontra uchwytu dźwigienki, ja to robiłem płaskim i odkręcasz tą małą dzwigienke, potem wykręcasz to w co wkręcona jest dzwigienka ja to ogarnąłem długą nasadką 24 bo drut wystaje i to wyciągasz, w tej nakrętce jest uszczelniacz zabezpieczony małym segerkiem, wyciągasz jedziesz do sklepu z uszczelniaczami i tam ci dobiorą, wymieniasz składasz i po kłopocie, robiłem tak w dwóch traktorach, w jednym zamiast tych uszczelniaczy były simeringi i ciekły także nie polecam zamieniać, ja mam dobry sklep i kumaci ludzie tam pracują to zawsze coś dobiorą mi dobrali niebieskie a oryginały były białe.
Mogłem pomylić numery kluczy, jak nie bedziesz dawał rady to dzwoń to pomoge, w drugim powymieniałem też uszczelki przewodóe bo ciekły, z miedzianych na aluminiowo- gumowe

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

3

Odp: Rozdzielacz cieknie

kellyq napisał/a:

Hej

Robię generalny przegląd po zakupie, teraz kolej na rozdzielacz, pociekuje trochę spod tych małych dźwigienek. Wiele by było zachodu żeby wykręcić rozdzielacz. Chciałbym go wytargac razem z podstawą która jest przykręcona do obudowy podnośnika.
Co tam mogło nawalić że cieknie.

a tak przy okazji napiszę ktoś do czego są poszczególne pokrętła i dźwignie, szukałem tego i trafiłem gdzieś na jakiś opis ale zdjęcia były już nie aktualne.
https://s17.postimg.org/uu96frgnf/IMG_2 … 42_HDR.jpg

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 89#p145789
a widziałeś ten wątek?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4

Odp: Rozdzielacz cieknie

Wow, dzięki panowie, dobrze że powiedziałeś o tych oringach gelek

U mnie pokrętło D jest ustawione na siłowe działanie i nie bardzo da się nim wybrać mieszany czy pływający tryb. Chyba że to działa jak pompa chodzi tylko.

A ta taka wajcha od strony podnośnika, tam jest sprężyna która wraca ją do pozycji startowej, od czego to?

5

Odp: Rozdzielacz cieknie

pokrętło D pracuje prawo lewo góra dół w jednym momencie tam jest zrobiony taki ala ślaczek po którym chodzi kołek który ustala pozycję rozdzielacza

Nie ma to jak FORTSCHRITT

6

Odp: Rozdzielacz cieknie

Tak, widziałem tylko że nie chce właśnie chodzić góra dół i stoi w tej pozycji. Mam na siłe drzeć do góry?

7

Odp: Rozdzielacz cieknie

na siłę nic nie stworzysz to ma działać leciutko czy ciągnik pracuje czy nie możliwe ze się zapiekło pewnie nikt nie używał albo jest zepsute i zablokowane

Nie ma to jak FORTSCHRITT

8 Ostatnio edytowany przez kellyq (2018-02-03 19:24:46)

Odp: Rozdzielacz cieknie

Skoro ma chodzić leciutko to chyba będę wyciągał cały rozdzielacz i posprawdzam wszystko w tych miejscach w których ciekło i za to pokrętło się wezmę. Lubię mieć wszystko na tip top wink

Tylko pytanie jak go wykręcę razem z podstawą to tam nie poleje się olej od strony plecaka podnośnika?

9 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-02-03 19:34:23)

Odp: Rozdzielacz cieknie

Tomek a mi się same ramiona podnoszą podczas jazdy, czy to trzeba coś pokręcić pokrętłem D? Kiedyś miałem tak w 300tce ale jakoś to rozkminiłem ale nie pamiętam jak

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

10

Odp: Rozdzielacz cieknie

czekaj z tymi ramionami też coś miałem ze sie same podnosiły ale tak musisz sprawdzić te pokrętło D jutro mogę cyknąć fotkę jak mam ustawione ale to nic nie da bo do każdej maszyny i każdy ustawia indywidualnie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

11

Odp: Rozdzielacz cieknie

Mi to synio coś pokręcił, i tak zaczęło podnosić jak jade, jak będziesz miał chwile to pyknij fote i zapodaj

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

12

Odp: Rozdzielacz cieknie

gelek79  dzisiaj odpaliłem gada i pobawiłem się rozdzielaczem, to że podnosi sam do góry to ta mała dźwigienka pierwsza od tyłu. Daj ją na dół. Zależy też jaki masz tryb pracy jeszcze ustawiony.

Ja u siebie w końcu odblokowałem to pokrętło wyboru trybu. Było zapieczone, teraz chodzi. Wykryłem za to duży przeciek spod takiej kopułki na wierzchu rozdzielacza na klucz 46. Co tam jest i czemu tam cieknie.

13

Odp: Rozdzielacz cieknie

Zawór przelewowy w postaci sprężyny i takiego dynksa....

14

Odp: Rozdzielacz cieknie

Jak odkręcić tę kopułkę z tego zaworu? Nie mogę tego ruszyć nawet 70cm żabka do rur nie bierze tego.

Drugie moje głupie pytanie, do czego jest wykorzystywany wąż z szybko złączem podpięty pod spływ oleju pomiędzy rozdzielaczem a zbiornikiem oleju hydraulicznego. Jakie maszyny to wykorzystują?

15

Odp: Rozdzielacz cieknie

Szybki powrót z silnika hydraulicznego.

16

Odp: Rozdzielacz cieknie

gelek79 napisał/a:

ja mam dobry sklep i kumaci ludzie tam pracują to zawsze coś dobiorą mi dobrali niebieskie a oryginały były białe.

gdzie to kupowałeś bo zdaje się z lubelskiego jesteś, prawda?

17

Odp: Rozdzielacz cieknie

dobra już znalazłem, przy okazji chciałem się pochwalić nowym kompletem gałek i pokręteł do rozdzielacza, oryginalne gdzieś poginęły

https://s17.postimg.org/y7058bd3j/IMG_20180228_182148_HHT.jpg

18

Odp: Rozdzielacz cieknie

kellyq napisał/a:

Tylko pytanie jak go wykręcę razem z podstawą to tam nie poleje się olej od strony plecaka podnośnika?

Ramiona na minimum (lekko podkopać) wtedy zleci tylko z rurki. Niestety po odkręceniu rozdzielacza wyleci cały olej ze zbiornika hydraulicznego z rurki zasilania i powrotu.

19

Odp: Rozdzielacz cieknie

ok dzięki, a jeszcze zapytam, jak jest sekcja rozdzielacza i mam właśnie jedną sekcję z tą małą dźwigienką a drugą bez tej małej (chodzi o hydraulikę zewnętrzną) to czy pod obydwoma będzie np działał siłownik dwustronnego działania czy jak, jak to jest?

20

Odp: Rozdzielacz cieknie

Będzie, a tam gdzie jest dźwigienka to po podaniu sygnału przyczepa sama opadnie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia