1

Temat: wywala płyn z chłodnicy przez korek

Hej

Taki teraz temat, wywala płyn przez korek chłodnicy. Wcześniej nie było termostatu i było dobrze. Wymyśliłem że wsadzę ten termostat. Jest sprawny otwiera się zanim woda się zagotuje.  Jest zamontowany chyba dobrze, tak jak jest w instrukcji IFA w50.

Było to tak, robiłem uszczelkę w wymienniku  ciepła, dlatego spuściłem płyn, zalałem z 10l płynu odpaliłem było git. Dodałem 5l uruchomiłem silnik i po jakimś czasie gejzer spod korka, spuściłem troszkę znowu było ok. Jednak kiedy odkręcił się korek to dalej wali ciśnienie, na zamkniętym jednak nie puszcza.

Co to jest jak odpowietrzyć układ bo już głupi jestem

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

W moim sie układ sam odpowietrza bez problemu,a termostat masz dobrze założony grubszą częścią w strone chłodnicy?, objawy takie jakby ci uszczelke pod głowicą wydmuchało.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

3

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

Jedną uszczelkę wymieniłem bo podciekał olej, weź nie strasz. Termostat mam tak jak piszesz. Tego płynu to nie trzeba czasem dolewać na pracującym silniku?

4

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

Na 99% uszczelka.
zwal górny kolektor wodny i odpal zalanego do góry głowic. Od razu będziesz widział

5

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

Jak nie było termostatu to może, pompa nie ma wirnika. Teraz jak termostat jest to stawia opór a pompa może nie dawać rady przepchnąć i gotuje się na silniku woda. Jednak najpewniej uszczelka.

6 Ostatnio edytowany przez kellyq (2018-02-08 19:50:46)

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

to może ta druga uszczelka jest do d... w takim razie


Krzysiek czego mam wypatrywać, jak się zachowa głowica z walniętą uszczelką?

7

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

ja w mtz mam tak ze jak złapie te 82 stopnie to wypluwa płyn jak spadnie do 75 jest ok
a u cb może być uszczelka weź odpal ciagnik niech chwile pochodzi potem dodaj gazu i zatkaj ręką wlew w chłodnicy i zobacz czy ci nadmucha czy tylko stan sie podnosi

Nie ma to jak FORTSCHRITT

8

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

Zależy jak duża dziura.... może bedzie fontanna może tylko bąbelki.
A i zdejmij pasek z pompy...

9

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

o własnie o pasku zapomniałem

Nie ma to jak FORTSCHRITT

10

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

ok dzięki, jutro sprawdzę

11

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

problem zlokalizowany, padnięta uszczelka na drugiej głowicy nie na tej co wcześniej robiłem, widać na niej nagar czyli miała przedmuchy,  co gorsza blok do planowania, zapadnięta tuleja. Da się założyć potem tuleje i tłoki potem bez ściągania miski olejowej.

12

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

Da się, zakładałem półbloki bez odkręcania miski ale w dwie osoby, samemu ciężko

13

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

No to ja mam pomocnika, to może by się udało bo nie chce mi się za bardzo miski odkręcać.

Rozkręciłem już wszystko i tak, blok jest do planowania, głowica też, tuleje tłoki bardzo ładne bez rys. Tuleja jedna się zapadła, kompresja uciekała i dlatego tak bulgotało. Na samym początku zrobiłem ten test z wodą w głowicy i po odpaleniu było nic nagle gejzer z pierwszej głowicy ;P

Teraz pytanie gdzie można dostać te miedziane podkładki pod tuleje żeby ta tuleja tak nie siadała?

14

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

To że odkręcisz miskę w niczym ci nie pomoże. Na forum na pewno jest opisane jak to zrobić by się nie narobić.
2 pręty gwintowane  fi 16 i jazda. Zawsze sam składam...

15

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

nigdy do ściągania pół bloków nie odkręcałem miski olejowej dwóch ludzi belka wielokrążek,lub   podnośnik hydrauliczny  i jazda . ten silnik stworzony do napraw polowych.  krzysiek te cycki za wielkie ale wesołe.!!!!

Leszek   dla kolegów'

16

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

...... ale wesołe!!!

17

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

kurcze GMO normalnie wink

mdw

18 Ostatnio edytowany przez szs (2019-08-01 17:54:10)

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

Mam taki problem, kiedy silnik sie porządnie rozgrzje to jesli pochodzi przez chwilę na wolnych obrotach (gdzieś poniżej 1400 obrotów) to zaczyna wyrzucać plyn przez korek. Jeśli znowu zwiększę obroty to przestaje. Termostat fiksuje?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

19

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

Może za dużo płynu chłodniczego?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

20 Ostatnio edytowany przez szs (2019-08-02 05:47:56)

Odp: wywala płyn z chłodnicy przez korek

To wygląda tak jakby jedynie na dużych obrotach pompa dawała radę przepchnąć płyn przez termostat D chłodnicy. Na małych termostat pozostaje zamknięty i płyn zaczyna się gotować. Dobrze myślę?

Kompletny noob w temacie Fortschitt