361

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Ktoś dzisiaj gdzieś wyjechał na szose?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

362

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Pewno by wypadało ale... Nie z tym Panem i co to zmieni. Takie akcje nic nie zmienia a tylko problem dla Boga winnych ludzi bo mieli pecha ze trafili na chłopa na drodze. Siedzę na dupie w chałupie.

Leszek   dla kolegów'

363

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Ja się nie wybierałem ale kolega dzwoni że jedzie i mówi mi żebym się do niego dosiadł.  No dobra. Jedziemy na Piłę. 120 traktorów podobno było. Radio CB włączone i było ugadane żeby nikt nie wdawał się w gadkę z innymi kierowcami. No i tak co jakiś czas ktoś się pruł że traktory za grube miliony itd ale inni trochę też ich gasili. Co któryś samochód z naprzeciwka ręka przez okno i kciuk w górę.  Normalnie szok.  W Pile podobnie, dużo ludzi bilo brawo i kciuk w górę.  Może tylko dwóch widziałem co bolała głowa i się w nią pukali.  Może jednak ludzie w mieście zaczynają rozumieć... wystarczy że spojrzą ile aktualnie płacą za zakupy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

364

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Mówisz że ludzie jednak mają mózgi?
Że jest nadzieja?
Mnie kumpel namawia na Warszawę 23.
Zastanawiam się?
Czy już dociera do ludzi ze ktoś ich oszukuje?

365

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Tylko nie bardzo rozumiem co ten najazd ciągnikow na W/W 23 02 ma zmienić? Ciagniki to nie wpuszczą to będzie poprawka z ziemniakami. Kapustą. Ja kami swinmi rozrzuconymi po ulicach. Media pokarzą warszawa stanie na 2 godziny i będzie jak było. Bo inaczej nie będzie bo jesteśmy w globalnej dupie. Takie akcje od 1989 roku cyklicznie z innymi przywodcami ruchu ludowego znamy. Przywódcy do koryta a my dalej w dupie. Goraco pozdrawiam i powodzenia szczerze życzę. Steropian stary.

Leszek   dla kolegów'

366

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

W pełni się z tym zgadzam, protest to musi być ale przy urnach a nie gwiazdorzenie na drogach. Chodzi mi o tą gwiazdeczkę co akcje robi ale tylko na pokaz.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

367

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Wiadomo, że władza i pieniadze psuja ludzi. Jednak jakby dostali się do sejmu to na nich zagłosuję. Chyba jedyny ruch który wstawiłby się za nami.

368 Ostatnio edytowany przez androl (2022-02-11 14:56:10)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

5 dla zwierząt to był duży błąd i rzeczowy protest, na tym Kołodziejczak wypłynął. Późniejsze jego działania to już 90% polityka. Ludzie w mieście coś zrozumieją ? i co w dyskontach nie będą kupować ?
'Jesteśmy w globalnej dupie" jak to kolega Leszek napisał.

369

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Laszek napisał/a:

  Może jednak ludzie w mieście zaczynają rozumieć... wystarczy że spojrzą ile aktualnie płacą za zakupy

W związku z tym, że dwa-trzy razy w tygodniu jestem w sklepie to obserwuję zmiany cen. Jak tylko premier zapowiedział obniżkę VAT na niektóre towary, to nastąpiły podwyżki niektórych towarów nawet 20%. Po wejściu w życie zmiany ustawy o Vat, płacimy za zakupy ok 10% więcej niż przed zmianą ustawy - można? Gdyby sprzedali ORLEN tak jak planowali identycznie byłoby z cenami paliw, ale jest jak jest i konkurencja się dostosowuje i nawet SLOVNAFT  u mnie we wsi obniżył cennik, bo żeby żyć trzeba sprzedawać.
Teraz zobacz na ceny mięsa wieprzowego. Słonina surowa kosztuje 2 razy tyle co żywiec. Najciekawsze jest to, że pierś z kurczaka jest kilka złotych droższa od schabowego. Co najciekawsze, cena jajka w sklepie w żaden sposób nie koreluje z ceną zboża. Ciekawe czym karmią kury na fermach, bo moje bez ziarna nie umieją żyć.
Zauważyłem, że ceny towarów na półkach sklepowych nie mają nic wspólnego z cenami surowców. Ostateczna cena to składowa kosztów pośredników i ich pazerności. Identycznie jak z cenąmi paliw, czy ropa naftowa jest po 40 dolarów czy po 140, cena paliwa wzrasta lub maleje o 30-40gr

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

370

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

właśnie dostałem fakturę za prąd za XII i I i jest opłata x2

371

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Energa jest u Ciebie  operatorem? Jaką  nasz taryfę?

U mnie  cena netto energii skoczyła o 40% opłaty stałe np przesył na tych samych poziomach. VAT chwilowo obniżony.
Tyle że  z 2022 roku mam kilka dni i się zastanawiam czy opłaty naliczyli wg starego cennika i czy nowy rachunek w marcu nie zaskoczy mnie bardziej.

372

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

U mnie dziś był inkasent. W poniedziałek będą mi kończyć instalację PV, będzie wiadomo czy to korzystna inwestycja.

373

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

24 I w waszych stronach jest coś organizowane na drogach?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

374

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

U mnie cisza

mdw

375

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

U mnie okaże się. Puki co jeden pyta drugiego czy się organizujemy

Rolnik z powołania:-)

376

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Po kwietniowych strajkach 15 chlopa dostało u nas po 500 zł mandatu, a tu ja załapałem sie na pierwszym zdjeciu https://www.zgorzelec.info/news/24503

mdw

377

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

1 za co mandaty? To jeździć nie wolno po drodze?
2 przeciwko komu, czemu ten protest bo trochę się pogubiłem

Rolnik z powołania:-)

378

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

W kwietniu był przeciwko importowania zboża z Ukrainy

mdw

379

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

To wiem, ale przeciwko czemu ma być ten w środę?

Rolnik z powołania:-)

380

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

przeciwko napływowi towarów z ukrainy i zielonemu ładowi

E 516 na części
Telefon 695 076 269